چطور اکستنشن مو بسازید؟!

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۰

توسط مهفام میرزایی

چطور اکستنشن مو بسازید؟!

در مطالب قبلی درباره اکستنشن مو و آن چه که باید درباره آن بدانید صحبت کردیم و گفتیم که شما می توانید خودتان در منزل اکستنشن مو بسازید و برای این کار می توانید از موی خودتان استفاده کنید. پس اگر موهایتان بلند است و قصد کوتاه کردن آن ها را دارید موهای خود را نگه دارید چون به دردتان خواهد خورد. این مطلب را بخوانید تا بدانید چطور اکستنشن مو بسازید

 

روش های مختلفی برای ساخت اکستنشن مو وجود دارد مثل دوخت، چسب و …  که در این مطلب ما روش ساخت اکستنشن موی دوخته شده را آموزش می دهیم. موهایی که در این روش استفاده می شود موی طبیعی انسان است. سعی کنید قبل از کوتاه کردن مو ها آن ها را تمیز بشویید و خشک کرده و شانه کنید و ترجیحا صاف کنید سپس مو ها را کوتاه کرده و دسته کنید. به این ترتیب کار شما آسان تر خواهد شد. عرض اکستنشنی که در این مطلب خواهیم ساخت ۲۰ سانتی متر و طول آن بسته به بلندی موهای شما است.

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای کامل مراقبت از موهای نازک

۲- ۱۱ محصول ضروری برای سلامت و مراقبت مو ها

وسایل لازم

  • دسته مو
  • چرخ خیاطی معمولی
  • قیچی
  • چسب کاغذی ۵ سانتی متری
  • مقوا
  • شانه
  • چسب ناخن مایع
  • اتوی مو
  • نخ و سوزن
  • اسپری مو

ابتدا دو قطعه ۳۰ سانتی متری از چسب کاغذی را به صورت برعکس روی یک سطح صاف مثل میز بچسبانید. دو قطعه کاملا موازی هم و فاصله ان ها از هم نیم سانتی متر است. لبه های چسب در دو طرف تا شده است تا روی میز محکم بچسبد. سپس دسته مو ها را برداشته و کم کم روی چسب ها قرار دهید و فشار دهید تا به چسب بچسبند. طرف بریده شده مو ها باید کنار لبه چسب و نوک مو ها به طرف بیرون باشد مانند تصویر زیر.

چطور اکستنشن مو بسازید

وقتی از نظم و مقدار مو ها مطمئن شدید روی آن ها اسپری مو بزنید تا ثابت شوند سپس با شانه آن ها را مرتب کنید. حالا دو قطعه چسب دیگر را مساوی با قطعات قبلی ببرید و روی مو ها بچسبانید.

چطور اکستنشن مو بسازید

وقتی کار تمام شد چسب ها را از روی میز بکنید و اضافه ها را قیچی کنید.

چطور اکستنشن مو بسازید

حالا نوبت خیاطی کردن است. چرخ خیاطی را تنظیم کنید. شما قرار است فاصله نیم سانتی متری را در امتداد عدضی ان چرخ کنید. اگر چرخ شما امکان دوخت دو سوزنه را دارد فقط دو بار نیاز به دوخت دارید اما اگر این امکان را ندارید باید ۴ بار دوخت را انجام دهید. وقتی یک مرحله از دوخت تمام شد نخ ها را قیچی نکنید بلکه مو ها را برگردانید و مرحله بعدی را انجام دهید.

چطور اکستنشن مو بسازید

پس از این که دوخت انجام شد یک تکه مقوای محکم را وسط مو ها قرار دهید و آن را تا کنید سپس با اتوی مو روی آن خط بیندازید. حالا باید یک بار دیگر چرخ کاری کنید. برای دو سوزنه یک بار و برای یک سوزنه دوبار کافی است. دوخت قرار است روی تای مو ها انجام شود.

چطور اکستنشن مو بسازید

پس از آن که کار دوخت تمام شد چسب ها را بکنید و دو انتهای دوخت را که پر از نخ است با سوزن مجکم کنید و گره بزنید و با یک قطره چسب ناخن ها دو طرف را چسب بزنید و اجزا دهید خشک شود. اکستنشن شما آماده است و می توانید به هر مدل دلخواهی آن را کوتاه کرده و استفاده کنید.

چطور اکستنشن مو بسازید

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است