۶ نکته ی مهم برای پوست های روغنی

فعالیت زیاد غدد روغنی باعث ایجاد پوستی چرب و درخشان خواهد شد. که باعث بوجود آمدن بسیاری از جوش ها و آکنه ها خواهد شد. همچنین آلودگی های موجود در هوا می تواند باعث ایجاد  فرورفتگی هایی در سطح پوست تان شود. در ادامه با ما همراه باشید. 

۱- همیشه صورتتان را تمیز کنید

یکی از راه هایی که تاکنون امتحان پس داده شستشوی صورت است. مهم است که روزی دو یا سه بار صورتتان را بشویید برای اینکه از شر کثیفی  وچربی ای که به آکنه و جوش منجر می شود خلاص شوید. ژل های پاک کننده یا فوم های تمیز کننده هم راه خوبی است. به دنبال پاک کننده ی غیر چرب باشید. صابون های پزشکی هم بسیار مفید خواهند بود. با این وجود انجام زیادی این کار هم چربی طبیعی پوست تان را از بین می برد و به غدد اجازه ی تولید چربی بیشتر می دهد. به دنبال محصولاتی با این مواد باشید : سالسیلیک اسید، روغن درخت چای، زردچوبه،عسل.

6 نکته ی مهم برای پوست های روغنی

۲- مالیدن پوست برای پوست های چرب خیلی تاثیر گذار است

برای پوست های چرب طبیعی است که هفته ای یک یا دوبار پوسته پوسته شوند. غدد چربی برای از بین بردن سلول های مرده ی روی پوست بازهم ترشح می کنند و نتیجه ی آن جوش و آکنه و انواع پوسته پوسته شدن هاست. برای از بین بردن کثیفی و سلول های مرده ی روی پوست و تمیز کردن سطح حتما به مالش پوست اهمیت زیادی بدهید. البته حواستان باشد خیلی محکم این کار را نکنید که موجب خراشیدگی شود.

۳- از ماسک صورت هفتگی استفاده کنید

بعد از پوسته پوسته شدن، سعی کنید از ماسک استفاده کنید. ماسک های گیاهی از انواع میوه ها به غیر از میوه های حاوی ویتامین C قوی هم جواگو خواهد بود.

۴- هر روز از یک شیر پاک کن غیرالکلی استفاده کنید

پاک کردن صورت به طور روزانه و با شیر پاک کن، همه ی چربی اضافه ی پوست را از بین می برد و کثیفی را از پوست شما تمیز می کند. استفاده از رزآبی هم خوب است.

6 نکته ی مهم برای پوست های روغنی

۵- از نرم کننده ها استفاده کنید

خیلی ها می گویند که پوست چرب به نرم کننده و تمیز کننده نیاز دارد. تنها از بین بردن چربی پوست باعث تشویق غدد چربی برای ساخت روغن بیشتر می شود.  بنابراین به دنبال یک نرم کننده باشید.

۶-  همیشه سعی کنید آفتاب بگیرید

ترس از آفتاب سوختگی همیشه باعث می شود که بانوان زیاد زیر نور آفتاب نروند. زیر آفتاب ماندن به صورت طولانی نتیجه اش نقاط قهوه ای و لکه های صورت است. به دنبال ژل آفتاب باشید و یا کرمی را استفاده کنید که اجازه ی ورود اشعه ی های مضر آفتاب را نمی دهد. از غذاهای شیرین دوری کنید. زیاد آب بخورید و زیاد حمام کنید و حداقل یک میوه روزی بخورید که شامل سیزیجات سبز هم باشد. همه ی این موارد باهم پوستی شاداب تر را برایتان به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط:

۱- خواص ویتامین C برای پوست چیست ؟

۲- ۵ خاصیت آلوورا برای پوست

۳- ۹ گام برای داشتن پوستی ایده آل

۴- ۲۳ طیف از رنگ موی قهوه ای برای انواع رنگ پوست

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :