کفش مردانه را چگونه ست کنیم؟ تا کفش سخن نگفته باشد، عیب و هنرت نهفته باشد!

داشتن ظاهر شیک یک مهارت است. چه برای مصاحبه شغلی، چه برای مراسم رسمی یا حتی قرار ملاقات این که بتوانید لباس‌هایتان را خوب هماهنگ کنید نوعی موفقیت به حساب می‌آید. اما درحالی‌که لباس‌های شما بخش عمده‌ای از ظاهرتان را تشکیل می‌دهند نباید فراموش کنید که کفش‌های شما به همان اندازه مهم هستند.

کفش مردانه

حتی کفش‌ها نکات زیادی در مورد شخصیت شما می‌گویند. سلیقه و ترجیحات‌تان را نشان می‌دهند و گاهی هم نشان‌دهنده ثروت، قدرت، طبقه اجتماعی شما و حتی قومیت و ریشه‌های فرهنگی‌تان هستند. بنابراین بهتر است برای نشان دادن خصوصیات فردی و ذوق و سلیقه‌تان در انتخاب کفش دقت بیشتری داشته باشید.

کفش آکسفورد با کت و شلوار و مهمانی

کفش اکسفورد

برای زمانی که کت و شلوار پوشیدید و راهی یک مراسم رسمی هستنید، بهترین و مطمئن‌ترین گزینه کفش آکسفورد است. این کفش در واقع یک انتخاب قابل اعتماد برای هر موقعیت رسمی به حساب می‌آید. اگر کت و شلواری در بالاترین سطح کلاسیک و برای موقعیت کاملا رسمی پوشیدید کفش‌های مشکی براق آکسفورد بهترین گزینه است. اغلب کفش‌های آکسفورد پنجه گردی دارند و رویه آن‌ها سوراخ‌های ریزی دیده می‌شود. این کفش‌های پاشنه کوتاه ظاهری کاملا مرتب و شسته رفته دارند وبندی هستند.

کفش‌های موکازین، حد وسط مجلسی و کتانی

کفش موکازین

 

اگر لباسی جز کت و شلوار پوشیدید و همین‌طور خیره به کفش‌هایتان مانده‌اید و نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید سراغ کفش‌های موکازین خود بروید. این کفش‌ها حد وسط کفش مجلسی و کتانی هستند که می‌شود آن‌ها را با هر لباسی غیر از کت و شلوار پوشید. البته با کت و شلوار رسمی هم گاهی پوشیده می‌شوند ولی اصلا جز انتخاب‌های اول نیستند.

کفش موکازین

کفش موکازین با کت تک و کت و شلوارهای کژوال و اسپرت بیشتر جور در می‌آید. مهم‌ترین ویژگی این کفش‌ها این است که با آن‌ها احساس راحتی می‌کنید فقط بهتر است با آن‌ها جوراب‌های ساق کوتاه بپوشید که ساق‌های آن‌ها از مچ پا پایین‌ترند و به عنوان جوراب‌های طبی و نامرئی هم شناخته می‌شوند و اصطلاح جوراب No Shows برای آن‌ها به کار می‌رود. بد نیست بدانید نوع جیر این کفش‌ها نسبت به چرم‌شان به مراقبت بیشتری احتیاج دارند و اغلب عمر کوتاهتری دارند.

بوت چلسی یادت نره!

بوت چلسی

وقتی لباس رسمی پوشیده‌اید شاید کمتر به بوت فکر کنید اما بهتر است بوت چلسی را به یاد داشته باشید. مخصوصا رنگ مشکی چرمی این نوع کفش به راحتی با انواع کت و شلوار به‌ویژه کت و شلوار خاکستری هماهنگ می‌شود. به طور کلی در تمام فصول سال جز تابستان انواع مختلف بوت چلسی چرم یا جیر را می‌توانید با کت و شلوار بپوشید البته بوت‌های چرم بیشتر برای پاییز و زمستان مناسبند.

بوت چلسی

غیر از کت و شلوار بوت چلسی را می‌توانید با هرلباسی از ظاهر غیررسمی هم بپوشید. پوشیدن بوت چلسی که دو طرفش کش دارد و ساق آن تا بالای مچ می‌آید با شلوار جین هم خوب جواب می‌دهد و ظاهری شیک و جذاب به وجود می‌آورد. اگر فصل گرم باشد شلوار جین و تی‌شرت و اگر فصل سرد باشد شلوار جین با پلیور یا بلوز یقه اسکی و بوت چلسی ظاهری زیبا به شما می‌دهد.

شلوار جین

 

شلوار جین جز اصل لباس‌های خانم‌ها و آقایان است. برای آقایان این شلوار همه کاره است. فرقی نمی‌کند که به دفتر کار بروند یا کافی شاپ یا دورهمی دوستانه اغلب اولین انتخاب آن‌ها شلوار جین است. بنا براینکه سلیقه و حال و هوایشان چطور باشد این شلوار را با کفش‌های مختلف می‌پوشند و با همین کار پوشش رسمی، غیررسمی و نیمه‌رسمی با آن ایجاد می‌کنند.

از کتانی و شلوار جین غافل نشو

شلوار جین

اگر شلوار جین پوشیدید و دنبال ظاهر معمولی و راحت بودید از ترکیب برنده کتانی و شلوار جین غافل نشوید. اگر هدفتان ظاهر شیک و مینیمال است کفش کتانی سفید یا مشکی ساده انتخاب کنید. اگر می‌خواهید ظاهر جسورانه‌ای داشته باشید کتانی رنگی انتخاب کنید. کفش ورزشی و جین خیلی خوب جواب می‌دهند مخصوصا با تی‌شرت اما حتی می‌شود آن‌ها را با یک پیراهن و کت کوتاه، بلند، ساده یا طرح‌دار هم پوشید.

صندل مردانه با شلوار نخی بلند

صندل مردانه

وقتی روزهای گرم فصل بهار و تابستان می‌رسند صندل مردانه می‌تواند همان چیزی باشد که شما به آن احتیاج دارید. در این روزها اگر شلوار نخی بلند پوشیدید حتما صندل انتخاب کنید و تی‌شرت و پیراهن مردانه ساده را به این ترکیب اضافه کنید. اگر لاغر هستید و تأکید دارید که قوزک‌های پایتان معلوم باشد می‌توانید پاچه‌های شلوارتان را چند تای باریک بزنید اما اگر شلوار جین راسته پوشیدید می‌توانید صندل پایتان کنید اما در این حالت مطمئن شوید که لبه شلوارتان حدود دو سانتی‌متر بالاتر از قوزک پایتان قرار می‌گیرد.

صندل مردانه

به این نکته هم توجه داشته باشید که تضاد رنگ بین شلوار و صندل‌تان در کمترین حالت ممکن باشد. انتخاب این پوشش برای رویدادهای غیررسمی و میهمانی‌های دوستانه و دورهمی‌های آخر هفته مناسب‌تر است. فقط بدانید انواع صندل چرم منحصر به‌فرد و کارآمدتر هستند.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :