chadmin در
179

چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم؟ قبل از انتخاب کفش نوروز، این نکات را درنظر بگیرید

چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم؟ قبل از انتخاب کفش نوروز، این نکات را درنظر بگیرید

کفش‌های پاشنه بلند زیبایی و جذابیت هر لباسی را که با آن ست شود را ناخوداگاه افزایش می‌دهند. پاشنه بلندها به شلوار جین، دامن بلند یا لباس اداری جذابیت خاصی می بخشند. آنها با لباس های کُردی مانند کراس و سایر لباس های سنتی دیگر شهرها هم جذاب و شیک به نظر می رسند. بااین حال برخی تجربه های دردناک مانند زخم شدن پاها، راه رفتن های ناراحت کننده و درد در پاها به دلیل پوشیدن کفش پاشنه بلند وجود دارد که این جذابیت را بی فایده می کنند. بااین همه اگر یک تجربه راحت، همراه با داشتن ظاهری زیبا داشته باشید نظرتان به کلی عوض خواهد شد.

انتخاب کفش پاشنه‌بلند مناسب

شاید بپرسید که کفش پاشنه بلند راحت اصلا وجود دارد؟ باید گفت که این امری بدیهی است چون یک جفت کفش پاشنه بلند به اندازه یک جفت کفش تخت، راحتی را برای تمام روز فراهم نمی کند، بااین حال چند ویژگی کلیدی طراحی وجود دارد که می تواند تفاوت را در پیدا کردن کفش های پاشنه بلند راحت را ایجاد کند. دفعه بعد که در حال خرید کفش هستید، این نکات تخصصی را در ذهن داشته باشید تا راحت‌ترین کفش‌های پاشنه‌دار را پیدا کنید. با راهنماتو همراه شوید تا با این نکات آشنا شوید.

انواع کفش‌های زنانه براساس پاشنه

۱. کفش تخت: کفش تخت به کفش‌هایی گفته می‌شود که پاشنه‌های بسیار کوتاه تا حدود یک و نیم الی دو سانتی‌متر داشته‌باشند. این کفش‌ها به دلیل راحتی استفاده، طرفداران زیادی دارند و بیشتر خانم‌ها از آن‌ها برای استفاده روزمره و خرید استفاده می‌کنند. استفاده مداوم از کفش‌های تخت قطعاً به اندازه کفش‌های پاشنه بلند مضر نیست، اما خالی از اشکال نیز نیستند. این کفش‌ها به ویژه انواع غیراستاندارد آن‌ها، فشار زیادی به کف و ساق پا‌ها وارد می‌کنند و بهتر است با کفش‌های طبی استاندارد یا کتانی‌های اسپرت جایگزین شوند.

۲. کفش با پاشنه سه تا پنج سانتی‌متری: این کفش‌ها بیش‌تر مناسب خانم‌های میان‌سال و افرادی است که به‌تازگی پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند را شروع کرده‌اند. به‌علاوه این کفش‌ها برای کسانی‌که مشکلات ستون فقرات و زانو درد دارند و می‌خواهند در میهمانی‌ها ظاهری مناسب و آراسته داشته‌باشند، انتخاب بسیار مناسبی هستند.

۳. کفش با پاشنه هفت سانتی‌متری: این مدل از کفش‌های پاشنه بلند، هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ حفظ سلامتی استانداردترین نوع از کفش‌های پاشنه بلند هستند. استایل کفش‌های پاشنه هفت سانتی به‌گونه‌ای است که هم مناسب جلسات رسمی و اداری و هم مناسب مجالس میهمانی هستند. کفش‌های پاشنه هفت سانتی غالباً با پنجه‌های باریک و رویه‌ی باز طراحی می‌شوند، اما اگر شما پنجه پهنی دارید یا به کفش‌های پوشیده‌تر علاقه مندید می‌توانید از انواع دیگر این کفش‌ها استفاده کنید و درعین حال آراسته و موقر به نظر بیایید.

1

۴. کفش با پاشنه ده سانتی‌متری و بیش‌تر: این مدل کفش‌ها بیش‌تر کاربرد‌های خاصی نظیر ست‌کردن با لباس عروس یا لباس‌های شب بسیار مجلل، مزون‌های شو‌ی لباس و مدل‌های عکاسی دارند و راه رفتن با آن‌ها کار هرکسی نیست.

۵. کفش لژدار: کفش‌های لژدار در حالت کلی به کفش‌های پاشنه بلندی گفته می‌شود که فضای بین پنجه و پاشنه پوشیده شده‌باشد. راه‌رفتن با این کفش‌ها حتی انواع پاشنه بلند آن‌ها نیز بسیار راحت بوده و مشکلات کفش‌های پاشنه بلند مرسوم را ندارند. این کفش‌ها که بیش‌تر ظاهری اسپرت دارند در مجالس رسمی قابل استفاده نبوده و بیش‌تر مناسب مراسم خودمانی و دورهمی هستند.

5

۶. کفش لژدار در قسمت پنجه: این کفش‌ها چیزی بین کفش‌های پاشنه بلند مرسوم و کفش‌های لژدار هستند که فقط در قسمت پنجه‌ی پا لژ دارند و فضای بین پنجه و پاشنه خالی است. این کفش‌ها که استفاده از آن‌ها به سلیقه شخص بستگی دارد برای افرادی که تمایل به پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند دارند و از طرفی از پس راه‌رفتن با آن‌ها برنمی‌آیند، انتخاب مناسبی هستند.

نکات مهم در خرید کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند بدون شک یک انتخاب مناسب برای داشتن استایل زیبا و رسمی‌تر است و از زمانی که پای خود را در عرصه مد و فشن وارد کرد، طرفداران بسیاری را به سمت خود کشانده است. ولی به نظر می‌رسد با آمدن انواع کفش‌های راحتی و تخت، استفاده از کفش پاشنه بلند برای خانم‌ها سخت‌تر شده و به شکل یک چالش جدی در آمده است. با این حال هنوز کفش پاشنه بلند را نمی‌توان به این راحتی از میدان مد و زیبایی خارج کرد و هنوز این نوع کفش در بسیاری از مجالس و فضاها، بیش از هر کفش دیگری می‌درخشد. اما چگونه می‌توان یک کفش مناسب پاشنه بلند را برای خودمان انتخاب کنیم و چه اصولی را باید در هنگام خرید این نوع کفش در نظر بگیریم؟ در ادامه شما را با برخی از اصول مهم در هنگام خرید کفش پاشنه بلند آشنا خواهیم کرد؛

۱. سایر کفش خود را بدانید: گاهی اوقات سایز پای ما به دو شماره هم می‌خورد، برای اندازه گیری دقیق سایز پا می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر کمک بگیرید. برخی از آن‌ها ابزاری برای اندازه گیری دقیق سایز پا دارند. همچنین ممکن است برند‌های مختلف در سایز کفش تفاوت داشته باشند. بسته به برش کفش، شما می‌توانید در برند‌های متفاوت سایز متفاوتی داشته باشید. به طور مشابه باید بدانید که در مدل‌های اروپایی چه سایز دارید در مدل‌های دیگر چطور و به همین ترتیب.

3

۲. خرید کفش را به بعدازظهر موکول کنید: سایز پا‌ها در ساعت‌های مختلف روز تغییر می‌کند و ممکن است کوچک و بزرگ شود. پا‌ها صبح کمی کوچکتر و ظهر‌ها کمی بزرگتر می‌شوند و در بعداز ظهر عموما به سایز اصلی خود بازمی گردند. برای اینکه خرید خوب و اصولی داشته باشید باید وقتی این کار را انجام دهید که سایز پا‌ها در حالت طبیعی خود بوده و کفش به پای شما بزرگ و کوچک نشود. به همین دلیل توصیه می‌شود خرید کفش پاشنه بلند را به بعداز ظهر و بعد از کار روزانه موکول کنید.

۳. قبل از خرید کمی با کفش‌ها راه بروید: موضوع راحتی کفش پاشنه بلند حتی بیشتر از کفش‌های معمولی است، بنابراین در انتخاب چنین کفش‌هایی حساسیت بیشتری در خصوص راحتی آن به خرج بدهید. هر دو کفش را پوشیده و کمی با آن راه بروید، زیرا ممکن است کفشی در ابتدا راحت بنظر برسد، اما بعد از کمی راه رفتن احساس ناراحتی کنید. همچنین بهتر است از فروشگاه‌هایی خرید کنید که امکان بازگشت و تعویض کالا را داشته باشند.

5

۴. به اتصال پاشنه به بدنه کفش دقت کنید: مهم‌ترین قسمت در کفش‌های پاشنه بلند به‌ویژه در انواع پاشنه باریک آن‌ها، نحوه‌ی اتصال پاشنه به کفش است. در هنگام خرید به‌خوبی به این قسمت دقت کرده و اطمینان حاصل کنید که اتصال پاشنه به بدنه‌ی کفش به‌درستی و با ابزار مناسب صورت گرفته‌باشد. متاسفانه ایجاد مشکل در این قسمت و جداشدن پاشنه از بدنه‌ی کفش در هنگام راه‌رفتن می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری برای پا‌های شما به‌وجود آورد.

۵. به شکل رویه کفش توجه داشته باشید: در برخی از کفش‌های پاشنه بلند برای زیباتر جلوه دادن پا در کفش، رویه‌ی کفش بسیار باریک یا جلوباز طراحی می‌شود. در هنگام خرید کفش پاشنه بلند حتماً به قسمت رویه‌ی کفش دقت کرده و آن را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. اگر در پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند مهارت ندارید، کفش‌هایی بخرید که رویه‌های پهن‌تری دارند. این کفش‌ها پای شما را بهتر دربرمی‌گیرند و راه‌رفتن و حفظ تعادل با آن‌ها برای‌تان راحت‌تر است.

۶. حواس‌تان به شکل پاشنه باشد: اکثر خانم‌ها تصور می‌کنند که هرچه پاشنه کفش‌های‌شان بلندتر و باریک‌تر باشد، زیباتر و جذاب‌تر به‌نظر می‌آیند. جدای از این‌که در حالت کلی این مسئله کاملاً سلیقه‌ای است، توجه به تناسب لباس با کفش، مکان استفاده از آن و مهم‌تر از همه این‌ها دقت به حفظ سلامتی در اولویت قرار دارند.

۷. به نوع کفی کفش دقت کنید: انتخاب کفی مناسب برای کفش‌های پاشنه بلند به‌سبب فشار بیش‌تری که به پا وارد می‌شود، از سایر کفش‌ها مهم‌تر است. برای قرار دادن کفی در کفش نیاز است که شماره کفش حدود نیم الی یک شماره از پای‌تان بزرگ‌تر باشد. اگر دوست ندارید کفش‌های‌تان بزرگ و زمخت به‌نظر بیاید، می‌توانید از انواع کفی و پد‌های طبی بسیار نازک، نیم‌کفی سیلیکونی و ژله‌ای زیر پنجه یا زیر پاشنه، فاصله دهنده و محافظ انگشتان پا، نوار‌های محافظ و یا قالب‌های کفش استفاده کنید.

۸. کفش مناسب پای خود را بشناسید: اگرچه انتخاب کفش به سلیقه شما بستگی دارد، ولی برخی از فاکتور‌ها نیز وجود دارد که تناسب بیشتری میان پای شما و کفش برقرار می‌کند. این فاکتور‌ها عبارتند از:

ــ اگر مچ پای پهن دارید: به هیچ وجه از کفش پاشنه بلندی که در قسمت مچ بسته می‌شوند استفاده نکنید این کار مچ پا را پهن‌تر نشان می‌دهد. سعی کنید توجه را از مچ پا به سمت پنجه‌ها معطوف کنید.

ــ اگر پا‌های کوتاه دارید: از کفش پاشنه بلند‌هایی که به شکل t هستند استفاده نکنید، زیرا باعث می‌شوند پاهایتان کوتاه‌تر بنظر برسد.

ــ اگر می‌خواهید پا‌ها بلندتر نشان داده شوند: کفش‌های نوک تیز می‌توانند سبب بلندتر نشان داده شدن پا‌ها شوند، اما دقت کنید که در مناسبت‌های خاص از آن‌ها استفاده کنید، زیرا به پا‌ها آسیب می‌رسانند.

ــ اگر کف پا‌های پهن دارید: از کفش‌های نوک گرد استفاده کنید هم نمای بامزه‌ای دارند و هم سبب راحتی شما می‌شوند هم چنین باعث می‌شوند پاهایتان کوچکتر بنظر برسند.

۹. به جنس کفش دقت کنید: درست است که بازار پر از کفش پاشنه بلند است و خیلی‌هایشان هم قیمت‌های مناسبی دارند، اما یادتان باشد کیفیت بالا با قیمت پایین همراه نمی‌شود؛ بنابراین به خصوص روی جنس کفش پاشنه بلند جدیدتان سرمایه‌گذاری کنید و از جیر مرغوب یا چرم اصل استفاده کنید. این دو جنس راحتی بیشتری برای پای شما فراهم می‌کنند. چرم مصنوعی و انواع پلاستیک به خاطر خشک بودن و مرغوب نبودن فشار بیشتری به پا‌ها وارد می‌کنند و ممکن است باعث زخم شدن شوند.

12

۱۰. مراقب پنجه باشید: واقعیت این است که اگر پنجه‌ی کفش پاشنه بلند راحت باشد، پنجاه درصد از مشکلات این کفش‌ها حل می‌شوند. در فصل‌های گرم سال سراغ مدل‌های جلو باز بروید که کمترین میزان فشار را روی پنجه‌ی پا وارد می‌کنند. پنجه‌های نوک تیز را هم تا جایی که امکان دارد از دور خارج کنید مگر اینکه استایلتان وابسته به آن باشد و اندازه‌ی پاشنه آنقدری نباشد که فشار زیادی به پنجه‌هایتان وارد شود. پیشنهاد ما استفاده از مدل‌هایی با پنجه‌ی گرد یا مربع است.

چگونه استفاده راحت‌تری از کفش پاشنه بلند داشته باشیم؟

شاید برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که با کلی ذوق و شوق کفش پاشنه بلندی را خریده باشند، اما پس از یکی دوبار استفاده، آن‌ها را به خاطر سختی استفاده کنار بگذارند. اما همیشه راه‌هایی وجود دارد که با بهره گرفتن از آن‌ها می‌توان استفاده از کفش پاشنه بلند را نیز راحت‌تر کرد؛

۱. آن‌ها را در طول روز بپوشید: آسان‌ترین و اصولی‌ترین کار این است که کفش پاشنه بلند را زیاد استفاده کنید. در خانه حین نگاه کردن تلویزیون، یا هنگام صرف شام و کار‌های دیگر، آن‌ها را بپوشید. حتی به طور مرتب با آن‌ها به محل کار بروید.

۲. کفش پاشنه بلند را با جوراب بپوشید: این کار خلاف قوانین مد و فشن است، ولی پوشیدن جوارب در منزل به همراه کفش پاشنه بلند را می‌توان انجام داد. این کار می‌توان کفش را در پای شما به خوبی جا بیندازد.

66

۳. خم کردن کفش ها: اگر کفش شما قابل انعطاف باشد این کار می‌تواند کفش شما را منعطف‌تر کند، فقط این کار را به صورت سریع و با دستان خود انجام دهید. حتی می‌تونید از سشوار برای گرم کردن و در نتیجه منعطف کردن کفش‌های خود استفاده کنید.

۴. وقتی از کفش‌ها استفاده نمی‌کنید، درون آن‌ها را پر کنید: اصولا وقتی از کفش‌های خود استفاده نمی‌کنید، خشک‌تر می‌شوند و انعطاف خود را از دست می‌دهند. برای جلوگیری از این امر بهتر است با استفاده از روزنامه درون آن را پر کنید.

۵. انگشتان‌تان را به‌هم ببندید: زمانی‌که کفش پاشنه بلند می‌پوشید بیش‌ترین فشار به پنجه‌ی پای‌تان وارد می‌شود و انگشتان‌تان بیش از حد درد می‌گیرند. از قدیم معروف است که برای پوشیدن این کفش‌ها، انگشتان سوم و چهارم را به‌هم ببندید. شاید علت این مسئله کنترل عصب‌های انگشتان و افزایش آستانه‌ی تحمل درد توسط آن‌ها باشد.

۶. قدم‌های کوتاه بردارید: زمانی‌که کفش پاشنه بلند به پا دارید، قدتان بلندتر از حالت معمول می‌شود، پس برای حفظ تعادل لازم است که قدم‌های‌تان را کوتاه‌تر و نزدیک‌تر بردارید.

65

۷. قدم ها‌ی تان را از پاشنه به پنجه بردارید: زمانی‌که کفش پاشنه بلند می‌پوشید، بیش از حد به انگشتان و پنجه‌ی پای‌تان فشار وارد می‌شود، پس از پاشنه به پنجه قدم بردارید تا قدری از این فشار کم کنید.

۸. صاف راه بروید: در هنگام راه‌رفتن با کفش پاشنه بلند، قوز نکنید و در یک خط مستقیم راه بروید. با این‌کار علاوه بر حفظ راحت‌تر تعادل‌تان، وقار و سنگینی بیش‌تری خواهید داشت.

۹. پاشنه‌های پهن‌تر را انتخاب کنید: هر چه پاشنه کفش نازک‌تر باشد، راه رفتن با آن سخت‌تر است و فشار بیشتری به پا وارد می‌شود. برای این که راحتی بیشتری داشته باشید، می‌توانید کفش‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه ضخیم‌تری دارند. با این مدل کفش‌ها تعادل هم در حین راه رفتن، راحت‌تر حفظ می‌شود.

ویژگی مدل‌های مختلف کفش پاشنه بلند

کفش‌های پاشنه بلند، مدل‌های متفاوتی دارند و هریک برای خود ویژگی‌های خاصی دارند که با دانستن این ویژگی‌ها می‌توان استفاده‌های بهتر و جذاب تری از آن‌ها کرد و به عبارت دیگر ظاهری جذاب‌تر و زیباتر به خود بدهیم.

۱. کفش پاشنه بلند سوزنی: کفش پاشنه سوزنی بلندترین پاشنه را دارد و به ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر می‌رسد. شاید تصور کنید با چنین کفشی نمی‌توانید قدم از قدم بردارید. اما این‌طور‌ها هم نیست. این کفش‌ها جلوبسته هستند و خیلی شیک به‌نظر می‌رسند. کفش پاشنه سوزنی برای هر جایی می‌تواند مناسب باشد، از استفاده روزمره تا مهمانی. از آن‌جا که این مدل‌ها همه‌کاره هستند، با هر لباسی می‌توانید آن‌ها را به‌پا کنید، اما ترکیب کفش پاشنه بلند با لباس مجلسی چیز دیگری می‌شود. ما می‌خواهیم یک مدل کفش و لباس را به شما پیشنهاد بدهیم.

88

۲. کفش پاشنه بلند لژدار: در بعضی از صندل‌ها ضخامت لژ به سمت پاشنه بیشتر می‌شود، ما با این مدل کاری نداریم. این‌جا از کفش لژداری حرف می‌زنیم که از همان قسمت پنجه پا، لژ پهن دارد. راه رفتن با این مدل کفش‌ها خیلی راحت است. این کفش را با لباس جذب و چسبان امتحان کنید.

33

۳. کفش پاشنه بلند جلوباز: احتمالا در کمد هر خانمی یک جفت کفش پاشنه‌دار جلوباز پیدا می‌شود، کفشی که پشت‌بسته است و انگشت‌های پا از جلوی آن به بیرون سرک می‌کشند. اسمش که همین را می‌گوید! بلندی پاشنه آن ممکن است کوتاه یا بلند باشد و این به سلیقه شما بستگی دارد که کدام را بخرید. با پوشیدن کفش پاشنه دار جلوباز خیلی جذاب می‌شوید. شلوار، پیراهن کوتاه یا هر لباس دیگری بپوشید به این کفش می‌آید. می‌توانید با لاک جلوه زیباتری هم به خودتان بدهید.

89

۴. کفش پاشنه بلند مخروطی: همین‌طور که حدس می‌زنید، کفش پاشنه مخروطی ظاهری شبیه مخروط دارد. یعنی از بالا پهن است و وقتی به زمین می‌رسد باریک و نوک‌تیز دیده می‌شود. بلندی پاشنه مخطروطی محدودیتی ندارد و این کفش در مدل‌ها و طرح‌های مختلف به‌فروش می‌رسد. بهتر است پیراهنی که با کفش پاشنه مخروطی به‌تن می‌کنید، جنس خشکی نداشته باشد و پایین آن لَخت به‌نظر برسد.

09

۵. کفش پاشنه گربه‌ای: کفش پاشنه گربه‌ای با نام بازیگر محبوب، ادری هپبورن، گره خورده. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که از کفش پاشنه بلند دل خوشی ندارید، با امتحان کردن این مدل نظرتان تغییر خواهد کرد. اگر کفش پاشنه گربه‌ای بخرید، خواهید دید که خیلی راحت است، چراکه بلند یا باریک نیست و پا به‌حد کافی سطح اتکا دارد. تنها کاری که این کفش می‌کند، کمی بلندتر نشان دادن قد شماست. کفش پاشنه گربه‌ای را با شلوار جذب و راسته بپوشید یا با پیراهن میدی امتحانش کنید.

10

۶. کفش پاشنه بلند پشت‌باز: اگر با مدل‌های دیگر راحت نیستید، کفش پشت‌باز را امتحان کنید. ویژگی این کفش بندی‌ست که پشت پاشنه پا می‌افتد و تکیه‌گاه آن می‌شود. این مدل کفش خیلی جذاب به‌نظر می‌رسد و تیپ شما را زیر و رو می‌کند. کفش پاشنه دار پشت باز را با هر لباسی که دوست دارید، بپوشید. اما یادتان باشد پیراهن یا شلوارتان به‌قدری بلند نباشد که روی قوزک پا را بپوشاند. زیبایی این کفش را نباید پنهان کنید.

11

۷. کفش پامپز کلاسیک: کفش‌های پامپز که می‌توانید خیلی ساده به آن‌ها کفش پاشنه بلند هم بگویید، خیلی شبیه کفش سوزنی هستند. پاشنه آن‌ها بین ۷ تا ۱۰ سانتی‌متر بلندی دارد و به اندازه کفش سوزنی باریک نیست. کفش پامپز اغلب پشت‌بسته و جلوبسته است و کفش راحتی‌ست. کفش پامپز کاربرد‌های زیادی دارد. با لباس رسمی اداری، لباس مهمانی، پیراهن عصرانه یا شلوار جین خیلی راحت ست می‌شود. برای محل کار بهتر است رنگ آن مشکی یا قهوه‌ای باشد. یک جفت کفش پاشنه بلند کلاسیک مشکی بخرید و هر زمانی نمی‌دانستید چه کفشی بپوشید، همین را انتخاب کنید.

212

 

منبع: راهنماتو

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :