بهترین‌ برندهای کفش‌ مخصوص دویدن و پیاده‌روی

در ادامه معرفی ویژگی‌های کفش مخصوص دوندگی بر اساس ویژگی‌های فردی، به معرفی دلیل محبوبیت برخی از مدل‌های مشهور کفش در میان دوندگان و همچنین به معرفی چندین برند برجسته در تولید کفش‌های دوندگی خواهیم پرداخت، همراه «چی بپوشم» باشید.

چه چیزی باعث می‌شود یک کفش ورزشی بهترین باشد؟

با سرمایه‌گذاری بر روی کفش‌های دوندگی خودتان، سود پول خودتان را در هر قدم برداشت خواهید کرد. بر اساس پیشرفت‌هایی که طراحانی همانند آدیداس (Adidas) و نایکی (Nike) در زمینه تولید کفش‌های ورزشی داشته‌اند شما می‌توانید بعد از یک دوندگی طولانی‌مدت بدون خستگی و تعویض کفش خودتان به کافه موردعلاقه خودتان بروید و قهوه دل‌نشین خودتان را میل کنید. طرح‌های نمادینی همانند الترابوست (Ultra boost) دارای تزییناتی همانند بالشتک‌های هوایی، طرح‌های مخصوص شرکت و دیگر متدهای متداول در بازار مد کفش است. البته آنچه عرض کردیم، واقعه جدیدی در عرصه تولید کفش نیست. شرکت نایکی نیز کفش‌های ورزشی کلاسیک خودش را تبدیل به یک کفش اسپرت کرده است تا دوندگان بتوانند به‌وسیله کفش موردعلاقه خودشان همه‌جا حضورداشته باشند.

کفش دوندگی

آنچه جدید است، باید جا بیافتد. بسیاری از دوندگان و مربیان خود را محدود به پوشیدن کفش با شلوار جین نمی‌کنند و این کفش‌ها را با کت‌وشلوار خودشان هم ترکیب می‌کنند. به همین دلیل مدتی است طراحان لباس درگیر این مشکل هستند تا بتوانند راه‌حلی برای آن بیابند تا لباس‌های رسمی با کفش‌هایی همانند کفش دوندگی متناسب به نظر آید.

پوشیدن کت‌ و شلوار یکی از ملزومات مربیگری و مدیریت است. اگر کت‌وشلوار مدیریتی بارنگ تیره و اندامی به تن دارید و می‌خواهید کفشی اسپرت به پا داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم، کمی از پاچه‌های شلوار را کوتاه کنید و جوراب به پا نداشته باشید. نشان دادن قوزک پا و نازکی اندام دوندگان به نوعی جذابیت است. برای انواع دیگر شلوارها همانند کتان می‌توانید از انواع کفش‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید از شلوارهای کشی که دارای پاچه‌های کش بافت و جذب هستند استفاده کنید، در این مورد باید کفش را به همراه جوراب بارنگ متفاوت از کفش و شلوار به پا کنید.

کفش دوندگی

بهترین برند کفش‌های دوندگی

در این قسمت به شما در مورد بهترین برندهایی که در دوندگی مایل‌ها به مایل شما اضافه خواهند کرد معرفی خواهیم کرد. می‌توانید بر اساس بودجه و دسترسی به هرکدام بر اساس ویژگی‌هایی که در مقاله انتخاب کفش دوندگی اشاره کردیم، کفش با برند خاص همراه با فنّاوری‌های خاص خودشان انتخاب کنید.

برند اصیل

با پاشنه‌های ضربه‌گیر شروع کنیم. شاید کمی عجیب باشد که این کفش‌ها در رده‌بندی کفش‌های موردعلاقه طراحان است. در سال ۱۹۷۶ هم‌زمان با عرضه کفش‌های پاشنه‌دار که مجهز به تشتک‌های هوایی بودند و نام منحصربه‌فرد Waffle بودند، شرکت نایکی در کارخانه خود مشغول ساخت و توسعه کفش‌هایی به روز بود. در سال ۲۰۰۴ نایکی اولین کفش خودش را در زمینه دوندگی برای دوندگان حرفه‌ای و مبتدی وارد بازار کرد. کفش‌هایی که تجربه دوندگی با پای برهنه را به دونده انتقال می‌داد. ویژگی بارز این مدل داشتن تشتک‌های هوا در ناحیه گودی زیرین پا بود. سال گذشته، یکی از کفش‌های دوباره بازسازی شده دو ماراتن با همان مشخصات کفش سال ۲۰۰۴ مورد آزمایش قرار گرفت. تفاوتی که در این کفش به وجود آمده، افزایش الاستیته در پاشنه کفش جهت بازگرداندن انرژی بیشتر به دونده بود.

غول دیگر کفش، آدیداس است. در سال ۲۰۱۳ این شرکت بازنگری کلی در کفشک‌ها و کفی‌های کفش‌های ماراتن انجام داد تا بازده بازگرداندن انرژی به دونده را افزایش دهد. درنتیجه نوع جدیدی از کفش‌های خودش را که نسل چهارم نام‌گذاری کرده است وارد بازار کرد. این کفش‌ها در مسابقات ماراتن بسیاری توسط چندین تن از دوندگان مورد استفاده و استقبال قرار گرفت.

کفش دوندگی

برند توسعه‌یافته

شرکت ژاپنی Asics از جمله قدیمی‌ترین موسسه‌های تولید کفش ورزشی در جهان است. با وجود تغییرات زیادی که در هیئت‌مدیره این شرکت در طول سال‌های گذشته به وجود آمده است اما این شرکت همچنان در هسته خودش مشغول به ساخت و توسعه کفش‌های دوندگی است.

یکی دیگر از حامیان کفش‌های دوندگی برند ساکونی است. کفش‌های مدل قدیمی ساکونی، امروزه در بازار به عنوان اصیل‌ترین کفش‌های دوندگی خرید و فروش و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برندهای نیوبالانس و برووک هم اخیراً توجه خودشان معطوف به ساختن کفش‌هایی با فنّاوری متمرکز بر کفی‌های انرژی کرده‌اند. شرکت ۳۶۰ درجه هم به عنوان یک شرکت چینی، کار خود را برای بومی‌سازی کفش دوندگی در کشور آغاز به کارکرده است.

کفش دوندگی

برند تازه تأسیس

از جمله برندهای تازه تأسیس، برند هوکو وان وان است که تمرکز خودش را بر روی طراحی منعطف کرده است. فرمول ساخت کفش دوندگی ارائه شده توسط این شرکت در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه بهترین فرمول دوندگی شد و از آن زمان به بعد شرکت شروع به پیشرفت‌های شگرفت در زمینه کفش‌های دوندگی کرد.

برند دیگر آن است. این شرکت سوئیسی از غلاف‌های انعطاف‌پذیری استفاده کرده است که به دور کفش تاب‌خورده‌اند و در قالب اصلی کفش را تشکیل داده‌اند. این قالب جالب ضربه را در کل کفش پخش می‌کند و از وارد شدن صدمه به پای ورزشکار در ضربه‌های مستقیم جلوگیری می‌کند. این طراحی در سال‌های اخیر به تنهایی برنده چندین جایزه طراحی کفش شده است.

آخرین برند، یو ای پی است که تلاش دارد به فنّاوری با نام خیزش صفر دست پیدا کند. این فنّاوری به معنی عدم وجود اختلاف ارتفاع میان پاشنه و انگشتان است. جنس کفش از باف های حصیر گونه است که سبکی خاصی برای دوندگان به ارمغان می‌آورد.

کفش دوندگیمطالب مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :