شوره سر را نابود کنیم

0

اگه تا حالا با مشکل شوره سر دست و پنجه نرم کرده باشید حتما می دونید که چقدر خجالت آور هستش که به مراسم یا جلسه ای برید و همه متوجه شوره های روی دوش کت شما بشن. برای اینکه مشکلی حل بشه اول باید صورت سوال مشخص باشه. شوره سر دقیقا چیست؟ و منشا اون از کجاست؟ با چی بپوشم همراه باشید تا جواب این سوالات رو بگیرید و از شر شور راحت بشید.

خیلی عجیبه. شوره رو نمی گم. اینکه مشکلی چنین اپیمیک شده باشه ولی تا ۳ سال پیش هم دلیلش معلوم نبوده. ۳ سال پیش بالاخره محققین برند معروف Head & Shoulders فهمیدن که نظریه دانشمند فرانسوی در ۱۰۰ سال پیش درست بود و پوست روی سر ما موجود زنده ای هست و نوعی مخمر هم روش زندگی می کنه.

اما این مخمر تمام ماجرا نیست. تورم پوست سر هم می تونه باعث شوره بشه. جوش هایی که از اندازه طبیعی بزرگ تر هستن و فقط هم تو محدوده مو دار تولید می شوند. از اینجا داستان ترسناک میشه. این مخمر ها اسید های چرب روی سر شما (اسید اولئیک) رو میخورن و بعدشم مثل هر موجود زنده دیگری باقی رو پس میفرستن به محیط اطراف، که از شانس شما محیط اطراف اونها کله شماست. (یکم خلاصه شده ولی لپ مطلب رو رسونده)

شوره سر را نابود کنیم

درمان شوره سر

شوره سر را چگونه درمان کنیم؟

راه اول گریه کردنه که چیزی باهاش درست نمی شه.

ولی باید شرایط اطرافتون رو کنترل کنید.

  1. دمای محیط اطراف رو خنک نگه دارید. دما بالا باعث افزایش غذا برای مخمرهای داستانمون میشه.
  2. بعد از ورزش و هر فعالیتی که عرق می کنید (به شخصه نشسته هم عرق می کنم) حتما سرتون رو بشورید. (غذا رو از دهن مخمر ها بکشید بیرون)
  3. از ژل و مواد حالت دهنده موی سر خیلی کمتر اسفاده کنید.
  4. آب بیشتر نوشیدن هم کمک می کنه.
  5. از شامپوی مناسب (ضد شوره) استفاده کنید.
  6. سه یا چهار بار در هفته سرتون رو بشورید.

متاسفانه این موضوع موروثی هم هست و افراد در ژنتیک خودشون می تونند شوره به ارث ببرند. (یعنی واقعا شانسه ها) با این حال با جلوگیری از رسیدن غذا یا همون چربی به مخمر های خوش اشتهای سرتون می توند جلوی شوره سر رو بگرید.

شاد و بدون شوره باشید

مطالب مرتبط:

۱- ۱۱ ماده غذایی برای پرپشت کردن موی سر

۲- توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن ها

۳- چگونه از موهایمان مراقبت کنیم؟

بهراد
نویسنده: بهراد
بهراد هستم یه هوادار مد و فشن. بیشتر در مورد استایل آقایون می نویسم و مهندس مکانیکم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :