حین خرید کت و شلوا‌ر به این نکات توجه کنید

0

خرید کردن برای خانم‌ها کاری بس دشوار است و این در حالیست که خرید لباس آقایان کار آسان‌تری است. اما در مورد خرید کت و شلوا‌ر باید خدمتتان عرض کنیم که آنقدر قاعده و قانون وجود دارد که کمی این کار را به نسبت خرید بقیه لباس‌های مردانه سخت تر می‌کند. در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه ۱۰ مورد از قوانین مهم و سرنوشت ساز خرید کت و شلوا‌ر را برایتان شرح دهیم. 

۱- در نظر گرفتن بودجه

مواردی که در این مقاله ذکر می‌کنیم از بالا به پایین به ترتیب اولویت خواهند بود و هرچه جلوتر می‌رویم اهمیت رعایت کردن آن‌ها بیشتر می شود. اما این به این معنی نیست که اهمیت در نظر گرفتن بودجه مالی شما کم است. قبل از خرید کت و شلوا‌ر حتما به جیب‌تان نگاهی بیندازید و ببینید به دنبال چه هستید. چه مدل کت و شلوا‌ر را قرار است تهیه کنید. به این ترتیب انتخاب‌های شما تا حدودی محدودتر می‌شود و راحت‌تر انتخاب می‌کنید.

۲- خرید رنگ‌های پایه

رنگ‌های کلاسیک و پایه از جمله رنگ‌هایی هستند که با هر رنگ دیگری ست می‌شوند و با انتخاب آن‌ها شما در انتخاب پیراهن یا کفش دست‌تان بازتر خواهد بود. رنگ‌های طوسی و خاکستری و زغالی از رنگ‌هایی هستند که با هر رنگی به راحتی ست می‌شوند و شما در انتخاب آن‌ها آزادید.

حین خرید کت شلوار

۳- شناختن جنس کت و شلوار

کت و شلوارها در جنس‌های متعددی عرضه می شوند. شما باید کت و شلواری تهیه کنید که بتوانید در همه روزهای سال آن را به تن کنید. برای مثال کت و شلوار پشمی به علت سبک بودن وزن تقریبا برای هر فصلی مناسب‌اند.

۴- تعداد دکمه‌ها

مدرن ترین و در عین حال کلاسیک ترین مدل کت و شلوار مدل دو دکمه آن است. مدل های سه دکمه یا شش دکمه کاربردهای خاص تری دارند ولی مدل دو دکمه رایج ترین مدل آن است.

۵- یقه‌ها

معمولا کت و شلوارها به همراه یقه‌های قله دار عرضه می‌شوند. این مدل یقه جا افتاده‌تر و مناسب هر موقعیتی است و پیشنهاد ما در انتخاب کت و شلوار به شما نیز همین مورد است.

حین خرید کت و شلوار

۶- چاک‌ها

کت‌ها معمولا در دو قالب تک چاک و دو چاک عرضه می‌شوند و قرار دادن این چاک‌ها در کت صرفا به منزله راحتی شما برای نشست و برخاست است. هر مدلی را انتخاب می‌کنید فقط سعی کنید کت‌های بدون چاک را انتخاب نکنید زیرا اصلا جلوه خوبی موقع نشست و برخاست نخواهد داشت. و خیلی زود چروک می‌شوند.

حین خرید کت و شلوار

۷- آستین‌ها

آستین کت شما باید در محل استخوان مچ شما به پایان برسد یعنی تقریبا ۲ سانت از آستین پیراهن شما نمایان باشد.

۸- شلوار

شلوارهای بلند بخرید و از خیاط بخواهید آن را به نسبت هیکل شما کوتاه کند. شلوار شما نه باید زیادی بلند باشد و نه زیاد کوتاه. شلوار شما باید دقیقا تا روی بند کفش شما باشد.

۹- شست و شو

اهمیت این نکته بسیار زیاد است. شما باید میانگین سالی دو بار کت و شلوار خود را بشویید. از این رو به شما توصیه می‌کنیم نظافت کت و شلوارتان را نیز جدی بگیرید.

حین خرید کت و شلوار

۱۰- اندازه بودن کت و شلوار

مهمترین و اساسی ترین نکته در انتخاب کت و شلوار خودش را نشان می‌دهد. شما باید همیشه به اندازه بودن کت و شلوار توجه کنید و آن را اولویت اول خود قرار دهید. کت و شلواری که اندازه تن شما نباشد هرقدر هم زیبا باشد جلوه زیبایی نخواهد داشت.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ روش ست کردن کت و شلوار آبی کاربنی

۲- کت و شلوار دست دوز یا آماده؟

۳- چرا نباید شبیه بن افلک کت و شلوار پوشید؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

بهمن در تاریخ 19 نوامبر 2016

باسلام وتشکر از راهنمائیهای شما درست کردن لباس که سالهاست دراین کشور فراموش شده خواهشمندم به شرکتهای دوخت کت وشلوار مردانه توصیه نمائی کمتر از پارچه های نازک مواد نفتی استفاده نمایند وضمنا پارچه های ایرانی مطهری هم دارای طرحهای خوب ولی رنگهای بد است وضمنا به آقایانی که کت وشلوار مارک میپوشند یادآوری نمائی که آرم روی آستین کت را برای نمایش است وبهنگام پوشیدن حتما آنرا از روی آستین بردارندارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :