راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان

چند راه ساده برای بلند قد دیده شدن آقایان وجود دارد که فرمول سخت و پیچیده‌ای هم ندارند. با گذشت سن دیگر امکان رشد قد کمتر خواهد شد ولی می‌توان با راهنمایی‌های مد و سبک پوشش اشکالات اندامی را رفع و قد را بلندتر نشان داد. راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان!

۱- اندازه بودن لباس‌ها

اندازه بودن لباس‌ها همیشه مهم‌ترین نکته بوده و باید اولویت اول شما در انتخاب پوشاک باشد. در همین قانون مهم رازی نهفته که به زیباتر دیده شدن هیکل شما و بلند قد دیده شدنتان کمک می‌کند. مثلا بلیزرها باید دقیقا تا روی کمر شما باشند و آستین آن‌ها دقیقا ۱ سانت بالاتر از آستین پیراهن‌تان قرار بگیرد. همین قضیه موجب تقسیم بندی مناسب بالاتنه و مسلما بلندتر دیده شدن شما می‌شود.

راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان

۲- انتخاب پوشاک کمی تنگ و چسبان

دوره لباس‌های گشاد و بگی گذشته است. این روزها این لباس‌ها نه تنها تاثیری در بلندتر نشان داده شدن شما ندارند بلکه دست و پا گیر نیز هستند. به دنبال لباس‌هایی با اندازه‌ی مناسب و کمی چسبان باشید که بدن شما را از آن چیزی که هست کشیده‌تر نشان دهد.

راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان

۳- رنگ‌بندی

به دنبال تک رنگ بودن تیپ یا حتی تک رنگ بودن هر لباس خاص نباشید. در تیپتان به دنبال رنگ‌بندی‌های مختلف اما از یک خانواده باشید. کفشی با رنگ قهوه‌ای روشن به همراه بلیزر صورتی روشن و شلوار کرم و بافتی با رنگ سفید زیر بلیزر توهم بلند‌تر بودن را در چشم مخاطب ایجاد می‌کند. این مثال را برای رنگ‌بندی تیره هم می‌توانید اعمال کنید.

راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان

۴- کفش مناسب 

کفش‌های Brogue یا آکسفورد رسمی و کلاسیک را در اولویت خودتان قرار دهید. از کفش‌هایی مثل بوت ساق بلند دوری کنید که به دلیل ظاهر کشیده‌شان شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. انتخاب رنگ‌بندی در کفش‌ها هم همان تاثیری را روی تیپ شما می‌گذارد که رنگ‌بندی درست در لباس‌ها می‌گذارد. پس رنگ آن را نیز هماهنگ با رنگ بقیه‌ی پوشاک انتخاب کنید.

راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان

۵- طرح لباس‌ها 

این نکته را همیشه شنیده‌اید و از نظر علمی نیز اثبات شده است که راه راه‌های کشیده‌ی عمودی شما را بلندتر نشان می‌دهد. از راه راه‌های افقی شدیدا دوری کنید. یک پیراهن آبی سفید راه راه عمودی می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد.

راه‌های بلند قد دیده شدن آقایان

۶- داخل شلوار قرار دادن پیراهن

باور نمی‌کنید ولی بلندتر دیده شدن شما در گرو رعایت همین نکته‌ی ساده نیز هست.  اگر شما پاهای بلند و کمری کوچک دارید پیراهن‌تان را روی شلوار بیندازید تا بالاتنه‌ی شما بهتر دیده شود. اگر پای شما کوتاه است و کمری کشیده‌تر دارید باید پیراهن را درون شلوار قرار دهید.

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب آقایان قد بلند

۲- چگونه کتانی ساق بلند بپوشم؟

۳- راه های قد بلند به نظر رسیدن

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :