مدیر سایت در
75,031

ترفندهایی برای آرایش مبتدی‌ها؛ اگر تازه آرایش کردن را شروع کرده‌اید، این نکات مخصوص شماست!

ترفندهایی برای آرایش مبتدی‌ها؛ اگر تازه آرایش کردن را شروع کرده‌اید، این نکات مخصوص شماست!

آرایش کردن به سبک حرفه‌ای را همه بلد نیستند، هرکسی در حد و اندازه‌ی خودش و نیازهایش می‌تواند این کار را انجام بدهد. داشتن ظاهری آراسته برای همه خانم‌ها مهم است. درست یا غلط، این کار موجب اعتماد به نفس می‌شود. نوع آرایش و سبک و سنگین بودن آن مساله‌ای کاملا سلیقه‌ای است. اگر شما دوست دارید آرایش کنید ولی اصول حرفه‌ای آن را بلد نیستید جای نگرانی نیست، با انجام دادن یک روتین ساده و سبک می‌توانید آرایشی مناسب و دلپذیر داشته باشید. از آنجا که لوازم آرایشی قیمت بالایی هم دارند بهتر است در خرید آنها خیلی منطقی و گزیده رفتار کنید.

آموزش آرایش صورت برای مبتدی‌ها

  • مرطوب کننده

پایه‌ی اصلی هر آرایشی باید یک کرم مرطوب کننده باشد. اگر حتی نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی برای کرم پودر و بقیه لوازم آرایش بپردازید داشتن یک کرم مرطوب کننده از واجبات است و اصلا آن را حذف نکنید. استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان برای هر پوستی لازم است تا از آسیب و زیان دور بماند.

  • پرایمر

پرایمر زیرساز آرایش است. سطح پوست شما را صاف کرده و باعث می‌شود کرم پودر به خوبی روی آن قرار بگیرد. منافذ باز پوست شما را می‌بندد و در نتیجه آرایش خیلی جذاب تر به نظر می‌رسد.

پرایمر در مارک‌های مختلفی در بازار موجود است که بنابه بودجه‌ای که درنظر دارید می‌توانید خریداری کنید.

1

  • سی سی کرم یا بی بی کرم

سی سی کرم و بی بی کرم نمونه‌ی سبک‌تر کرم پودر است. در خود هم ضدآفتاب دارند و هم به پوست شما رنگ بخشیده و آن را کاور می‌کند. به سنگینی کرم پودرهای گریم نیست و همین موجب می‌شود آرایشی طبیعی داشته باشید.

  • کانسیلر

کانسیلرها دو گونه هستند. مایع و استیکی. این محصول برای پوشاندن سیاهی دور چشم و چروک‌های ریز آن خیلی مناسب است. رنگی انتخاب کنید که با پوست شما و کرم پودرتان متناسب باشد. بهتر است کمی از کرم پودر روشنتر باشد.

  • کانتور کردن

کانتور کردن برای کم رنگ کردن نواقص و پررنگتر کردن محاسن صورت به کار می‌رود. استفاده از آن برای برجسته نشان دادن گونه و باریک و قلمی‌تر کردن بینی خیلی کاربردی است. پالت‌های کانتورینگ مختلفی وجود دارد که اگر شما در ابتدای راه میکاپ کردن قرار دارید از پالت‌های سه رنگ استفاده کنید.

  • سایه

سایه در شکل‌های مختلف مدادی، مایع و پودری موجود است. بهترین نوع سایه پودری است چون به راحتی روی پوست می‌خوابد و کمتر پخش می‌شود. با گذر زمان از بین نمی‌رود. سایه زدن بستگی به سلیقه هر فرد دارد. اگر شما اهل سایه زدن نیستید می‌توانید این بخش را حذف کنید یا فقط از یک رنگ ملایم برای پشت پلکتان استفاده کنید.

1

  • رژگونه

رژگونه زدن از واجبات آرایش است! برای اینکه گونه‌های شما جذابتر به نظر برسند و رنگ و رویتان پریده نباشد استفاده از رژگونه اهمیت بالایی دارد.

  • خط چشم

خط چشم کشیدن بر پشت پلک هم سلیقه‌ای است. اگر شما از علاقمندان خط چشم هستید می‌توانید از خط چشم‌های ماژیکی، خمره‌ای یا مویی استفاده کنید. معمولا برای افراد مبتدی خط چشم‌های ماژیکی راحت‌تر و کاربردی‌تر است.

  • ریمل

از واجب‌ترین وسایل آرایش ریمل است. اگر شما مژه‌های کاشت شده ندارید استفاده از ریمل را فراموش نکنید. چشم در آرایش حرف اول را می‌زند چون اولین چیزی که در برخورد با افراد به نظر می‌رسد چشمهاست! ریملی استفاده کنید که دور چشم پخش نشود و ریزش نداشته باشد. اینکه ضدآب باشد یا خیر بنابه نوع استفاده خودتان متفاوت است.

  • رژلب

رژلب‌های زیادی در بازار لوازم آرایش وجود دارد. برای افرادی که در ابتدای راه قرار دارند استفاده از رژلب‌های مدادی پیشنهاد می‌شود چون این نوع رژلب هم می‌تواند کار مداد لب را انجام بدهد و هم رژلب شما باشد. پس یک تیر و دو نشان عمل کرده و از نظر هزینه هم به صرفه‌تر است!

 

منبع: راهنماتو



دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :