۸ نکته برای مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر

هیچ چیز جذاب‌تر از داشتن چشم‌هایی زیبا نیست. اگر بخت با شما یار نبوده و مژه‌هایی بلند و پرپشت ندارید، نگران نباشید. انواع ریمل‌ها و مژه‌های مصنوعی برای کمک به شما موجود هستند. همچنین محصولاتی به بازار عرضه می‌شوند که می‌توانند سرعت رشد مژه‌ها را تسریع کنند. زیبایی راز خاصی ندارد، تنها کافی است با کارشناسان چی بپوشم  همراه باشید. در این مقاله به ۸ نکته برای داشتن مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر خواهیم پرداخت.

 

۸ نکته برای مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر

برای داشتن مژه‌هایی ضخیم‌تر و بلندتر باید مراقبت بیشتری از آن‌ها داشته باشید. یک قانون که همیشه باید از آن پیروی کنید این است که قبل خواب حتما آرایش خود را پاک کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ریزش مژه‌ها و تسریع رشد آن‌ها استفاده از روغن زیتون و یا وازلین است. هرکدام از این دو مورد را شب‌ها به مژه‌های خود بزنید و بعد از چند ساعت بشوئید. ویتامین E نیز یکی از موادی است که به رشد طبیعی مژه‌ها کمک می‌کند. بهترین زمان استفاده از روغن‌هایی که حاوی ویتامین E هستند صبح‌ها قبل از آرایش و شب بعد از پاک کردن کامل آرایش است.

۸ نکته برای مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر

۱- برس صحیح را برای ریمل زدن انتخاب کنید

برس‌های پرتر، با اضافه کردن بعد، مژه‌ها را پرتر و برجسته‌تر می‌کنند. برس‌های کم پشت با دانه‌های بلند، مژه‌ها را بلند‌تر می‌کنند.

۲- هرچه برس کوچکتر باشد، مژه‌ها بیشتر پوشش داده می‌شوند

برای تبدیل مژه‌های‌تان به مژه‌هایی که همه به آنها حسودی می‌کنند، از دو ریمل یا برس مختلف استفاده کنید. یکی با برس کوچک برای مژه‌های ریز و یا گوشه‌ها که برس معمولی‌تان به آنها نمی‌رسد؛ یکی دیگر هم با برس بزرگ و پرتر برای افزایش حجم و طول مژه‌ها.

۳- نحوه ریمل زدن از همه چیز مهم‌تر است

مطمئن بشوید که طبق میل خودتان به مژه‌هایتان حجم می‌دهید. از ریشه‌ی مژه‌های خود شروع کنید، یک مقدار برس را به چپ و راست تکان دهید، سپس برس را در امتداد مژه به حرکت در بیاورید. تکرار کنید. با هر مرتبه تکرار، مژه‌ها پر پشت‌تر به نظر خواهند رسید. این کار روش عالی‌ای برای تمدید آرایش بعد از ظهر است، بدون استفاده‌ی دوباره از ریمل (که آرایشگران شدیدا آن را منع نموده‌اند)، مژه های‌تان را حالت دهید.

۴- با الیاف پر کنید

اگر می‌خواهید کاری کنید که مژه‌های تان پرتر به نظر برسند، به دنبال فرمول‌های حاوی الیاف مصنوعی و (خرده مژه) بگردید، که با الیاف یا مژه‌های خرد مصنوعی، خط مژه را پر می‌کند و مژه‌ها را پر پشت‌تر و طول طبیعی آن را بلندتر می‌کند. راه دیگر استفاده از اکستنشن مژه است.

۵- مژه‌ها را مرطوب کنید

ریمل با فرمول دارای مرطوب کننده‌، نه تنها مژه‌های تان را عروسکی می‌کند، بلکه آن‌ها را ترمیم و به آنها آبرسانی می‌کند. مخصوصا اگر به دنبال حجم و درمان زیبایی هستید.

۸ نکته برای مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر

۶- خط داخل چشم را با ریمل پر کنید

یک نکته‌ی بسیار ساده و فوق العاده، تکان دادن برس ریمل بر ریشه  مژه‌ها است تا خط داخل چشم نیز کشیده شود. این کار باعث ایجاد ظاهر پرتر خط مژه می‌شود. هم چنین یک خط باریک بالای چشم نیز باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم‌ها می‌شود.

۷- مژه‌های تان را فر کنید

صرف نظر از نوع ریملی که استفاده می‌کنید، قبل از بیرون رفتن همیشه از فر مژه استفاده کنید. این ترفند بزرگ کردن چشم سریع، با اضافه کردن فرهای جوانی به مژه و تاثیر بیداری فوری، هر چهره‌ای را تازه می‌کند. بعد از کار باید به مهمانی شب نشینی بروید؟ با فر مژه به راحتی چهره‌تان را سرحال کنید. و به یاد داشته باشید! با چشمان‌تان مهربان باشید، فر کردن تحت هیچ شرایطی نباید دردناک باشد.

۸- برس بکشید

برای اینکه مژه‌هایتان مانند مژه‌های مصنوعی پر پشت و بلند شوند، قبل از ریمل زدن آنها را شانه کنید و به یاد داشته باشید که مژه‌ها نیز مانند هر موی دیگر نیاز به برس کشیدن دارند. مژه‌های‌تان را بشویید و خشک کنید. سپس آنها را برس بکشید (می‌توانید برس ریمل‌های قدیمی‌تان را بشویید و استفاده کنید). بعد از زدن ریمل نیز یکبار برس بکشید که اگر مژه‌های تان به هم چسبیده‌اند جدا شوند. یادتان باشد که مژه تمیز، چشمان‌تان را سالم نگه می‌دارد.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ راه اصلی برای به تاخیر انداختن پیری پوست

۲- معرفی و توضیح مدل های مختلف ناخن برای شما

۳- همه چیز درباره رنگ مو آمبره و آموزش گام به گام تکنیک رنگ موی آمبره

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

سیسمونی نوزاد در تاریخ 28 آگوست 2016

بسیار عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :