چرا نباید شبیه بن افلاک کت و شلوار بپوشم؟!

0

در این مقاله به نحوی دیگر و با الگو گرفتن از دو بازیگر معروف هالیوودی یعنی جیک گیلن‌هال و بن افلک می خواهیم راه صحیح و نادرست پوشیدن کت و شلو‌ار را به شما آموزش دهیم. چرا نباید شبیه بن افلاک کت و شلوار نپوشم!

چرا نباید شبیه بن افلاک کت و شلوار بپوشم؟!

۱- مساله اول: سر آستین ها

در دو تصویر بالا بن افلک و جیک گلین‌هال را مشاهده می کنید که پوشیدن کت و شلو‌ار در آن ها کاملا متفاوت است. بن افلک طوری این کار را انجام داده است که گویی اولین بارش است همچین کاری می کند و جیک این کار را به نحو احسن و با کمترین خطا پیش برده است. کت و شلو‌ار خوش دوخت ایتالیایی جیک به گونه ای طراحی شده است که روی تن او به خوبی می نشیند و گویی درست برای قواره او دوخته شده است. سرآستین کت باید حدود ۱ سانت بالاتر از آستین پیراهن باشد و آنرا نمایان کند. اما در طرف مقابل کت و شلو‌ار بن افلک را می بینیم که گویی او اصلا برای اندازه کردن قواره آن به خیاطی نرفته است و روی تنش زار می زند. کت او مشکلی ندارد و این پیراهن اوست که خیلی بلند است و بیش از حد معمول از زیر کتش نمایان است و تا روی شستش آمده است.

چرا نباید شبیه بن افلاک کت و شلوار بپوشم؟!

۲ – مساله دوم: شلوارها

به سمت شلوار آن ها حرکت می کنیم. در مقایسه شلوارها باید بگویم که شلوار جیک به خوبی دوخته شده است زیرا دقیقا روی کفش او قرار گرفته است و هیچ ناحیه مشترکی با کفشش ندارد. در مقابل شلوار بن افلک را می بینیم که طول آن بلند است و تا روی کفشش پایین آمده و چروک پایین آن به خوبی نمایان است.

چرا نباید شبیه بن افلاک کت و شلوار بپوشم؟!

۳- مساله سوم: کت ها

حال نوبت به کت های آن ها می رسد. در کت جیک هیچ گونه اشکالی مشاهده نمی شود. نوع دوخت آن به نحوی است که در هیچ قسمتی از آن چین خوردگی مشاهده نمی شود و دقیقا فیت بدنش است. البته اشکال کوچکی(چین خوردگی) دقیقا زیر بغل دست سمت راست او دیده می شود که به احتمال زیاد به دلیل ژستی است که گرفته است. در مقابل کت بن افلک را می بینیم که در قسمت شکم کمی تنگ است و پیراهن آن زیر دکمه بالای آن کمی نمایان است (البته شاید این هم به دلیل طرز ایستادن آن باشد). اما کت او در قسمت های دیگر هم کمی شل است مخصوصا در قسمت آستین ها که بهترین قسمت برای مانور دادن خیاط ها است و این نشان دهنده این است که کت و شلوار او به هیچ وجه زیر دست خیاط نرفته است.

چرا نباید شبیه بن افلاک کت و شلوار بپوشم؟!

نتیجه ای که می توانیم از این مقاله بگیریم آن است که بهتر است کت و شلوار خود را شخصی دوزی کنید و هرگز کت و شلوار آماده نخرید.

مطالب مرتبط:

۱- اصول پوشیدن کت‌و شلوار چهارخانه

۲- چگونه با کت‌و شلوار جلیقه بپوشیم؟

۳- چگونه کت‌و شلوار مردانه بخریم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :