راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

0

هنگام خرید لباس ورزشی مردانه بیشتر از اینکه به مد توجه داشته باشید، راحتی و مناسب بودن را در نظر بگیرید. لباسی که هنگام ورزش به تن دارید روی بازده شما تاثیرگذار است. برخی از ورزش‌ها مانند شنا و دوچرخه سواری به لباس‌های مخصوص به خود نیازمند هستند. برای ورزش‌های معمول بهتر است لباسی انتخاب کنید که راحت باشد و دمای بدن شما را پایین نگه دارد. پارچه، اندازه لباس و راحتی را در هنگام خرید لباس ورزشی مردانه، مدنظر قرار دهید. چگونه گرمکن و ست ورزشی مردانه انتخاب کنیم؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

 

جنس و پارچه لباس ورزشی

گرمکن و ست ورزشی مردانه باید مقاومت کمی در برابر تبخیر آب داشته باشد در عین اینکه نباید باعث تعریق زیاد شوند تا آب بدن به‌ سرعت از دست برود. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا دمای بدن شما در طول ورزش پایین باقی بماند. پلی استر، لاکرا و اسپاندکس از جنس‌های مناسب برای لباس‌های ورزشی هستند. به دنبال لباس‌های ورزشی باشید که از جنس پلی پروپیلن تولید می‌شوند. این الیاف با دارا بودن خواص کنترل رطوبت، زیردست نرم، راحتی و سبک بودن برای استفاده در پوشاک مناسب هستند. این الیاف عملکرد بهتری نسبت به سایر الیاف در کنترل رطوبت دارند، به هنگام حرکت رطوبت را کنترل می‌کنند و به سرعت آن را خشک می‌کنند تا پوشنده لباس احساس راحتی کند. برخی از برندهای تولید کننده ست ورزشی مردانه از الیاف کولمکس یا ساپلکس در تولید لباس استفاده می‌کنند که در متعادل نگه داشتن دمای بدن کمک کننده هستند.

خرید ست ورزشی مردانه : راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

اگر زیاد عرق نمی‌کنید از لباس‌های پنبه‌ای استفاده کنید. لباس‌های پنبه‌ای نرم و راحت هستند و برای ورزش‌های سبک مانند پیاده روی و نرمش مناسب هستند. پارچه‌های پنبه‌ای در اثر تعریق سنگین می‌شوند و به پوست بدن می‌چسبند به همین دلیل مناسب ورزش‌های هوازی و سنگین نیستند.

 

به اندازه لباس دقت داشته باشید

بسته به سلیقه شخصی و محدودیت‌های ورزشی که انجام می‌دهید، ممکن است شما لباسی را انتخاب کنید که آزاد و راحت باشد یا اینکه لباسی را انتخاب کنید که جذب باشد و هنگام ورزش ماهیچه ها و عضلات بدن شما مشخص باشد.

 

دوخت و فرم گرمکن و ست ورزشی مردانه 

اگر دوچرخه سواری می‌کنید یا دونده هستید، شلوارهای ورزشی بلند که دست و پاگیر هستند، برای شما مناسب نیستند. دوخت لباس باید بگونه‌ای باشد که آزادی حرکتی را از شما نگیرد.

 

لباسی بخرید که دوست دارید

درحالیکه کارایی، جنس و اندازه لباس ورزشی مهم‌ترین فاکتورها هستند، اما شما باید در هنگام ورزش احساس خوبی داشته باشید، به همین دلیل حتما لباسی بخرید که برای خودتان جذاب باشد.

خرید ست ورزشی مردانه : راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

با توجه به نیاز خود لباس ورزشی بخرید

برای فصول سرد سوئیشرت‌ها یا پیراهن‌های آستین بلند را انتخاب کنید تا هم بدن شما را گرم نگه دارند و هم راحت باشند.

 

چند مدل لباس ورزشی در رنگ‌های مختلف خریداری کنید 

هر روز یک رنگ لباس ورزشی نپوشید. چند جفت کفش برای روزهای تمرین در اختیار داشته باشید. کفش‌هایی را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیر باشند و از پاهای شما در مقابل آسیب‌های احتمالی محافظت کنند. همچنین چند جفت جوراب نخی ورزشی خریداری کنید. در ماه‌های سردتر سال لباس‌های ورزشی را به صورت‌ لایه‌ای بپوشید. اگر در بیرون از منزل ورزش می‌کنید، در ساعات ابتدایی و پایانی روز که هوا سردتر است، بالاپوش یا سوئیشرتی مناسب نیاز خواهید داشت.

خرید ست ورزشی مردانه : راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه

مطالب مرتبط: 

۱- ۳۰ مدل لباس ورزشی مردانه از معتبرترین برندهای پوشاک

۲- لباس ورزشی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

۳- چه مدل لباس ورزشی زنانه در باشگاه بپوشیم؟

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 08 فوریه 2018

ممنونم از این مطلب خوبی که در مورد لباس ورزشی مردانه نوشته بودید.
در مورد لباس ورزشی زنانه هم لطفا مطلب بذارید …
ممنونم از تیم تحریریه چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :