chadmin در
0

۵ راه اصلی برای به تاخیر انداختن پیری پوست

۵ راه اصلی برای به تاخیر انداختن پیری پوست

پیر شدن و همین‌طور بوجود آمدن نشانه های پیری  پوست اجتناب‌ناپذیر است. به طوری که  پژوهشگران و دانشمندان علم پزشکی در کل  دنیا با وجود پژوهشهای زیاد در زمینه‌ کاهش سرعت روند پیری و نیز کاهش نشانه های  پیری در اشخاص، کماکان درگیر این موضوع هستند. اگر   جزو کسانی هستید که پوست سفید و روشنی دارند ، حتما اطلاع داریدکه  مراقبت از آن چه اندازه  می‌تواند مشکل باشد. لوازم آرایش، برنزه کننده‌ها و سایر لوازم  بکار برده شده  معمولا برای پوست‌های تیره‌تر درست شده‌اند، بنابراین این احتمال وجود دارد که  ندانید بهترین محصول برای پوستتان کدام است.

ما همیشه سعی می‌کنیم با کمک کرم‌ها و لوسیون‌های ضد چروک تا جایی که می‌توانیم ظهور این چروک‌ها را به تعویق بیندازیم غافل از اینکه شاید طرز زندگی کردن و عادت‌های‌مان دلیل پیر شدن ظاهرمان باشد! پس اگر می‌خواهید با روش‌های پیشگیری از پیری زودرس آشنا شوید این ۵ راه اصلی برای به تاخیر انداختن پیری پوست را به یاد داشته باشید. به کار گیری یک رژیم خوب و استفاده ی مرتب از داروها یا لوازم آرایشی و بهداشتی می تواند روند پیری پوست را تا ۱۰ سال به تاخیر اندازد.

۱-  نوشیدن آب را فراموش نکنید

زیرا نوشیدن آب کافی حداقل ۸ لیوان در روز تاثیر بسیار بزرگی روی جلوگیری از پیری پوست دارد و همچنین باعث طراوت پوست می شود.

۲- اجتناب از رژیم های غذایی نادرست 

رژیم های غذایی خودسرانه و نادرست باعث چاق و لاغر شدن بدن شما می شود و علاوه بر شل شدن و افتادگی پوست بدن به پوست صورتتان نیز آسیب می رساند و باعث چروک شدن پوست صورتتان می شود بنابراین برای جلوگیری از این آسیب ها شما حتما برای کاهش وزن نیز تحت نظر یک پزشک متخصص باشید.

۳- از آفتاب اجتناب کنید:

 زیرا تاثیر بزرگی روی پیری پوست می گذارد و اگر ناچار به بیرون رفتن شدید ضد آفتاب را فراموش نکنید.

۴- میوه ها و سبزی های تازه را جایگزین فست فودها و غذاهای پر کالری کنید:

 زیرا ویتامین های موجود در میوه ها و سبزی ها تاثیر زیادی روی جلوگیری از افتادگی و چین و چروک پوست می گذارند.

۵- از استعمال دخانیات اجتناب کنید:

که مهم ترین و بزرگ ترین دلیل پیری پوست می باشد.

مطالب مرتبط: 

۱- تصورات اشتباه شما در مورد مراقبت از پوست

۲- معرفی راه های جلوگیری از ایجاد چروک پوست

۴- کدام مدل ناخن برای من مناسب است؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :