نرگس حسین زاده در
0

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

اگر در جستجوی کار هستید و بعد ارسال رزومه خود به مصاحبه شغلی دعوت شدید باید چه لباسی بپوشید؟ آیا برند و ظاهر لباس و یا رنگ آن در مصاحبه کننده تاثیر گذار است؟ بیشتر کارفرمایان تصمیم‌شان را بر این اساس می‌گیرند؛ پاسخ کاملا واضح است بسیاری براساس ظاهر قضاوت می‌کنند. اعتماد به نفس، تیپ، توجه به مسایل کوچک و بزرگ همه این موارد در اینکه انتخاب می‌شوید یا خیر موثراند. بنابراین بهتر است طوری لباس بپوشید که دیگران را تحت تاثیر قرار دهد، برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟ با ما همراه باشید. 

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

رنگ‌های مختلف پیام‌های متفاوتی را در طول مصاحبه کاری می‌رسانند. باید بسیار دقیق باشید و بدانید که این رنگ‌ها چه پیامی را می‌رسانند. ممکن است نیاز باشد که مرتب و دقیق نشان داده شوید، و یا در بعضی از شغل‌ها نیازمند این هستند که خلاق به نظر برسید. بنابراین باید مطابق نیاز کارفرما لباس بپوشید.

مانتوی آبی تیره (سرمه‌ای) بپوشید

امن ترین انتخاب آبی است چرا که ۲۳% کارفرمایان این را اعلام کردند که رنگ آبی (سرمه‌ای) را ترجیح می دهند. این رنگ نشان دهنده این است که قابل اطمینان، معتبر و امین هستید، در مصاحبه اعتماد به نفس دارید و باعث می‌شود که کسی که با شما مصاحبه می‌کند به خوبی به صحبت‌های شما گوش دهد. آبی تیره بهترین انتخاب برای بیشتر مصاحبه‌هاست، به جز آن‌هایی که نیاز به خلاقیت دارند چرا که شما را سفت و محافظه کار نشان می‌دهد.

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

این رنگ مانتو را نپوشید

از پوشیدن مانتوی قهوه‌ای خودداری کنید. چرا که باعث می‌شود خیلی ساده و قدیمی دیده شوید، شما باید مدرن و طبق مد روز باشید. اما ترکیب رنگ قهوه‌ای با سایر رنگ‌ها می‌تواند نشان دهنده این باشد که شما گرمی و امنیت را در طول مصاحبه خود حفظ کرده‌اید.

 

مدیران مانتو مشکی می‌پوشند

اگر برای پست مدیریتی می‌روید می‌توانید مانتوی مشکی بپوشید. ۱۵ % کارفرمایان رنگ مشکی را به عنوان رنگ مرتب و آراسته می‌شناسند. برای موقعیت‌های شغلی مثل دستیار، معاون و یا نایب رییس نباید مشکی بپوشید چرا که می‌تواند نشان دهنده علاقه شما به قدرت باشد و برای آن شغل شما را مناسب ندانند.

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

مانتوی خاکستری نشان دهنده چیست؟

مانتوی خاکستری یکی از بهترین رنگ‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید. این رنگ باعث می‌شود که منطقی، با فکر و تحلیل، دارای اعتماد به نفس، توانا و مناسب برای کار دیده شوید. برای افزودن کمی سبک شخصی، یک شال بلند بپوشید.

برای مصاحبه شغلی چه رنگ مانتو بپوشم؟

سایر رنگ‌ها در مورد شما چه می‌گوید؟

۱- سفید رنگی مناسبی برای این است که نشان دهید مرتب، آراسته، عادل  هستید. ترکیب رنگ سفید و مشکی عالی است.
۲- رنگ زرد و بنفش را برای مصاحبه شغل‌هایی که نیاز به خلاقیت دارند بپوشید، چرا که این رنگ نشان دهنده شخصیت شماست. بنفش باعث می‌شود شما را خاص و قادر به انجام فعالیت‌های خلاقانه  و رنگ زرد شما را خوش بین نشان می‌دهد.

 

۳- از رنگ نارنجی دوری کنید چرا که بسیار غیر حرفه‌ای است و عدم جدیت در شخصیت شما را نشان می‌دهد.

 

۴- رنگ قرمز از آنجاییکه نشان دهنده قدرت است، نمی‌تواند رنگ مناسبی باشد. شما را محکم و شجاع، اما همینطور هم سرکش نشان می‌دهد.

مطالب مرتبط:

۱- چند مدل مانتو بربری برای محل کار

۲- چگونه یک مدل مانتو مناسب بخریم؟

۳- انتخاب رنگ مانتو بر اساس رنگ پوست

۴- جدیدترین مدل مانتو زنانه شیک و مجلسی برای نوروز ۱۳۹۷

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 07 آوریل 2017

چه مانتوهای خوشگلیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :