فاطمه مهری در
0

توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن ها

توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن ها

همه افراد خصوصا خانم ها دوست دارند که ناخن های محکم و بلند داشته باشند زیرا به ظرافت دست های آنها کمک میکند،همانطور که میدانیم ممکن است در طی فعالیت های روزمره ناخن ها در معرض آسیب قرار بگیرند، توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن ها عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

1- از ناخن های خود مراقبت کنید

ناخن های خود را تمیز نگه دارید و هرگز از ناخن های خود به عنوان یک ابزار مانند باز کردن قوطی ها استفاده نکنید، به هنگام شستن ظرف ها یا لباس ها نیز از دستکش استفاده کنید زیرا ترکیبات شیمیایی در این مواد شوینده آسیب جدی به ناخن های شما وارد می کند.

2- تغذیه سالم و مناسب داشته باشید

برای اینکه ناخن های شما سالم و محکم بماند از غذاهای غنی که پروتئین دارند مثل گوشت و مرغ استفاده کنید، مصرف موادی که شامل ویتامین B و B12 هستند نیز برای ناخن ها مفید می باشد، این مواد شامل هویج، کاهو، حبوبات و آجیل می باشد.

توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن ها

3- ناخن های خود را ماساژ دهید

ماساژ ناخن و دست با روغن زیتون به صورت مداوم باعث برطرف شدن خشکی و رشد کند ناخن می شود، روغن زیتون علاوه بر نرم کردن ناخن ها باعث درخشش آنها نیز می شود.

4- ناخن های خود را محکم بسازید

مصرف کلسیم به استحکام ناخن ها کمک می کند کلسیم بیشتر وقتی به بدن سود می رساند که همراه با ویتامین D مصرف شود، شیر یک منبع عالی محسوب میشود. غوطه ور کردن ناخن ها در شیر گرم به مدت 10 دقیقه نیز باعث رشد بیشتر ناخن ها می شود.

توصیه های مهم برای مراقبت از ناخن ها

5- از تیره شدن ناخن ها جلوگیری کنید

ویتامین A به بهبود تیرگی ناخن و همینطور خشک شدن ناخن ها کمک  می کند، مواد حاوی ویتامین A چغندر، کدو، اسفناج و جگر هستند. ماساژ ناخن با آب لیمو نیز به روشن شدن ناخن ها کمک میکند.

6- نقطه های سفیدرنگ روی ناخن را از بین ببرید

وجود نقطه های سفید رنگ که ذر اثر فشار آوردن به ناخن ظاهر می شود به خاطر کمبود زینک و آهن می باشد، موادی مثل گوشت گاو، محصولات لبنی و تخم مرغ حاوی زینک (روی) و سبزیجات پهن برگ، گوشت قرمز، آلو، حاوی آهن می باشد، با خوردن این مواد نقطه های سفید رنگ را از بین ببرید.

7- چند توصیه مهم و ضروری

  • از مصرف لاک های ناخن بی کیفیت خودداری کنید.
  • به هنگام کوتاه کردن ناخن از قیچی ناخن تیز استفاده کنید.
  • از سوهان برای مرتب کردن ناخن ها استفاده کنید.
  • اگر ناخن های پایتان محکم است و بریدن آن دشوار است می توانید پاهایتان را به مدت 5 یا 10 دقیقه در آب گرم قرار دهید.
  • هرچقدر از ناخن های خود بیشتر مراقبت کنید آنها رشد بهتر و سریع تری خواهند داشت.

مطالب مرتبط :

1- شخصیت شناسی از روی مدل ناخن

2- آموزش طرح ناخن آناناسی

3- با ناخن های در حال شکسته شدن چه کنیم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :