محمد رضا اهوارکی در
0

۶ نکته برای شستن لباس نوزاد

۶ نکته برای شستن لباس نوزاد

کودکان با خود آرامش و شادی را به خانه می آورند و والدین با ورود آن ها جان دوباره ای گرفته و زندگیشان بسیار پر ارزش تر و زیباتر می شود. اما در میان همه ی این خوشی ها مواردی مثل تعویض لباس کودکان و شستن لباس نوزاد کمی آزاردهنده است که مادران این را به جان خریده و می کوشند تا کودکشان در آرامش باشد. در این مقاله می خواهیم ۶ نکته برای شستن لباس نوزاد را بیان کنیم با ما همراه باشید. 

۱- با پوست کودکتان آشنا باشید

مهم است که پوست دلبندتان را بشناسید. هیچ وقت پول را فدای سلامتی او نکنید و از خرید شوینده هایی که مواد داخل آن ها به پوست او صدمه می زند دوری کنید.

۲- لباس های لکه گرفته را سریعا تمیز کنید

پاک کردن لکه هایی مثل شیر مادر، شیر خشک، آروغ زدن های کودک و مدفوع او از روی لباس ها بعد از مدتی بسیار سخت و پاک شدن کاملشان تقریبا نشدنی است. از این رو به محض مشاهده ی لکه ها آن ها را پاک کنید.

شستن لباس نوزاد

۳- لباس هایش را دسته بندی کنید

شستن لباس نوزاد بر اساس رنگ، جنس و دما دسته بندی کنید تا در شستشو اشتباه نکنید. لباس های سفید و پاستلی را از لباس های مشکی و تیره جدا کنید. جنس های سبک تر را از سنگین تر جدا کنید.

۴- از شوینده های مناسب استفاده کنید 

حتما برای خرید شوینده به مواد تشکیل دهنده ی آن توجه کنید. از موادی که به پوست آسیب وارد می کنند حتی در مقیاس پایین هم دوری کنید. اگر بین شوینده های مایع و پودری شکل مردد بودید بدانید که فرقی نمی کند و تاثیر هردوی آن ها به یک اندازه است.

۵- از نرم کننده ها با احتیاط استفاده کنید

همه جا گفته می شود که نرم کننده های لباس برای پوست کودکان مضر هستند. ولی اگر توجهات لازم اعمال شود و به مواد تشکیل دهنده ی آن توجه کرده و نرم کننده ی مناسب انتخاب کنید نه تنها به پوست کودک آسیبی نمی رسد بلکه باعث نرم تر شدن لباس ها و داشتن احساسی خوب در آن ها برایش می شود.

۶ نکته برای شستن لباس نوزاد

۶- قبل از خشک کردن حتما لباس های کودک را چندبار بتکانید

اولا که اگر لباس ها را بعد از شستشو و قبل از انداختن در خشک کن نتکانده باشید مسلما زمان خشک شدنشان طولانی تر خواهد بود و در ثانی شما باید مطمئن شوید که لکه از روی لباس کودک پاک شده است از این رو باید لباس ها را درآورده، به درستی تکان بدهید و آب اضافی روی آن ها گرفته شود و سپس به خشک کن منتقل شوند.

مطالب مرتبط:

1- ۵ راه موثر برای بلند کردن ریش

2- افزایش عمر چرم با تکنیک هایی جالب

3- کک و مک چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :