تونر چیست ؟ آیا استفاده از تونر برای پوست ضروری است؟ + پیشنهاد خرید

اگر شما هم مثل اکثر خانم‌ها، مراقبت از پوستتان برایتان مهم است احتمالا در مورد تونر و موارد مصرف آن شنیده‌اید. برخی اعتقاد دارند این محصول تاثیر چندانی بر روی پوست ندارد و به نوعی استفاده از تونر اتلاف وقت و هزینه است. و از طرف دیگر برخی اعتقاد دارند، تونر مایعی بر پایه آب و مواد پاک کننده دیگر است، که پوست را از تمام مواد ریز باقی مانده بر روی سطح آن پاک می‌کند. همچنین تونر آرایش، گرد و خاک و آلودگی‌های محیطی که در عمق پوست نفوذ کرده را پاکسازی می‌کند. تونر از التهاب و قرمزی پوست می‌کاهد و پوست را بازسازی می‌‌‌کند و موجب تعادل در pH پوست و استحکام سلول‌ها و جلوگیری از پیری زودرس پوست می‌گردد. سوال اکثر افراد است که آیا استفاده از تونر لازم است؟ چی بپوشم در این مقاله به فواید استفاده از تونر می‌پردازد تا پاسخ بسیاری از سوال‌های شما داده شود.

تونر چیست؟

تونرها فرمولی سبک دارند و استفاده از تونر، بعد از شستشوی صورت با آب و قبل از آرایش انجام می‌گیرد. اما با این وجود برخی از تونرها از مواد مضر و سنگین برای پوست تهیه شده‌اند و استفاده از آن‌ها علاوه بر هزینه سنگین، مشکلات پوستی را هم برای شما به همراه خواهد داشت. اما تونرهایی هم هستند که واقعا برای پوست مانند یک معجزه هستند. باید توجه داشته باشید که به طور کلی، از تونرهایی که بر پایه الکل، عطر، سولفاتها و مواد شیمیایی سنگین هستند، استفاده نکنید.  با توجه به اینکه بیشترین چربی صورت روی قسمت پیشانی، بینی و چانه می‌باشد، لذا استفاده از یک تونر ملایم در این نقاط بسیار اثر بخش است. همچنین توجه داشته باشید، از اعمال تونر به دور چشم و نواحی لب خودداری نمایید.

جلوگیری از آکنه

برخی از تونرها فرمولی دارند که برای حذف چربی بیش از حد پوست و جلوگیری از آکنه عالی هستند. بعد از شستن، صورت خود را با یک تونر تمیز کنید. این کار، تمام آلودگی منافذ پوست را برطرف می‌کند. تونر مثل یک جادو برای حفظ رطوبت طبیعی پوست است، که مانع از نفوذ آلودگی و کثیف شدن حفره‌های پوست می‌گردد. تونر با مواد پاک کننده پوست می‌تواند به جلوگیری از خارش پوست، خشکی پوست و ایجاد آکنه، بدون خشک کردن پوست کمک کند، اما یک درمان قطعی برای آکنه محسوب نمی‌شود.

تونر چیست ؟ آیا استفاده از تونر برای پوست ضروری است؟

هیدراته کردن پوست

بسیاری از تونرها حاوی الکل هستند و بنابراین باعث خشک شدن پوست می‌شوند. باید توجه داشته باشید تونری انتخاب کنید که آبرسانی لازم را برای پوست داشته باشد. در هنگام خرید تونر، به برچسب روی آن دقت کنید که بدون الکل باشد. همچنین برای جلوگیری و درمان خشکی پوست، تونرهایی حاوی گلیسیرین و اسید هیالورونیک تهیه کنید. تونرهایی با این ترکیبات برای رساندن رطوبت به پوست ضروری است. بنابراین تونر مناسب، نه تنها پوست را هیدراته می‌کند، بلکه مواد تشکیل دهنده آن به مرطوب‌کننده‌ها و سرم‌های کمک می‌کنند تا بهتر در پوست نفوذ کنند.

تونر چیست ؟ آیا استفاده از تونر برای پوست ضروری است؟

درخشان کردن پوست

پوست از موادی مانند آنتی اکسیدان‌ها، انواع ویتامین‌ها مانند A و C تغذیه می‌کند. آنتی اکسیدان‌ها در عصاره گوجه فرنگی و مرکبات به وفور وجود دارد، تغذیه پوست از این مواد، سلول‌های مرده پوست را پاکسازی می‌کند و شما را از داشتن پوستی زبر و خشک رها می‌کند. اگر به خاطر تیرگی و پیری پوستتان نگران هستید، از یک تونر حاوی آنتی اکسیدان هم کمک بگیرید. تونرهای حاوی عصاره رزماری برای روشن کردن پوست عالی هستند.

تونر برای پوست تحریک شده

تونرهایی که PH پوست را تعدیل می‌کنند، باعث کاهش تحریکات و تیره شدن پوست می‌گردد. پوست ما به طور طبیعی اسیدی (به طور معمول با PH پنج یا شش) است، اما این تعادل می‌تواند با شستشوی صورت، آرایش، دود شهر و پیری به هم بریزد و با تحریک پوست، زیبایی پوست را کاهش دهد. بعضی از کارشناسان پوست، توصیه می‌کنند از سرکه سیب قرمز رقیق شده به عنوان یک تونر برای ایجاد تعادل در PH پوست استفاده شود. همچنین تونرهاییی با عصاره گیاهانی مثل بابونه یا خیار می‌توانند هر گونه قرمزی یا تحریک پوست را بهبود بخشد.

تونر چیست ؟ آیا استفاده از تونر برای پوست ضروری است؟

مطالب مرتبط:

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :