بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن

0
دونده‌های با تجربه می‌دانند که پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب برای  پیاده روی چقدر مهم است. البته بسته به اینکه روی چه جور سطحی قدم بر می‌داریم، انتخاب نوع کفش متفاوت خواهد بود. همچنین می‌دانیم که همه افراد علاوه بر مراقبت از پا و کف کفش، زیبایی آن نیز مهم است. در این مقاله چند فاکتور مهم را که هر فرد دونده‌ای برای خرید کفش ورزشی مناسب باید به آن‌ها توجه کند گرد آورده‌ایم. اگر شما هم قصد خرید یک کفش ورزشی مناسب برای پیاده روی‌های صبح گاهی یا دویدن حرفه‌ای دارید. بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن کدام است؟
۱- وزن کفش ورزشی
کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن باید سبک باشد. همه افراد دوست دارند، هنگام پیاده روی و دویدن، علاوه بر حفظ سلامت پا، جلوگیری از صدمات، محافظت در مقابل نور و سرما، احساسی شبیه به زمانی که پابرهنه هستند داشته باشند. این احساس سبکی افراد را به بیشتر دویدن علاقه‌مند می‌کند.
بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن
۲- حفاظت بیشتر
اگر شما دچار درد مفاصل هستید، پیشنهاد می‌کنیم از کتانی‌هایی که به یک تشک بادی مجهز هستند استفاده کنید. این مدل کفش ورزشی به شما کمک خواهد کرد تا مسافت بیشتری را بدون آسیب دیدن مفاصل راه بروید. 
بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن
۳- شیک بودن کفش ورزشی
شاید کمتر به زیبایی کفش ورزشی توجه کنید؛ اما باید بدانید که همیشه افرادی هستند که به ظاهر شما نگاه می‌کنند! پس کفش ورزشی شیک و مد روز را خریداری کنید.
بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن
۴- برای کسانی که پاهای پرانتزی دارند
این افراد به اصطلاح پاهایی به سمت داخل و قوس دار (پای پرانتزی) دارند. این یک مشکل بسیار شایع در میان دوندگان است، که می‌توانند با کفش مناسب این موضوع را حل کنند. این افراد باید در هنگام خرید کفش ورزشی به این نکته توجه کنند.
بهترین نوع کفش ورزشی برای پیاده روی و دویدن
مطالب مرتبط:
نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :