انواع شلوارهای مردانه را بشناسید

چند نوع شلوار مردانه می‌شناسید؟ دو، سه، ده یا شاید یازده. اما بهتر است بدانید که ما پانزده نوع شلوار مردانه داریم که هر یک برای موقعیت‌های خاص و همچنین استایل های متفاوت طراحی و دوخته می‌شوند. امروز در چی بپوشم به سراغ انواع شلوار مردانه و راهنمای جامع پوشیدن شلوار مردانه پرداخته‌ایم. همراه ما باشید.

 

کتانی خاکی (خاکی) یا پنبه‌ای (چینو)؟ شلوار پارچه‌ای سنتی یا شلوار پارچه‌ای کت و شلواری؟ شلوار ورزشی یا گرم‌کن؟ و بسیاری دیگر از شلوار مردانه که با وجود اسامی متفاوت همگی به یک شکل هستند و کمتر کسی تفاوت میان آن‌ها را درک می‌کنند. اشتباه در پوشیدن هر یک از آن‌ها، ممکن است شما را تبدیل به یکی از شخصت های کارتونی دزدان دریایی کارائیب کند. خب، قبول کمی اغراق‌آمیز بود اما باید بدانید که انتخاب شلوار اشتباه، مشکل بزرگی است. در عوض انتخاب شلوار مناسب به عنوان یک چراغ سبز برای استایل شما است.

اگر شلوار مردانه مناسب برای استایل مورد نظر خودتان را بدانید و درجه رسمی بودن انواع شلوارها را بتوانید از هم تشخیص دهید، دیگر هیچ مشکلی در پوشیدن آن‌ها هم نخواهید داشت. شلوار مردانه دارای ۱۵ نوع است که برخی از آن‌ها در یک دوخت از رو یا زیر جیب تفاوت دارد و برخی دیگر در جنس پارچه به کار رفته. آنچه که مسلم است هر مردی باید تفاوت میان شلوارهای مردانه را به خوبی بداند.

شلوار کارگو یا شش جیب

این شلوار در اصل برای کارگران و خدمه کشتی‌های دریایی در دهه ۱۹۳۰ ساخته شد. پارچه‌ای پنبه‌ای که می‌شد بارها آن را شست و پوشید. همچنین برای نگهداری وسایل و آذوقه چندین جیب متعدد روی آن برای کارگران و خدمه کشتی تعبیه شد که به واسطه همین به شش جیب معروف شد. این شلوارها شاید قدمت چندانی نداشته باشند اما متعلق به استایل کژوال و عادی هستند. عمدتاً شلوار مردانه کارگو به صورت خمره‌ای و گشاد دوخته می‌شود. رنگ عمده برای شلوار کارگو خاکی و زیتونی است اما این روزها شما می‌توانید انواع رنگ‌های خنثی را در بازار مشاهده کنید. شما می‌توانید آن را به همراه بافت مردانه، پیراهن سبک و کفش‌های لوفر و نیم بوت کنید.

شلوار قیطانی

قیطانی بودن شلوار به شما اجاره خواهد داد که کمربند شلوار هیچ محدودیت اندازه‌ای نداشته باشد. چه دور کمر شما ۱۰۰ باشد چه ۱۵۰ این شلوار مردانه می‌تواند شما را در خودش جا کند. معمولاً جنس‌های گوناگونی برای دوخت آن استفاده می‌شود از جمله کتان، پنبه‌ای، الیاف پلاستیکی و مصنوعی. این شلوارها به خاطر نوع پارچه و دوخت که حالت لخت و آزاد دارد، کاملاً معمولی و کژوال هستند.

شلوار پیژامه‌ای

شلوار پیژامه‌ای شباهت زیادی به شلوار قیطانی دارد اما مواد به کار رفته در آن متفاوت است. رنگ و الگوهای به کار رفته در شلوار پیژامه‌ای برجسته‌تر هستند و معمولاً از پشم، فلانل و پنبه دوخته می‌شوند. همچنین بیشتر این شلوارها حالت کرکی دارند تا در برابر سرما عایق خوبی به حساب آیند.

شلوار گرم‌کن، ورزشی و جاگر

شلوار ورزشی از هر سه این مدل‌های شلوار مردانه قدیمی‌تر است. این شلوار عموماً جنس کشی به همراه کمری قیطانی دارد. البته برای راحتی ورزشکاران جیب هم غالباً در آن‌ها دوخته می‌شود. شلوار گرم‌کن اغلب از مواد و الیاف مصنوعی دوخته می‌شوند. عمدتاً حالت آزاد و گاهی هم تنگ هستند. آنچه که آن‌ها را می‌تواند از دیگر شلوارها متمایز کند، راه راه‌های سفید کنار شلوار است. جاگر نوعی از شلوارهای ورزشی مدرن است. این شلوارها همانند شلوار ورزشی مردانه دارای کمر قیطانی، جنسی الاستیک و کشسان هستند اما سعی شده است که روی جیب‌های آن‌ها زیپ کار شود تا امنیت وسایل داخل جیب افزایش پیدا کند. تفاوت دیگری که جاگر با شلوار ورزشی معمولی دارد، فیت بودن آن به پای مردان است.

شلوار مردانه کتانی خاکی (خاکی) یا شلوار مردانه پنبه‌ای (چینو)؟

خاکی شلواری پنبه‌ای برگرفته از لباس‌های نظامیان بریتانیایی در قرن نوزدهم است. این شلوار را نظامیان در هندوستان به پا داشتند و از همان زمان به عنوان خاکی شناخته شده است. جینو ورژن و نمونه‌ای ساخته شده به دست چینی‌ها است. فیلیپینی‌ها در جنگ میان امریکا و اسپانیا این لباس را به تن می‌کردند. تفاوت رنگ میان این دو شلوار در رنگ آن‌ها نیست بلکه دوخت آن‌ها است.

 • دوخت و جیب شلوار در خاکی مشخص و معلوم است در حالی که شلوار چینو هیچ دوخت و جیب ظاهری ندارد. به همین دلیل شلوار چینو رسمی‌تر است.
 • چینو وزن به نسبت کمتری نسبت به خاکی دارد.
 • در انتخاب شلوار چینو باید دقت کنید که شلوار دوخت اسلیم و اندامی داشته باشد در حالی که شلوار خاکی می‌تواند راحت و آزاد باشد. پس برای کار شلوار خاکی مناسب‌تر است.
 • چینو در رنگ‌های بیشتری نسبت به خاکی عرضه می‌شود.
 • چینو در قسمت جلو شلوار صاف است اما خاکی می‌تواند صاف یا پلیسه داشته باشد.

هردو شلوار را می‌توانید به همراه پیراهن و کت تک به تن کنید. انتخاب شلوار خاکی یا چینو از جین هوشمندانه‌تر است. همچنین اگر می‌خواهید برای موقعیت کاری این لباس را به تن کنید، از کت تک سرمه‌ای به راحتی می‌توانید کمک بگیرید تا رسمی‌تر دیده شوید.

شلوار مردانه جین

ما شلوار مردانه جین را دوست داریم چرا که انعطاف‌پذیری زیادی دارند و روی لباس و زیر لباس خوش‌فرم دیده می‌شوند. همچنین قیمت آن‌ها ارزان و جنس عمومی پنبه دارند. جایی در دنیا نیست که شلوار جین در آن وجود نداشته باشد. ما معتقدیم که هر مردی می‌بایست یک شلوار جین رنگ تیره در کمد لباس‌هایش داشته باشد. در مورد شلوار جین روشن کمی با احتیاط عمل کنید. رنگ روشن آن‌ها کاملاً غیررسمی هستند. در ادامه انواع شلوار مناسب با اندام مردانه را مشاهده می‌کنید:

 • شلوار جین مناسب اندام لاغر مردانه: اسلیم و معمولی
 • شلوار جین مناسب اندام ورزیده مردانه: اسلیم، معمولی و راحت
 • شلوار جین مناسب اندام عضلانی مردانه: معمولی و راحت
 • شلوار جین مناسب اندام پهلودار مردانه: معمولی، راحت و گشاد
 • شلوار جین مناسب اندام پهن مردانه: راحت و گشاد
 • شلوار مردانه پارچه‌ای و شلوار مردانه کت و شلواری

تشخیص تفاوت میان این دو گونه از شلوارها بسیار ساده‌تر از دیگر گونه‌ها است. شلواری که به همراه آن کت مخصوص دوخته شده باشد که جنس و رنگی مشابه دارد، شلوار از یک دست کت و شلوار است. بلعکس اگر شلوار مردانه پارچه‌ای باشد اما هیچ کتی با آن عرضه نشود یا کت با جنس و طرح متفاوت برای آن وجود داشته باشد، شلوار مردانه پارچه‌ای است. شلوار پارچه‌ای مردانه را می‌توانید به همراه کت اسپرت تک، کت بلیزر و پیراهن‌های رسمی و غیررسمی بپوشید.

شلوار جین مخملی مردانه

شلوار جین مخمل به خاطر پستی و بلندی‌های ریزی که داخل پارچه آن وجود دارد شناخته می‌شود. این شلوار بر اساس فاصله‌های مختلف میان دو پستی و بلندی روی پارچه شناخته می‌شود. شلوار جین مخملی معمولاً عمر بیشتری نسبت به شلوار جین دارند.

شلوار مردانه خز کورموشی

نگران نباشید هیچ موش کوری برای تهیه این پارچه کشته نمی‌شود. پارچه کورموشی، از جنس پنبه و دارای پرزهای اندک روی آن است. شباهت این اسم به موش کور به خاطر وجود همین پرزهای اندک روی آن است. معمولاً شلوار مردانه خز کورموشی به رنگ زیتونی و قهوه‌ای هست. پارچه ضد آب نیست اما از مقاومت سایشی خوبی برخوردار است.

 شلوار مردانه جناغی

شلوار مردانه جناغی از پارچه‌ای تولید می‌شود عموماً شباهت زیادی به مخمل دارد اما الگوی به کار رفته در آن، منظم هست. این شلوار مناسب برای پوشیدن با کت تک است. عموم مردان از این نوع پارچه به خاطر احساس مصنوعی بودن دوری می‌کنند. اما ترکیب این شلوار با کت سرمه‌ای جذاب است.

شلوار خاکستری فلانل

شاید بیشترین نوع شلوار مردانه که بیرون از خانه تن مردان مشاهده می‌کنید، مربوط به شلوارهای فلانل است. شلوار فلانل مردانه بیشتر به رنگ خاکستری و در طیف‌های گوناگون وجود دارد. هر مردی باید شلوار فلانل خاکستری روشن یا تیره داشته باشد.

امیدواریم که توانسته باشیم به خوبی شباهت‌ها و تفاوت‌های میان شلوار مردانه را به شما عزیزان توضیح دهیم. اگر دوست دارید در مورد شلوار خاصی بیشتر بدانید می‌توانید آن را در قسمت نظرات برای ما درج کنید تا بتوانیم در مورد آن با شما و دیگر خوش‌تیپ‌های ایرانی بیشتر صحبت کنیم.

مقالات مرتبط:

 

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :