محمد رضا اهوارکی در
0

اصول ساده انتخاب کت و شلوار – قسمت اول

اصول ساده انتخاب کت و شلوار – قسمت اول

شاید این روزها همه ما دنبال تیپ های اسپرت و راحتر باشیم. اما دلیل نمی شود مهم ترین پوشاک مردانه (کت و شلوار) را فراموش کنیم! انتخاب کت و شلوار مردانه اهمیت زیادی دارد. اصول ساده انتخاب کت و شلوار – قسمت اول عنوان مقاله ای است که چی بپوشم به آن اشاره خواهد نمود. 

اصول ساده انتخاب کت و شلوار - قسمت اول

کت شلوار ساده (قیمت ۹۰۰هزارتومان تا ۱میلیون و ۵۰۰)

  • جداسازی را امتحان کنید

بیشتر برندهایی که کت شلوار ساده می فروشند مانند: رالف لورن، آلفانی و … از این قابلیت برخوردارند که کت و شلوار را به صورت جداگانه بخرید. پس درنگ نکنید و اگر در انتخاب شک دارید جداگانه انتخاب کنید.

  • مد روز بخرید

قرار نیست چون این کت و شلوارها به نسبت ارزان هستند پس مد روز نباشند. حتما به دنبال یک مدل مد روز باشید.

  • جنس را امتحان کنید

درصد خلوص پشم های ناب با تعداد دفعاتی که در هم تنیده شده اند اندازه گیری می شوند و از ۸۰ تا ۲۲۰ شماره گذاری می شوند. هرچه این عدد بیشتر باشد در هم تنیدگی پشم بیشتر و سبک تر است و در عوض گران تر نیز هست.

  • درزها را دریابید

زمانی خط دوخت هایی که به خوبی قابل رویت بودند عیاری بر گران تر بودن جنس کت و شلوار بودند. ولی حالا موجب ارزان تر شدن آن ها هستند. جنس های رنگین کمانی یا طرح های راه راه می توانند کت شلوار شما را زیباتر کنند.

اصول ساده انتخاب کت و شلوار - قسمت اول

کت شلوار معمولی ( ۱میلیون و ۵۰۰هزارتومان تا ۳میلیون تومان)

  • به سینه ی کت ضربه بزنید

مهمترین قسمت این کت شلوارها قسمت سینه ی آنهاست. یا باید به بهترین نحو دوخته شده باشد یا با چسب مخصوص چسبانده شده باشد. به دنبال کت شلواری باشید که قسمت سینه ی آن از جنس خوبی ساخته شده است. در این رنج قیمت نخ بهترین انتخاب است. شتری و موی اسب هم بهترین جنس ها هستند ولی قیمتشان بالاتر است.

  • جیب ها را وارسی کنید

در کت شلوارهای ارزان جیب ها به صورت مربعی هستند ولی در کت شلوارهای بالای یک و نیم میلیون این جیب ها به صورت تاج هستند و به سمت بیرون زاویه دار هستند. آیا مهم است؟ خیر. ولی کسانی که در این باره می دانند حتما به این موارد توجه می کنند.

  • درزهای ماشینی را چک کنید

دوخت های دستی مخصوص کت شلوارهای بالای ۳ میلیون است که در پست بعدی به آن می پردازیم. ولی دوخت های ماشینی رایج در این کت شلوارها را نیز باید چک کنید. دوخت قسمت یقه و جیب را حتما تست کنید.

  • دکمه ها را تست کنید

اگر کت شلوارتان زیر یک و نیم میلیون باشد می توانید انتظار دکمه های پلاستیکی را داشته باشید ولی کت شلوارهای بالای این قیمت را باید با دکمه های Corozzo بیابید که از استخوان ساخته شده اند. این ها هم نشانه ی بهتر بودن نیست فقط کسانی که به این موارد توجه می کنند به آن دقت می کنند.

  • جنس کت را امتحان کنید

در قسمت کت های زیر یک و نیم میلیون از نوع پشم تنیده شده صحبت کردیم. حالا شماره ی اختصاص داده شده به پشم کت شما بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ است و این یعنی انعطاف پذیری و سبکی فوق العاده بالا. در این رنج قیمت شما حتی می توانید جنس های ابریشمی،‌ نخی، پشمی پیدا کنید.

  • کمی آن را سنگین کنید 

در این رنج قیمتی کت ها معمولا ۴ جیب در خود جای داده اند که برای گذاشتن مواردی از قبیل خودکار، گوشی همراه و کیف پول و غیره تعبیه شده اند. جیب های درون کت را بیرون بکشید و امتحان کنید و در آن ها وسیله بگذارید و تست کنید.

مطالب مرتبط:

1- ۱۵ قانون پوشیدن کت و شلوار

2- رنگ مناسب کت و شلوار کدام است؟

3- چگونه بدون کت و شلوار خوشتیپ باشیم؟ دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :