آرایش عروس ؛ تمام نکات میکاپ عروس که باید از آن‌ها باخبر باشید

0

علاوه بر تنوع مدل‌های آرایش عروس، ترندها هم هر روز تغییر می‌کنند و فرآیند تصمیم‌گیری را سخت‌تر می‌کنند. اما اگر مهم‌ترین روز زندگی شما نزدیک است و هنوز نتوانسته‌اید به نتیجه‌ای برسید، اصلا لازم نیست نگران باشید. ما قصد داریم در مقاله امروز، جدیدترین و شیک‌ترین مدل‌های آرایش عروس را به شما معرفی کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

انواع مدل‌های آرایش عروس

چه چیزی باعث می‌شود که یک عروس جوان، در مهمترین روز زندگی خود، رویایی و بی‌نقص دیده شود؟ بله، درست است؛ یک لباس عروس فوق‌العاده! اما در کنار این لباس، مدل آرایش عروس هم در زیبایی او تاثیر بسیار مهمی دارد. انتخاب بهترین مدل آرایش معمولا کار چندان آسانی نیست. احتمالا وقتی به آرایشگاه مراجعه می‌کنید، با گزینه‌های بسیار متنوعی مواجه می‌شوید و حس می‌کنید نمی‌توانید از میان آن‌ها بهترین‌شان را انتخاب کنید.

 

آرایش عروس به سبک کاملا طبیعی

استرس داشتن، بدترین چیز برای یک عروس جوان در روز عروسی‌اش است! پس اگر فکر می‌کنید قرار است در کل مدت مراسم، نگران این باشید که “آیا آرایش‌تان تازه مانده است؟”، “آیا قسمت‌هایی از آن پاک شده است؟”، و “آیا چهره‌تان هنوز به زیبایی اول مراسم است؟” بهتر است مدل آرایش طبیعی را انتخاب کنید. در این سبک از آرایش عروس، پوست به گونه‌ای آرایش می‌شود که رطوبت آن در طول روز حفظ شود. رنگ سایه چشم هم معمولا خنثی و روشن است.

به همین دلیل، این مدل آرایش بهترین گزینه است برای اینکه در تمام مدت روز، خیالتان از بابت ماندگاری آرایش صورت‌تان راحت باشد و به جای نگرانی، از مراسم عروسی لذت ببرید! همچنین، رژ لب کمرنگی که در این سبک آرایش به کار می‌رود، باعث می‌شود بعد از مراسم عروسی، آرایش شما پخش نشود و نگران لکه‌های رنگی روی پوست خود نباشید. اگر هم در طول مراسم نتوانید آرایش‌ خود را تجدید کنید مهم نیست، چون با یک رژ لب کمرنگ، این مساله اصلا به چشم نمی‌آید. این سبک آرایش، زیبایی‌های صورت شما را همانطور که هست، برجسته و دوچندان می‌کند، و کاری می‌کند در روز عروسی‌تان به طور طبیعی بدرخشید!

آرایش عروس به سبک کاملا طبیعی

آرایش عروس به سبک کلاسیک

آرایش عروس به سبک کلاسیک می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد؛ چون هیچ وقت از مد نمی‌افتد، بسیار شیک است، و کاری می‌کند شما در روز عروسی‌تان به زیبایی بدرخشید. بهتر است در این سبک آرایش عروس، چشمان خود را بسیار ساده آرایش کنید و در صورت امکان، از یک سایه قهوه‌ای مخملی استفاده کنید. مدل خط چشم را هم حتما متناسب با مدل چشمان خودتان انتخاب کنید. بهتر است رنگ این خط چشم به جای مشکی، قهوه‌ای تیره باشد تا آرایش صورت شما لطیف‌تر به نظر برسد. در آخر هم یک رژ لب صورتی ملایم به رنگ گل رز بزنید و آرایش‌تان را به زیباترین شکل ممکن تکمیل کنید. سعی کنید به مقدار زیاد از برنزر استفاده نکنید چون ممکن است مدل آرایش‌تان مصنوعی دیده شده و از حالت کلاسیک خارج شود.

آرایش عروس به سبک کلاسیک

آرایش عروس به سبک دراماتیک

شما می‌توانید هم در روز عروسی خود زیبا و بی‌نقص به نظر برسید و هم توجه همه را به سمت خود جلب کنید! برای رسیدن به این هدف، باید آرایش عروس به سبک دراماتیک را انتخاب کنید. در این سبک آرایش، باید با کشیدن یک خط چشم بلند، پرپشت کردن مژه‌ها، و زدن یک سایه قهوه‌ای تیره که کمی براق است، کاری کنید که چشمان‌ شما بیشتر از اعضای دیگر صورت‌تان جلب توجه کنند. اگر دوست دارید چشمان‌تان درشت‌تر دیده شوند، درون چشمتان یک مداد چشم مشکی بکشید.

اگر دوست دارید چشمان‌تان ریزتر دیده شوند، با استفاده از یک خط چشم مایع، یک خط بلند پشت چشمتان بکشید تا کشیده‌تر به نظر برسد. بهتر است در سبک آرایش دراماتیک، از یک رژ لب به رنگ لب خودتان استفاده کنید. آرایش زیاد چشم و لب به طور هم‌زمان، باعث می‌شود صورت شما کمی مصنوعی به نظر برسد. در آخر هم روی خطوط اطراف صورت خود کمی پودر برنزر بزنید تا زیبایی سایه چشم‌تان بیشتر مشخص شود.

آرایش عروس به سبک دراماتیک

آرایش عروس به سبک پر زرق و برق

رمز داشتن یک چهره زیبا و فریبنده در روز عروسی شما، این است که تا آنجایی که می‌توانید، صورت خود را ملیح و طبیعی و هم‌زمان خانمانه و جذاب آرایش کنید. یک آرایش عروس پر زرق و برق با برجسته‌تر کردن زیبایی‌های صورت شما، باعث می‌شود حتی زیبایی لباس عروس‌تان هم دوچندان شود! در این سبک آرایش، ابروهای شما باید پرپشت، بلند و طبیعی باشند.

بهتر است برای سایه چشم هم از یکی از تناژهای رنگ طلایی استفاده کنید که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. سپس هم روی مژه‌های بالایی و هم روی مژه‌های پایینی‌تان لایه‌های ضخیمی از ریمل بزنید. اگر قسمت‌هایی از مژه‌های شما کم پشت است، در استفاده از مژه مصنوعی برای این قسمت‌ها شک نکنید. برای اینکه چشمان‌تان ملیح‌تر و گرمتر به نظر برسند، پشت پلک خود یک مداد چشم به رنگ مسی بکشید و آن را برس سایه محو کنید تا طبیعی به نظر برسد. بدین ترتیب، چشمان شما درشت‌تی و زیباتر دیده می‌شوند. در آخر هم از رژ لب و رژ گونه‌ای استفاده کنید که رنگشان با تناژ رنگی آرایش چشمتان هماهنگ باشد.

آرایش عروس به سبک پر زرق و برق

آرایش چشم عروس اسموکی

شما می‌توانید بدون اینکه آرایش چشمانتان خیلی تیره و سنگین به نظر برسد، آنها را با رنگ دودی به زیبایی آرایش کنید. برای رسیدن به این هدف، با استفاده از یک پالت خاکستری زغالی، گوشه‌های بیرونی چشمانتان را به رنگ تیره، و قسمت‌های میانی و گوشه‌های درونی را با رنگ روشن‌تر آرایش کنید. اگر طرفدار پر و پا قرص تناژهای رنگ خاکستری و دودی نیستید و یا این رنگ‌های به پوستتان نمی‌آیند، می‌توانید به جای آنها، از رنگ آلویی گرم استفاده کنید. در آخر هم برای اینکه تعادل در میان اعضای مختلف صورتتان برقرار شود، از یک رژ لب بسیار کمرنگ با تناژ رنگی گرم استفاده کنید.

آرایش چشم عروس اسموکی

آرایش عروس با رژ لب قرمز

رژ لب قرمز کلاسیک همیشه در دنیای مد و فشن محبوب بوده است و هیچ وقت هم از مد نمی‌افتد. اگر شما یک عروس جوان و مدرن هستید، می‌توانید برای اینکه در روز عروسی‌تان شیک و زیبا دیده شوید، از یک رژ لب قرمز استفاده کنید. برای اینکه بهترین تناژ از رنگ قرمز را انتخاب کنید، به رنگ پوست خود و به خصوص تناژ رنگ پوستتان حتما توجه کنید (اینکه تناژ رنگ پوست شما سرد است یا گرم). برای اینکه خیالتان از بابت ماندگاری رژ لب در تمام مدت مراسم عروسی راحت باشد، از یک رژ لب با ماندگاری بالا استفاده کنید.

آرایش عروس با رژ لب قرمز

 

آرایش عروس به سبک قدیمی

معمولا وقتی صحبت از آرایش به سبک قدیمی می‌شود، اولین چیزی که به ذهن ما خطور می‌کند خط چشم دنباله‌دار همراه با رژ لب قرمز است. اما نگران نباشید، می‌توانید بدون اینکه در آرایش صورتتان زیاده روی کنید، به این سبک آرایش برسید. برای رسیدن به این هدف، رنگ صورت را همان رنگ طبیعی خودش نگه دارید و اصلا از برنزر استفاده نکنید. در عوض، با استفاده از یک خط چشم مایع و مژه‌های پرپشت و مشکی، تمرکز را به سمت چشمان خود ببرید. در آخر هم از یک برق لب کمرنگ استفاده کنید.

آرایش عروس به سبک قدیمی

 

آرایش عروس به سبک بوهو

آرایش عروس به سبک بوهو، بسیار زیبا و رمانتیک است و به راحتی هم می‌توانید آن را انجام دهید. برای اینکه پوست‌تان درخشان به نظر برسد، روی آن پرایمر آرایشی بزنید و سعی کنید رنگ و درخشش طبیعی پوست صورت خود را حفظ کنید. سپس قسمت‌های برجسته صورت‌تان را هایلایت کنید تا زیباتر دیده شوند. می‌توانید برای درخشش بیشتر، از کمی هایلایتر هم استفاده کنید. در آخر هم برای اینکه صورت‌تان ملیح‌تر به نظر برسد، از یک رژ لب صورتی کمرنگ استفاده کنید. اگر تاج عروس‌تان از جنس گل است، تا حد امکان رنگ سایه چشم‌تان را با رنگ گل‌های تاج خود هماهنگ کنید.

آرایش عروس به سبک بوهو

آرایش عروس به سبک زمستانی

همانطور که می‌دانید، در فصل زمستان پوست صورت به راحتی رطوبت خود را از دست داده و خشک می‌شود. به همین دلیل، بهتر است قبل از آرایش کردن صورت‌تان در روز عروسی، مطمئن شوید که رطوبت پوست‌تان در تمام مدت مراسم حفظ می‌شود. برای رسیدن به این هدف، از یک کرم پودر یا پنکیک کرمی استفاده کنید. همچنین، برای اینکه رنگ آرایش صورت شما برای یک مراسم عروسی زمستانی مناسب باشد، می‌توانید از یک رژ لب با رنگ تند و تیره استفاده کنید. مثلا آلویی، شاه توتی و تناژهای مشابه اینها. برای اینکه رنگ رژ لبتان بیشتر به چشم بیاید، چشمان خود را با یک رنگ ملایم و طبیعی آرایش کنید.

 

چند نکته مهم در مورد آرایش عروس

  • بهتر است در هنگام تهیه لوازم آرایش برای روز عروسی، فلش زدن دوربین‌های عکاسی را هم در نظر بگیرید و از خرید کرم پودر و پنکیک دارای SPF خودداری کنید.
  • برای اینکه صورت شما بازتر و درخشان‌تر دیده شود، می‌توانید روی استخوان ابرو و گوشه‌های چشم خود کمی هایلایتر بزنید.
  • برای اینکه آرایش صورت‌تان بی‌نقص باشد، همیشه قبل از زدن کرم پودر و کانسیلر، از پرایمر آرایشی مخصوص صورت و دور چشم استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چطور مانند یک آرایشگر حرفه‌ای ریمل بزنیم؟

۲- با برند آرایشی فنتی بیوتی بیشتر آشنا شوید

۳- راز موفقیت هدی کتان و برند آرایشی هدی بیوتی

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 08 مارس 2019

بسیار عالی بود ممنونمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :