۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

قوانینی از مد که در این مقاله می خوانید شاید واقعا در نگاه اول به چشم شما مسخره به نظر برسند اما از اصول کلی و مهم مد هستند. بیشتر از این کنجکاوتان نمی گذاریم و به سراغ آنها می رویم. ۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد! با ما همراه باشید.

۱- هیچ وقت دکمه  پایین کت را نبندید

دقیقا مثل چادر مسافرتی زیپ دار به این قضیه نگاه کنید. این چادرها اگر زیپشان بسته نباشد ممکن است در باد شدید از زمین کنده شوند ولی وقتی زیپشان بسته باشد عملکردشان را به درستی می‌شود فهمید. دقیقا مانند کت های مردانه. در کت تک دکمه، کت دو دکمه دکمه اول از بالا و در کت سه دکمه دکمه وسط باید بسته باشد.

۲- هیچ وقت رنگ کراوات را با رنگ پوشت ست نکنید

پوشت  یک اکسسوری برای آقایانی است که اهل پوشیدن کت و شلواراند. از شانه تا جیب شما معمولا ۱۵ سانت فاصله است که تنوع رنگی در این فاصله به خوبی توسط پوشت پر می‌شود ولی همرنگ بودن رنگ کراوات در این میان می‌تواند تیپ را خراب کند. پس به دنبال رنگی متنوع باشید. البته رنگ پوشت می‌تواند همرنگ کراوات باشد اما باعث خستگی در دید و استایل شما می‌شود.

۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

۳- در انتخاب کفش مردانه دقت زیادی داشته باشید

کفش کامل کننده استایل شماست و به دیگران اجازه می‌دهد کت و شلوارتان را بهتر ببینند. اگر کفش شما خوب باشد ناخوداگاه چشم بیننده شما را از بالا به پایین به خوبی برانداز می‌کند و زیبایی کت و شلوار شما را درک می کند. از طرفی کیفیت کفش مردانه هم مهم است. در انتخاب برند و مدل آن خیلی دقت کنید. کفش های دست دوز بخرید.

۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

۴- کت رسمی را با شلوار همرنگش باید پوشید

اصولا کت‌ها برای این ساخته شده‌اند که رسمی پوشیده شوند و کت‌های اسپرت و غیررسمی چند سالی است که جای خود را میان دنیای مد یافته اند با اینکه پوشیدن آن‌ها اصولی نیست. اساسا کت مردانه باید هم رنگ و هم جنس شلوارهایشان باشند.

۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

۵- با کت و شلوار کوله استفاده نکنید

این کار علاوه بر خراب کردن زیبایی کت و شلوار، می تواند به قسمت سرشانه کت آسیب جدی بزند. به جای آن از کیف ضربدری و یا کیف های دستی کوچک‌تر استفاده کنید.

۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

۶- به طول کراوات اهمیت دهید

اندازه دقیقی برای کراوات تعیین شده است. کراوات باید دقیقا روی قسمت مرکزی کمربند شما قرار بگیرد. راه دیگر تشخیص طول مناسب آن، این است که کراوات باید تمام دکمه‌های پیراهن شما را از بالا تا پایین بپوشاند.

این قضیه معیاری برای بلند یا کوتاه بودن شلوار شما نیز هست. اگر کراوات بالاتر از کمربند شما بایستد یعنی شلوار شما کوتاه تر از سایز خودتان انتخاب شده و اگر بالاتر بایستد یعنی شلوارتان بلندتر از سایز شماست.

۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

۷- کمربند را با شلوارتان ست کنید

یکی از اساسی‌ترین اکسسوری هایی که خیلی به چشم می‌آید همین کمربند است. حتما رنگ آن را با رنگ شلوار ست کنید. فرض کنید بهار است و شما پیراهن و شلوار روشن پوشیده اید. پس کمربندتان هم باید روشن انتخاب شود. اگر انتخاب آن درست نباشد تیپ شما را به دو نیم تقسیم می کند و این اصلا خوشایند نیست.

۷ قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

مطالب مرتبط:

۱- ۸ قانون ساده مد برای خانم ها

۲- ۱۵ قانون پوشیدن کت و شلوار

۳- ۴ قانون پوشیدن ژیله

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :