آیا راهی طبیعی برای بلند کردن مژه ها وجود دارد؟

این حس برای بانوان کاملا طبیعی است که خواستار مژگان بلند باشند و به دنبال آن هستند که تا حد ممکن به صورت طبیعی این کار را انجام دهند و از مژه های مصنوعی و چسب‌های آن استفاده نکنند. راه طبیعی همیشه بهتر است زیرا کسی چه می‌داند که در مژه های مصنوعی و چسب‌های آنها که قرار است به نزدیکترین مکان به چشم شما مالیده شوند چه مواد شیمیایی به کار برده شده است. آیا راهی طبیعی برای بلند کردن مژه ها وجود دارد؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

۱ – بلند کردن مژه به کمک روغن کرچک

استفاده از روغن کرچک بهترین راه طبیعی معرفی شده تا کنون برای بلند کردن مژه هاست. این ماده نه تنها برای مژه ها بلکه برای موها و ابروهای شما نیز مناسب است. خصوصیات آنتی باکتریال و آنتی اینفلاماتوری دارد که آن را حاوی مقوی ترین منبع برای رشد مو کرده است.

چگونه استفاده کنیم؟ 

ابتدا از طبیعی بودن آن مطمئن شوید. برای استفاده کافیست ابتدا چشم ها را بشویید و هیچ گونه آرایشی روی آن نباشد سپس توسط انگشتان دست و یا پنبه آن را به آرامی  به مژه ها بمالید و تا انتهای ریشه  آن بکشید. شما تنها به یک یا دو قطره برای پوشش مژه ها نیاز دارید. چند بار در هفته این کار را انجام دهید.

آیا راهی طبیعی برای بلند کردن مژه ها وجود دارد؟

۲- بلند کردن مژه به کمک روغن نارگیل و اسطوخدوس 

روغن اسطوخدوس به خلاص شدن از دست رادیکال های آزاد موجود در پوست کمک می کند و نشان داده شده که شدیدا در رشد مو تاثیر دارد. در یک مطالعه که از ۸۶ فرد که روغن اسطوخدوس برای درمان کم مویی استفاده می کردند بیش از ۴۴% آن ها رشد چشمگیری در موهایشان داشتند. روغن نارگیل هم بهترین حامل روغن غنی از آنتی باکتریال و ضد میکروب است و به رشد مو کمک می کند.

چگونه استفاده کنیم؟ 

  • نصف قاشق غذاخوری روغن نارگیل
  • ۲ الی ۴ قطره اسطوقدوس

این دو را ترکیب کرده و توسط انگشتان یا پارچه نخی به قسمت مژگان بمالید  و تا پایین مژه ها بکشید.

آیا راهی طبیعی برای بلند کردن مژه ها وجود دارد؟

۳- بلند کردن مژه به کمک ماساژ دادن پلک 

ماساژ دادن پلک ها و نزدیک مژگان به افزایش فشار خون و گردش آن در این نقاط کمک می کند و باعث رشد مژه ها می شود. سعی کنید هر شب ماساژ پلک را داشته باشید.

چگونه استفاده کنیم؟ 

دست ها شسته شده باشند و به آرامی پلک ها را ماساژ دهید و هر روز به طور مداوم این کار انجام شود.

Capture2

چقدر طول می‌کشد تا مژه بلند داشته باشیم؟

شما با این روش‌ها حدودا در طول یک سال می‌توانید به مژه‌هایی بلند و پر پشت برسید ولی نیازی نیست تا یک سال صبر کنید و در یک ماه تا ۳ ماه اول به خوبی رشد آنها را می‌توان مشاهده کرد.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه چشم ها را هایلایت کنیم؟

۲- چگونه بهتری خط چشم را انتخاب کنیم

۳- ۸ نکته برای مژه های بلند تر و ضخیم تر 

۴- باورهای اشتباه و نادرست در مورد استفاده از کرم‌ ضد آفتاب

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :