با ناخن های در حال شکسته شدن چه کنیم؟

0

سوال مهمی که برای اکثر دخترخانم ها این روزها مطرح است این است که “من ناخن های بلندی دارم و یکی از آن ها در حال شکستن است، آیا راهی برای توقف آن از شکسته شدن وجود دارد؟” در این مقاله قصد داریم تا جوابی برای این سوال بیابیم. با ما همراه باشید.

پاسخ به این سوال این است که هیچ چیزی برای ناخن های بلند شما که هفته ها وقت برای بلند کردن آن صرف کرده اید بدتر از باز کردن درب قوطی ها و یا درب ماشین به صورت غلط و یا جویدن مضطربانه ی آن بدون فکر کردن نیست. ولی اگر سریع باشید و به موقع عمل کنید (و در برابر گرفتن آن از ته، هر بار که به لباس شما گیر می کند مقاومت کنید) شما قادر خواهید بود که از قطع آن به طور کامل جلوگیری کنید!

با ناخن های در حال شکسته شدن چه کنیم؟

موقعی که به ناخن شما آسیب می رسد یک راه قرار دادن مقداری ابریشم یا فایبرگلاس روی ناخن و یا پیچیدن آن به دور ناخن است. مانیکوریست حرفه ای هلن هان می گوید: “این روش ها قدیمی هستند ولی راه های مورد علاقه ی من برای حل این جداشدن های یهویی ناخن که نتیجه اش زیاد جالب نیست هستند. اگر شما در وضعیتی نیستید که این مواد را تهیه کنید مثلا وسط جنگل هستید کمی چسب ناخن موقتا آن را نگه می دارد ولی وقتی که بخواهید چسب را حذف کنید شاید آسیب بیشتری به ناخن برسد.”

هلن می گوید که این چسب ناخن ها حتی شاید یک جداشدن دردناک تر برای ناخن شما داشته باشند ولی برای نگه داشتن موقتی خوب هستند. او می گوید: ” دستانتان را بشویید سپس کمی از ناخن را بریده و سپس چسب ناخن بزنید و بعد روی آن پودر چسب ناخن بپاشید که در داروخانه ها تهیه کرده اید. سپس روی آن را به آرامی سوهان بکشید، که سطح براق داشته باشد و روی آن را باند ببندید تا جوش بخورد.”

برای جلوگیری از شکستن ناخن هم از ژل های ناخن دوری کنید و همیشه بین مانیکورهایتان وقفه های زمانی باشد. هان توصیه می کند که همیشه ناخن ها را به طور منظم لاک بزنید و این لاک را در طول مدت دو روز با نرم کننده هایی مانند روغن نارگیل و روغن زیتون پاک کنید. و همیشه یادتان باشد برای لاک زدن همیشه در یک جهت لاک بزنید. اگر لاک را به سمت بالا و پایین بکشید مشکل ساز می شود.

مطالب مرتبط:

۱- ۱۰ مدل مانیکور برای خانم ها

۲- چگونه از ناخن هایمان مراقبت کنیم

۳- اتفاقاتی که بعد از مانیکور کردن ناخن ها پیش می آید

۴- ۲۳ طیف از رنگ موی قهوه ای برای انواع رنگ پوست

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :