۶ اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

وظیفه اصلی یک عینک آفتابی استاندارد، محافظت از چشم‌های شماست؛ علاوه بر این اصل مهم مطابقت داشتن با استایل شما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که عینک آفتابی باید داشته باشد. ۶ اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید را در چی بپوشم بخوانید. 

 

۱- عینک آفتابی شما متناسب استایل شما نیست

یکی از مواردی که می‌تواند به مقدار زیادی تیپ و ظاهر صورت شما را تغییر دهد، عینک آفتابی است. اما نکته‌ای معمولا از آن غفلت می‌کنیم این است که متناسب با فرم لباس خود فریم عینک آفتابی را انتخاب نمی‌کنیم. به عنوان مثال عینک آفتابی خلبانی مناسب روزهای تعطیل و گشت و گزار در کنار ساحل است و عینک آفتابی ویفرر مناسب محل کار.

6 اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

۲- از عینک آفتابی در محیط‌های سربسته استفاده می‌کنید

اگر الگوی شما خوانندگان رپ و یا مدل‌های مشهور هستند باید به شما بگوییم، که این افراد دارای زندگی معمولی نیستند و تنها برای بهتر ظاهر شدن جلوی دوربین و یا تهیه عکس‌های تبلیغاتی است که در فضای سربسته عینک آفتابی می‌زنند. همچنین استفاده از عینک در این نوع مکان‌ها باعث می‌شود ارتباط چشمی خود را با مخاطبتان از دست بدهید.

6 اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

۳- عینک‌های بی کیفیت استفاده می‌کنید

هدف استفاده از عینک آفتابی کاهش اشعه‌های مضر نور خورشید مانند: ماورا بنفش است. بنابراین باید عینکی را انتخاب کنید که دارای استانداردهای UVB و UVA باشد تا از ریسک‌های احتمالی جلوگیری نماید.

6 اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

۴- فکر می‌کنید همیشه یک فریم عینک برای شما مناسب است

شاید با مطالعه مقاله عینک آفتابی متناسب با فرم صورت تصور کنید که تنها یک مدل فریم عینک آفتابی مناسب شماست. اما کاملا اشتباه می‌کنید، بنابراین همیشه قبل از خرید چند فریم عینک را امتحان کنید و ببینید کدام فریم برای شما مناسب‌تر است.

6 اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

۵- فریم عینک آفتابی را اشتباه انتخاب کردید

شما هرگز یک کت و شلواری که اندازه تن‌ شما نباشید نمی‌خرید، بنابراین در انتخاب فریم عینک آفتابی نیز دقت کنید. شکل سر هر شخص مختص اوست، بنابراین باید عینک را بر روی چشم خود بگذارید که دقیقا اندازه شما باشد، سه عدد در بخش داخلی فریم عینک آفتابی قرار داده شده است که اولی پهنای شیشه، دومی فاصله خالی بین دو شیشه عینک، و عدد سوم طول دست عینک آفتابی را مشخص می‌کند.

6 اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

۶- عینک آفتابی ارزان قیمت می‌خرید

ارزش مراقبت کردن از چشم‌ها به مراتب مهم تر از آن است که با خرید عینک‌های تقلبی به آن‌ها آسیب وارد کنیم. بسیاری از عینک‌هایی که در کنار خیابان‌ها به فروش می‌رسند نه تنها در برابر اشعه‌های مضر خورشید مانند ماورا بنفش مقاوم نیستند بلکه امکان آسیب رساندن به شبکیه چشم را نیز دارند.

6 اشتباهی که در هنگام استفاده عینک آفتابی انجام می‌دهید

مطالب مرتبط:

۱- راه تشخیص عینک آفتابی گوچی اصل از تقلبی

۲- مدل‌های مختلف عینک آفتابی ریبن را بشناسید

۳- نحوه تشخیص ریبن اصل

۴- ظاهر خود را با این مدل عینک آفتابی متحول کنید

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 03 ژوئن 2017

مرسی بابت این مقاله کامل در مورد عینک آفتابی و استفاده صحیح از آنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :