چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم ؟

داشتن چشم‌های زیبا و خوش حالت از نکات مهم در زیبایی هر شخص است. به همین منظور، خط چشم، مداد چشم، ریمل و سایه برای آرایش چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. و در بین این‌ها کشیدن خط چشم، قسمت مهمی از روتین آرایش هر خانم را تشکیل می‌دهد. لوازم آرایش چشم‌ها را درشت‌ و گیراتر نشان می‌دهند. اما استفاده از این وسایل مشکلاتی را هم در پی دارد. به طور مثال با ریختن خط چشم ، آرایش زیبایی خود را از دست می‌دهد. تقریبا همه خانم‌ها حداقل یک بار با پخش شدن خط چشم مواجه شده‌اند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی روش‌هایی جلوگیری از ریختن خط چشم می‌پردازیم. با چی بپوشم همراه باشید.

 

مطالب مرتبط:

 

خط چشم با برند معتبر بخرید

خرید از یک برند معتبر مساوی است با دریافت کیفیت بهتر در ازای پرداخت هزینه کمتر. با توجه به اهمیت چشم‌ها در زیبایی صورت و مهم بودن خط چشم در بین لوازم آرایشی، باید از محصولاتی با برند مطمئن خریداری کنید. در هنگام خرید خط چشم، وسوسه خرید یک نوع خط چشم با قیمت پایین را از خود دور کنید زیرا امکان پخش شدن این نوع خط چشم در شرایط مختلف بسیار زیاد است. پیشنهاد می‌کنیم یک خط چشم گران قیمت با برند عالی برای مراسم و آرایش‌های طولانی مدت بخرید و در کنار آن یک خط چشم ارزان قیمت برای آرایش در یک روز معمولی داشته باشید.

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم ؟

همراه خط چشم از سایه استفاده کنید

خط چشم خود را همراه سایه چشم استفاده کنید تا ماندگاری بیش‌تری داشته باشد. با یک پد آرایشی مقداری سایه چشم هم‌رنگ با خط چشم را به بالای خط چشم بزنید. این کار به ثابت ماندن خط چشم کمک می‌کند و از پخش شدگی آن اجتناب می‌کند.

جلوگیری از ریختن خط چشم

زیر خط چشم از کانسیلر استفاده کنید

برای جلوگیری از ریختن خط چشم و سیاهی ناشی از آن، از یک کانسیلر قبل از کشیدن خط چشم استفاده کنید تا هم از پخش شدن خط چشم جلوگیری کند و هم باعث یکدست شدن پوست زیر چشم و پر شدن خطوط  این ناحیه گردد. توجه کنید که اعمال کانسیلر باید به صورت ضربه‌ای باشد.
 جلوگیری از ریختن خط چشم

از خط چشم مدادی استفاده کنید

خط چشم‌های مدادی نسبت به خط چشم مایع، احتمال پخش شدگی کمتری دارد. پس اگر می‌خواهید یک خط چشم سنگین و خیلی تیره داشته باشید از خط چشم مدادی کمک بگیرید. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که همیشه خط چشم می‌کشید، از خط چشم مدادی ضد آب استفاده کنید تا برای مدت طولانی‌تری روی چشم شما باقی بماند.

جلوگیری از پخش شدن خط چشم

پوست را قبل از آرایش کاملا پاک کنید

یکی از عوامل ریختن و پخش شدن خط چشم، پوست چرب است. در طول روز پوست اطراف چشم شروع به تولید چربی کرده و این چربی گرد و غبار و آلودگی‌ها را جذب می‌کند و آرایش خیلی زود زیبایی خود را از دست می‌دهد. استفاده از خط چشم بدون پاک کردن پوست از این آلودگی‌ها، باعث می‌شود خط چشم خوب روی پوست ننشیند. بنابراین بهتر است قبل از آرایش، پوست را کاملا پاک کنید و از یک پرایمر چشم بر روی پلک خود استفاده کنید. استفاده از پرایمر چشم نه تنها آرایش چشم را ثابت و تقویت می‌کند، بلکه کمک می‌کند خط چشم بیشتر روی چشم بماند.

جلوگیری از ریختن خط چشم

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

پلک‌ها را چرب نکنید

در هنگام مرطوب کردن پوست، دقت کنید از زدن مرطوب کننده بر روی چشم‌ها خودداری کنید. استفاده از مرطوب کننده، بعد از پاک کردن پوست، مانند روغن طبیعی پوست عمل می‌کند و باعث ریختن خط چشم می‌شود.

جلوگیری از ریختن خط چشم

از نمونه‌های مختلف خط چشم استفاده کنید

خط چشم‌‌ها در انواع مختلفی مثل خط چشم مایع، مدادی و ماژیکی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ممکن است با پوست شما سازگاری بیش‌تری داشته باشد. اگر مشکل پخش شدن خط چشم دارید، نوع خط چشم خود را عوض کنید. توجه کنید هرچقدر پوست چرب‌تر باشد، باید سراغ خط چشم جامد بروید. اگر باز هم مشکل ریزش خط چشم شما حل نشد به سراغ نمونه‌های ضدآب بروید. البته این خط چشم‌ها در عوض استحکام بالایی که دارند به سختی پاک می‌شوند.

روش‌هایی برای جلوگیری از ریختن خط چشم

خط چشم را تثبیت کنید

آرایش چشم هم مثل آرایش صورت بهتر است بعد از اتمام با یک پودر تثبیت کننده ثابت شود.

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :