محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه از شر لکه های سیاه روی پوست خلاص شویم

یکی از سوالات رایج برای خانم ها اینست که چه دارو ها و راه هایی برای درمان نقطه های سیاه حاصل از نور خورشید، رنگ رفتگی و زخم های سطحی وجود دارد؟ برای فهمیدن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

دکتر ماکرنا الکسیادز متخصص پوست می گوید سه تا شش درمان از نوع تابش پالس نور یا IPL که در کلینیک ها انجام می شود سریعترین درمان برای از بین بردن نقاط قهوه ای روی بدن است ولی راه های بسیار زیادی برای درمان خانگی این مشکل وجود دارد. اگر نگران نقاط سیاه روی پاها و دست ها هستید به دنبال محصولاتی که حاوی آلفا هیدروکسی اسید مانند گلیکولیک اسید باشید که به مرور این لکه ها را از بین می برد و معمولا در از بین بردن نقاط قهوه ای هم موثر است. دکتر ماکرنا لوسیون های پوست خشک و ترمیم کننده ی پوست را توصیه می کند. او می گوید: “برای نقاط سیاه روی گردن بهتر است از داروهای ضد پیری که شامل آمینو اسید ها مانندگلوکوسامین است که در ترمیم این لکه ها در موارد دیگر استفاده شده، استفاده کنید و یا اسید دیگری مثل سالیسیلیک اسید را به همراه بقیه ی براق کننده ها مانند ویتامین C انتخاب کنید.”

نقاط کهنه تر مانند آکنه ها و… لکه هایی هستند که درمانشان مدت زیادی حدودا یک سال طول می کشد، اما قرص هایی برای این کار وجود دارد که سرعت این کار را بیشتر می کند. ژل سیلیکون که شب ها استفاده از آن توصیه می شود از بیشتر شدن لکه ها جلوگیری می کند. و در آخر می گوید: “هیدروگوینون را با دقت مصرف کنید، این ماده در اروپا ممنوع شده است و شاید موجب آسیب رساندن به بیشتر سلول هایتان شود. بدون تجویز پزشک از آن استفاده نکنید “

مطالب مرتبط:

1- آیا اسپری کردن عطر برای پوست مفید است ؟

2- خواص ویتامین C برای پوست چیست؟

3- 6 نکته ی مهم برای پوست های روغنیدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :