چطور اکستنشن مو بسازید؟!

در مطالب قبلی درباره اکستنشن مو و آن چه که باید درباره آن بدانید صحبت کردیم و گفتیم که شما می توانید خودتان در منزل اکستنشن مو بسازید و برای این کار می توانید از موی خودتان استفاده کنید. پس اگر موهایتان بلند است و قصد کوتاه کردن آن ها را دارید موهای خود را نگه دارید چون به دردتان خواهد خورد. این مطلب را بخوانید تا بدانید چطور اکستنشن مو بسازید

 

روش های مختلفی برای ساخت اکستنشن مو وجود دارد مثل دوخت، چسب و …  که در این مطلب ما روش ساخت اکستنشن موی دوخته شده را آموزش می دهیم. موهایی که در این روش استفاده می شود موی طبیعی انسان است. سعی کنید قبل از کوتاه کردن مو ها آن ها را تمیز بشویید و خشک کرده و شانه کنید و ترجیحا صاف کنید سپس مو ها را کوتاه کرده و دسته کنید. به این ترتیب کار شما آسان تر خواهد شد. عرض اکستنشنی که در این مطلب خواهیم ساخت ۲۰ سانتی متر و طول آن بسته به بلندی موهای شما است.

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای کامل مراقبت از موهای نازک

۲- ۱۱ محصول ضروری برای سلامت و مراقبت مو ها

وسایل لازم

  • دسته مو
  • چرخ خیاطی معمولی
  • قیچی
  • چسب کاغذی ۵ سانتی متری
  • مقوا
  • شانه
  • چسب ناخن مایع
  • اتوی مو
  • نخ و سوزن
  • اسپری مو

ابتدا دو قطعه ۳۰ سانتی متری از چسب کاغذی را به صورت برعکس روی یک سطح صاف مثل میز بچسبانید. دو قطعه کاملا موازی هم و فاصله ان ها از هم نیم سانتی متر است. لبه های چسب در دو طرف تا شده است تا روی میز محکم بچسبد. سپس دسته مو ها را برداشته و کم کم روی چسب ها قرار دهید و فشار دهید تا به چسب بچسبند. طرف بریده شده مو ها باید کنار لبه چسب و نوک مو ها به طرف بیرون باشد مانند تصویر زیر.

چطور اکستنشن مو بسازید

وقتی از نظم و مقدار مو ها مطمئن شدید روی آن ها اسپری مو بزنید تا ثابت شوند سپس با شانه آن ها را مرتب کنید. حالا دو قطعه چسب دیگر را مساوی با قطعات قبلی ببرید و روی مو ها بچسبانید.

چطور اکستنشن مو بسازید

وقتی کار تمام شد چسب ها را از روی میز بکنید و اضافه ها را قیچی کنید.

چطور اکستنشن مو بسازید

حالا نوبت خیاطی کردن است. چرخ خیاطی را تنظیم کنید. شما قرار است فاصله نیم سانتی متری را در امتداد عدضی ان چرخ کنید. اگر چرخ شما امکان دوخت دو سوزنه را دارد فقط دو بار نیاز به دوخت دارید اما اگر این امکان را ندارید باید ۴ بار دوخت را انجام دهید. وقتی یک مرحله از دوخت تمام شد نخ ها را قیچی نکنید بلکه مو ها را برگردانید و مرحله بعدی را انجام دهید.

چطور اکستنشن مو بسازید

پس از این که دوخت انجام شد یک تکه مقوای محکم را وسط مو ها قرار دهید و آن را تا کنید سپس با اتوی مو روی آن خط بیندازید. حالا باید یک بار دیگر چرخ کاری کنید. برای دو سوزنه یک بار و برای یک سوزنه دوبار کافی است. دوخت قرار است روی تای مو ها انجام شود.

چطور اکستنشن مو بسازید

پس از آن که کار دوخت تمام شد چسب ها را بکنید و دو انتهای دوخت را که پر از نخ است با سوزن مجکم کنید و گره بزنید و با یک قطره چسب ناخن ها دو طرف را چسب بزنید و اجزا دهید خشک شود. اکستنشن شما آماده است و می توانید به هر مدل دلخواهی آن را کوتاه کرده و استفاده کنید.

چطور اکستنشن مو بسازید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :