راه و رسم پوشیدن جلیقه و کت

جلیقه از مواردی است که به تنهایی می تواند تاثیر بسیار زیادی روی تیپ شما داشته باشد. از طرفی تعدد طرح ها و مدل های آن باعث شده است که ما در ست کردن آن با کت و شلوار و سایر لباس‌ها دچار مشکل شویم. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی جلیقه و روش های پوشیدن و ست کردن آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

۱- هارمونی رنگ ها

هیچ چیزی بهتر از یک جلیقه‌رنگی نمی تواند کت و شلوار مشکی را روی تن شما شیک تر نشان دهد. فقط سعی کنید در انتخاب طرحی که به تن می کنید محتاطانه عمل کنید. در زیر تصویر جلیقه‌ چهارخانه ای را می بینید که طرح های بزرگ روی آن و طرح کراوات را به خوبی با هم ست شده اند.

راه و رسم پوشیدن جیلقه

۲- رنگ های میانه

این رنگ (تصویر پایین)‌ جلیقه موجب می شود که کت خاکستری شما با طرح های شطرنجی ریز بهتر دیده شود. کتی که در تصویر مشاهده می کنید شطرنجی های پهن و بزرگ با رنگ های سفید و نارنجی سوخته دارد و به اندازه کافی رنگ های قوی در آن به کار رفته اند. در این مواقع سعی کنید که از رنگ های ملایم تری برای جلیقه خود استفاده کنید.  در تصویر زیر ما جلیقه سبز را مشاهده می کنیم که با این کت و شلوار ست شده است.

راه و رسم پوشیدن جیلقه

۳- کلاسیک

آبی و خاکستری از رنگ هایی هستند که در کمد هر جنتلمنی مخصوصا وقتی قرار است تیپ رسمی بزند پیدا می شود. لباس هایی مثل یک بلیزر طوسی و شلوار خاکستری یک ست سنتی را برای شما تشکیل می دهند. برای ارتقای این تیپ می توانید یک جلیقه خاکستری روشن را نیز در تیپتان به کار ببرید. تک رنگ بودن جلیقه به شما این امکان را می دهد که آن را به راحتی با کت و شلوارهای طرح دار مثل شطرنجی یا راه راه ست کنید. در تصویر زیر کت و شلوار سرمه ای را مشاهده می کنید که به خوبی با این جلیقه ست شده است.

راه و رسم پوشیدن جیلقه

مطالب مرتبط:

1- ۹ راه برای پوشیدن تی شرت سفید مردانه

2- رتبه بندی عطرهای زنانه در طول تاریخ

3- طول آستین پیراهن مردانه باید چقدر باشد؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :