محمد رضا اهوارکی در
0

راه‌های درمان پوست خشک

راه‌های درمان پوست خشک

پوست خشک یکی از معضلاتی است که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند و با اینکه آرایش های مختلف می تواند تا حدودی پوست شما را چرب نگاه دارد ولی باید به دنبال راهکارهایی اساسی برای رفع این مشکل باشید. در این مقاله با راه‌های درمان پوست خشک آشنا می شوید. 

دلایل بوجود آمدن خشکی پوست چیست؟

۱- از شوینده های صابونی یا ضد آکنه استفاده می کنید

یکی از رایج ترین اشتباهات خانم ها شستن غلط صورتشان است. برای صورتی که خشک است نباید از شوینده های صابونی و یا ضد جوش استفاده کنید که چربی و رطوبت کمی هم که روی پوستتان است را بگیرد. بعضی شوینده های صابونی مناسب صورت های مرطوب و معمولی هستند ولی متاسفانه مناسب صورت های خشک نیستند و به آن ها صدمه می زنند. به جای آن به دنبال کرم های معمولی و چرب باشید که علاوه بر شستن صورت شما به حفظ چربی آن نیز کمک کنند.

۲- با آب داغ دوش می گیرید

آب داغ در حمام شاید آرامش بخش باشد ولی به هیچ وجه برای پوست خشک و خارشی شما مناسب نیست. سعی کنید حین دوش گرفتن آب را در معتدل ترین حالت خودش نگاه دارید. همچنین در زمستان ها صرفا به آب ولرم یا گرم بسنده نکنید و به دنبال مرطوب کننده های حمام باشید تا رطوبت آن را نیز تنظیم کنند. آب داغ موجب ار بین رفتن چربی پوست می شود.


با پوست خشک چگونه باید برخورد کرد؟

۳- محصولات آرایشی محافظ پوست را اشتباه استفاده می کنید

مرطوب کردن پوست خشک تنها نیمی از کاری است که باید انجام دهید. بعد از این کار باید به صورت لایه ای کرم ها را روی صورتتان اعمال کنید. بعد از شوینده ها استفاده از سرم مخصوص پوست خشک را به شما پیشنهاد می کنیم. سپس سریعا روی آن کرم بمالید تا چربی و رطوبت پوست شما بازگردد. این کار علاوه بر تمیز کردن پوست شما رطوبت را نیز برای مدتی به آن باز می گرداند و شما حداقل تمام روز را خوش هستید. اگر هنوز هم احساس خشکی روی پوست می کنید روغن ها درمان درد شما هستند. روغن نارگیل یا روغن گل رز بهترین انتخاب های شما برای پوست خشک هستند.

۴- از محصولات مخصوص از بین بردن سلول های مرده اشتباه استفاده می کنید

این گونه محصولات آرایشی و بهداشتی که در آمریکا هم استفاده از آن ها ممنوع است و به Exfoliants شهرت دارند به هیچ وجه مناسب صورت های خشک نیستند. چراکه با برداشتن یک لایه از پوست شما به کاهش چربی آن شدت می دهند و شما احساس خارش و خشکی بیشتری می کنید. استفاده از Exfoliant های شیمیایی که در آن ها آلفا هیدروکسی اسید به کار رفته است را به شما پیشنهاد می کنیم. برای لوسیون بدن هم لوسیون هایی را انتخاب کنید که حاوی گلیکولیک یا لاک هیدرین هستند. برای کرم صورت هم به شما کرم های حاوی گلیکولیک و AHA ملایم را پیشنهاد می کنیم.

با پوست خشک چگونه باید برخورد کرد؟

۵- خریدن محصولات الکل دار محافظ پوست

الکل هم از جمله مواردی است که در لیست ممنوعه برای افرادی با پوست خشک قرار گرفته است. موادی که در آن وجود دارد رطوبت پوست را گرفته و به خشکی آن می افزایند.

مطالب مرتبط:

۱- آنچه باید درباره ی اکستنشن مو بدانید

۲- راه هایی برای ماندگاری مدل موی زنانه

۳- ماسک جوش شیرین معجزه ای برای پوستدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :