مدهای مردانه در فشن‎شو تابستانه ۲۰۱۹

«شاید پوشیدن لباس به نمایش در آمده در فشن شوهای مختلف، به نوعی سنت‌شکنی و عجیب و غریب به نظر برسد اما این عجیب بودن که می‌تواند پوشاندن صورت با کلاه انگلیسی به جای سر کردن آن باشد، در فشن شو کاملاً عادی و شاید هم تحسین‌برانگیز است.» آنچه که خواندید توصیفی گوشه‌ای از هنرنمایی تام براون(Thom Browne) در فشن شو SS19 در تابستان ۲۰۱۹ بود. طراحان مد و لباس هر شش ماه به دور هم جمع می‌شوند و تصمیم می‌گیرند که سال بعد چه باید پوشید. امروز در چی بپوشم همراه شما خواهیم بود تا برترین مدهای مردانه  تابستان سال ۲۰۱۹ که در فشن شو SS19 معرفی شده است را بهتر بشناسیم.

ad banner

از قواره بزرگ لباس‌ها، رنگ کرمی و سفید و حتی تکنیک جدید دوخت پیراهن که شما را در داخل شلوار قرار دادن پیراهن‌های معرفی شده در فشن شو SS19 تعجب نکنید. در ادامه شش مد مردانه برای تابستان ۹۸ مشاهده می‌کنید که همگی در فشن شو SS19 به نمایش درآمده‌اند که متشکل از کالکشن های پاریس، میلان، فلورانس و لندن بودند. لازم نیست همه آنچه که در یک فشن شو یا نمایش لباس به شما نشان داده می‌شود را مو به مو عملی کنید. همان‌طور که ابتدای بحثمان اشاره کردیم، پوشیدن لباس تقلید شده مو به مو از یک فشن شو می‌تواند چهره نامتعارف برای شما درست کند. هرچند این فشن شو نسبت به سری قبل در زمینه ارائه الگوهای قابل پوشیدن در سطح عموم مناسب‌تر از سری قبل بود. قلم و کاغذ آماده کنید و عناوین را نکته برداری کنید.

کت و شلواری با مفهوم جدید

کت و شلوار لباسی با جزئیات منحصر به فرد و جذاب مانند دکمه سرآستین، یقه و سردوشی است. اما اگر این جذابیت‌ها را از آن بگیریم، تنها دو تکه پارچه به روی هم خواهد بود، همان کاری که طراحان مد در تابستان ۲۰۱۹  انجام دادند. استخوان‌بندی و اساس کت و شلوار گویا در سال ۲۰۱۹ از هم گسسته و تبدیل به پیراهن و شلواری یکرنگ خواهند شد.

الیور اسپنسر (Oliver Spencer) برای نشان دادن مفهوم جدید از کت و شلوار، رنگ سبز ارتشی را انتخاب کرده‌اند. کتی که شباهت زیادی به پیراهن چند جیب و شلواری ساده که هم رنگ آن انتخاب شده است تا مفهوم جزئی از کت و شلوار هنوز وجود داشته باشد. در حالی که کانالی (Canali) به معنای واقعی از مفهوم جدید کت پیروی کرده و پیراهنی کراوات زده به همراه کت و شلواری سرمه‌ای که شباهت زیاد به لباس ورزشی دارد، روی صحنه SS19 فرستاده است.

کت و شلوار مردانه هنوز هم برترین لباس مردانه است اما باید قبول کرد که زمان می‌گذرد و به تدریج کت و شلوار نیز به‌مانند قبل نخواهد بود. برای تقلید ساده از این مد SS19، پیراهنی با یا بدون کراوات، ژاکتی ساده و روزانه به همراه شلواری به همان رنگ ترکیب کنید و کفشی غیررسمی و راحت به پا کنید. تلاش کنید که در عین سادگی همگام با مد باشید.

 فشن شو بهار و تابستان 2019

کت و شلوار شانه پهن

کم‌کاری طراحان لباس در فشن شو تابستان ۲۰۱۹ چیز جدیدی نیست. روی کار آوردن کت و شلوار شش دکمه به‌مانند اختراع دوباره چرخ است و نوآوری در آن وجود ندارد. تنها کاری که طراحان انجام داده‌اند، کمی رنگ به کت و شلوار اضافه و در سال ۲۰۱۹ به جای ۱۹۸۰ آن را رونمایی کردند. فشن شوی SS19 مخصوص طراحانی بوده که حوصله زیادی برای نوآوری نداشتند و تصمیم به تقلید و بازسازی موفقیت‌ها گذشته گرفته‌اند. شما در این شو، شاهد کت و شلوارهایی با کت‌های برش بلند تا روی جیب شلوار به همراه سرشانه‌های پهن هستید.

برند Paul Smith به عنوان اولین و پیشگام در کت‌های دهه هشتاد نشان داد علیرغم اینکه مد حاکم بر خیابان دوست دارد کت و شلوار را از ذهن مردان خارج و به فراموشی بسپارد اما، این لباس هیچ وقت از کمد لباس مردان و انتخاب اول آن‌ها کنار گذاشته نمی‌شود. برندهای دیگر Louis Vuitton، Dunhill، Dior و Maison Margiela همین قصد را به گونه‌ای دیگر بیان کردند. آن‌ها از الگوی دوخت دکمه‌های شش‌تایی برای کت‌های دهه هشتاد با رنگ، پارچه و الگوهای مدرن استفاده کردند.

این ترند ساده است و به راحتی می‌توانید خودتان را به آن برسانید. روند حاکم بر کت‌های دهه هشتاد میلادی، قد بلند کت تا روی ران، یقه‌های بزرگ و همچنین بزرگ قواره بودن آن‌ها بود. اگر آن قدر جسارت دارید که پارچه تازه خود را به دست خیاط با الگوی سفارشی دهه هشتاد و حتی دکمه‌های شش‌تایی بدهید، رنگ و الگو پارچه را نیز جسورانه انتخاب کنید، در غیر این صورت رنگ و الگو پارچه عادی برای شما مناسب‌تر است. حتی می‌توانید از ۶ دکمه بودن آن همانند برند Saint Laurent فاکتور بگیرید.

فشن شو بهار و تابستان 2019

بالا پوش بارانی

خوشبختانه در فشن شو تابستان ۲۰۱۹ فکر به حال روزهای بارانی هم شده است. برندهای معروفی در زمینه بارانی و بالاپوش‌های مخصوص روز بالانی به مانند پانچو وجود دارند که هیچ‌کدام در فشن شو مذکور حضور نداشتند. اما برندهایی به مانند Dior یک سره بارانی و شلواری با آستین‌های کشی به رنگ سفید و برند Cerruti بالاپوش آستین کوتاه با ترکیب رنگی سرخ، کرم و خاکی به همراه شلوار کوتاه به روی سالن نمایش لباس SS19 آورده بودند.

بارانی چند سالی است که از دید مخاطبان جوان کنار رفته است و کمتر کسی روزهای بارانی با این لباس دوست داشتنی هوس بیرون رفتن می‌کند اما گویا SS19 قرار است جان تازه‌ای به آن بدهد. پوشیدن بارانی راحت، دلپذیر و کاربردی است. همچنین بارانی‌ها در شکل، رنگ و فرم‌های گوناگون وجود دارند. می‌توانید با هر شلوار و پیراهن ترکیب کنید و نگران نتیجه نهایی نباشید.

فشن شو بهار و تابستان 2019

جین متفاوت

اگر علاقه‌مند به پیگیری مد سال بعد از فشن شو SS19 شده‌اید باید فکری به حال شلوار و پایین‌تنه خودتان هم بکنید. پلاستیک و الیاف مصنوعی توانستند جای پارچه را در شلوارهای بگیرند اما تنها جین بود که در فشن شو  تابستان ۲۰۱۹ جایگاه خود را در لباس مخصوصاً شلوار حفظ کرده است. شلوارهای جین عرضه شده در این فشن شو، با قواره‌های دم پا گشاد، سنگ‌شور شده به همراه جزئیات جذاب همانند جیب‌های زیاد بودند.

جذاب‌ترین ترکیب جین در فشن شو متعلق به برند Liam Hodges، نتیجه همکاری برند MINI و Woolmark است. این ترکیب جین شامل ژاکت پشمی به همراه شلوار بود که در قسمت ژاکت از رنگ متفاوت دیگری در کنار رنگ اصلی آن به عنوان ایجاد کننده کنتراست رنگی متفاوت استفاده شده است. به جای کمربند، بند شلوار قرار داده شده و شلوار نیز به سبک ژاکت دوخته و پرداخته شده است. این برند بر اساس حرفه اصلی خود که استفاده از پشم در جین است، ژاکتی به سبک موتورسواری انتخاب و با تغییراتی در داخل و بیرون آن، ژاکتی جدید خلق کرده است.

برند AMI از پارچه جین با شستشوی ملایم و رنگ تند آبی استفاده کرده و لباس یک دست جین از ترکیب ژاکت و شلوار اندامی که کمتر در این فشن شو شاهد آن بودیم، خلق کرده است. بر خلاف AMI، برند Ermenegildo Zegna نگاهی به شلوار جین اصیل کارگری معادن به همراه جیب‌های کناری داشته و از پارچه جین رنگ رفته برای خلق این طراحی استفاده کرده است. همان‌طور که مشاهده کردید، مد سال بعد برای شلوار جین را می‌توانید با استفاده از پوشیدن جین به رنگ روشن یا تیره به همراه لباسی دیگر که تقریباً در مقابل جین دیده نمی‌شود، دنبال کنید.

فشن شو بهار و تابستان 2019

رنگ سفید و کرم

اگر پیگیر اخبار مد بوده باشید می‌دانید که ویرجیل آبلا اولین کالکشن لباس خود تحت عنوان Off-White را به مدد برند Louis Vuitton به تازگی وارد بازار کرده است. این کالکشن ترکیبی از رنگ سیاه و سفید است. البته می‌توان گفت از اسم آن نیز پیدا است که رنگ سیاه غالب بر سفید هست. هرچند که این لباس‌های جذاب بودند و استقبال شدیدی از سوی افراد مشهور همانند Kenye را به دنبال داشت، اما تصور اینکه روز تابستانی، لباس سیاه به تن داشته باشید کمی سخت است.

آنچه که برای روزهای گرم و تابستانی باید به تن کنید در فشن شو SS19 غالب همه لباس‌های دیگر بود. رنگ غالب در این نمایش لباس، کرم و سفید بود. رنگی که بدون هیچ زرق و برقی نگاه‌ها را به سمت شما برمی‌گرداند و روز گرم تابستانی شما را غرق عرق نمی‌کند. این رنگ بیشتر در کت و شلوار شش دکمه‌ای برند Vuitton به چشم می‌آمد. هرچند که دیور نیز با مدل بک دست سفیدپوش توانست خودش را در میان نمونه‌های بارز این روند جای دهد. به نظر می‌رسد رنگ کرمی در ترکیب با سفید می‌تواند نمای بهتری به مانند آنچه که برند Cerruti نمایش داد، نشان دهد.

هرچند که سفید زیبا است و کرمی در کنار سفید می‌تواند تکمیل کننده باشد، اما برای یک روز بهاری بارانی انتخاب سفید مسلماً کار پرخطری است. اگر دوست دارید که مد سفید و کرم را برای سال دیگر انتخاب کنید، کافی است که لباس‌های تیره و رنگ دیگر را از جالباسی خودتان حذف کنید.

فشن شو بهار و تابستان 2019

کیف سفری

کیف سفری یا کوله روندهای مد جدیدی نیستند اما استفاده از آن‌ها در فشن شو SS19 بسیار مشهود و زیاد بود. نکته قابل توجه این است که کیف‌های سفری که سه بندی هستند و معمولاً روی قسمت جلو سینه بسته می‌شوند نسبت به دیگر انواع کیف سفری مورد توجه طراحان بوده است. برای پیروی کردن از این روند مد، کافی است که کیف سفری به مانند آنچه که مدل برند Hermes به تن دارد انتخاب و خرید کنید. رنگ آن می‌تواند متضاد همه رنگ لباس‌هایتان یا متناسب با آن باشد.

فشن شو بهار و تابستان 2019

امیدواریم که توانسته باشیم، چند نمونه از بهترین‌های مدهای تابستان ۹۸، که گلچین شده از SS19 بود، را به شایستگی معرفی کرده باشیم.

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :