سارا هنجنی در
0

برنزه کردن و راه و روش های آن

برنزه کردن و راه و روش های آن

برنزه شدن یعنی تیره شدن پوست در مقابل تابش نور خورشید. روش های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید پوست خود را برنزه کنید. ولی بهترین ها آن هایی هستند که برای شما ضرر وزیان نداشته باشند. اما همین برنزه کردن که به نظر ساده‌ترین کار می‌آيد روش‌های خاص خودش را دارد. برنزه کردن و راه و روش های آن عنوان مقاله است که در ادامه کارشناسان چی بپوشم به آن اشاره خواهند نمود. 

برای برنزه کردن حمام آفتاب بگیرید

مي‌توانید با استفاده از كرم‌هاي ضدآفتاب با SPF هاي مختلف اشعه مضر آفتاب را گرفته و برنزه شوید، البته یادتان باشد که بايد از ساعات و زمان كم آفتاب گرفتن را شروع و بعد به مرور، مدت آن را زياد كنید. اگر مي‌خواهید زودتر برنزه شوید، مي‌توانید از يكسري لوازم بهداشتي و آرايشي استفاده كنید كه روي آن ها مدت زمان لازم ‌براي برنزه شدن نوشته شده است. از طرف دیگر محصولات برنزه‌کننده در ۲ نوع وجود دارد، يك نوع آن خودبه‌خود به پوست رنگ مي‌دهد و به لايه‌هاي عميق‌تر پوست نفوذ مي‌كند و نوع دیگر محصولاتی هستند كه همراه با آفتاب گرفتن، به بدن رنگ می‌دهند.

برنزه کردن و راه و روش های آن

برای برنزه شدن چه زمانی مناسب است؟

دانشمندان معتقدند، بهترين زمان براي برنزه شدن پوست هنگام صبح است زيرا در اين زمان بدن پروتئين‌هايي توليد مي‌كند كه مي‌تواند آسيب رسيده به پوست در اثر تابش نور خورشيد را ترميم كند. در حقيقت در اين زمان توليد اين پروتئين بيشترين مقدار را دارد و بهتر از سلول‌هاي بدن محافظت مي‌شود. با گذشت زمان و نزديك شدن به هنگام شب توليد اين پروتئين كمتر مي‌شود. ميزان اين پروتئين در ساعت ۷ صبح بيشتر از بقيه زمان‌هاست و شايد اين ساعت‌ها بهترين زمان براي استفاده از نور آفتاب باشد. البته هنوز هم محققان به مردم توصيه مي‌كنند، به هيچ وجه سراغ استفاده از تخت‌هاي برنزه‌كننده يا آفتاب گرفتن با هدف برنزه شدن نروند زيرا اين كار در هر حالتي خطر سرطان پوست را بيشتر مي‌كند.

مطالب مرتبط:

1- ۵ راه اصلی برای به تاخیر انداختن پیری پوست

2- اصول برنزه کردن پوست

3- آیا میدانستید آرايش شما می تواند ديگران را بيمار مي‌کند؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :