انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۹

توسط مدیر سایت

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

انتخاب یک عینک آفتابی مناسب آنقدرها که فکر می کنید کار ساده ای نیست. تعداد بی شماری فریم عینک آفتابی وجود دارد که ممکن است همه آنها به صورت شما نیاید. برای این منظور ابتدا شما باید فرم صورت خود را بشناسید تا براساس آن یک عینک آفتابی مناسب انتخاب نمایید. انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت را در این مقاله بخوانید. 

عینک آفتابی یکی از اکسسوری‌هایی است که همه ما روزانه استفاده می‌کنیم، چه برای محافظت از چشم و چه از نظر زیبایی. در سایت چی بپوشم مقاله‌های زیادی در مورد مدل‌های عینک آفتابی نوشته شده است ولی یکی از رایج ترین جملات و سوالاتی که می‌شنویم این است که: “هیچوقت نتوانستم عینک آفتابی مناسب چهره خودم پیدا کنم” یا اینکه “کدام مدل عینک آفتابی به صورت من می‌آید؟” ما این مقاله را آماده کرده‌ایم تا با محدود کردن گستره انتخاب‌هایی که خواهید داشت، بهترین مدل عینک آفتابی که مناسب صورت شماست را پیدا کنید.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

بیشتر ما هنگام خرید عینک آفتابی تجربه خرید خوبی در ذهنمان نداریم. بیشتر فروشنده‌ها در مقابل سوالات خریداران حوصله به خرج نمی‌دهند و در بسیاری از اوقات آگاهی کافی از مدل‌های عینک آفتابی مناسب صورت ندارند. ممکن است هنگام امتحان کردن مدل‌های مختلف عینک آفتابی فروشنده به شما بگوید مدل خاصی روی صورت شما فوق العاده به نظر می‌رسد. اگر حتی فروشنده به شما گفت شبیه جرج کلونی شده اید دقت نکنید و حتما خودتان مدل عینک آفتابی را با فرم صورت و رنگ پوست‌تان انطباق دهید.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت

معمولا ۶ دسته بندی کلی برای فرم صورت در نظر گرفته می‌شود که فرم صورت شما هم در این دسته بندی قرار می‌گیرد. با پیدا کردن فرم صورت انتخاب مدل عینک آفتابی بسیار ساده‌تر خواهد شد.

مدل‌های فرم صورت:

۶ دسته بندی فرم صورت که در بالا گفتیم عبارتند از: مربعی، گرد، مستطیلی، قلبی شکل، الماسی و بیضی.

 

برای اندازه گیری و پیدا کردن فرم صورت خود این مراحل را دنبال کنید

در مرحله اول روبروی آینه بایستید و صورتتان را اندازه گیری کنید تا به کمک آن سایز و نوع فرم صورت را شناسایی کنید.

مرحله اول: از گونه سمت راست تا گونه سمت چپ را اندازه گیری کرده و عدد آن را یادداشت نمایید.

مرحله دوم: از چانه تا وسط پیشانی را اندازه گیری کرده و عدد آن را یادداشت نمایید.

مرحله سوم: از خط ریش سمت راست تا خط ریش سمت چپ را اندازه گیری کرده و عدد آن را یادداشت نمایید.

مرحله چهارم: و در این مرحله طول پیشانی را اندازه گیری و یادداشت نمایید.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

انتخاب عینک آفتابی مناسب

عرض صورت باید با عرض عینک آفتابی شما مطابق باشد. صورت‌های باریک معمولا عرضی بین ۱۱۰ میلی‎‌متر تا ۱۲۵ میلی‌متر دارند. برای این صورت‌ها عینک‌هایی با فریم ۱۱۵ میلی‌متر تا ۱۲۹ میلی‌متر بهترین انتخاب هستند.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

عینک آفتابی مناسب صورت‌های باریک

صورت‌های معمولی عرضی بین ۱۲۵ میلی‌متر تا ۱۳۵ میلی‌متر دارند. برای این صورت‌ها فریم‌هایی با اندازه ۱۲۹ میلی‌متر تا ۱۴۰ میلی‌متر خریداری کنید.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

انتخاب عینک آفتابی مناسب چهره

اگر عرض صورت شما چیزی بین ۱۳۵ میلی‌متر تا ۱۵۰میلی‌متر بود می‌توان گفت شما صورتی عریض دارید و فریم‌هایی با عرض ۱۳۹ میلی‌متر تا ۱۵۵ میلی‌متر مناسب صورت شماست.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

 فرم صورت خود را پیدا کنید

حالا باتوجه به اندازه‌هایی که یادداشت کردید فرم صورت خود و همچنین نوع عینک آفتابی که مناسب صورتتان است را انتخاب کنید.

عینک‌های آفتابی مناسب صورت فرم مستطیلی 

صورت‌های مستطیلی شکل طول بلندتری نسبت به عرض‌شان دارند. اکثرا در این فرم صورت، اندازه‌های فک، گونه‌ها و پیشانی تقریبا نزدیک به هم هستند و اختلاف زیادی ندارند. عینک‌هایی با فریم بزرگ و با ضخامت برای شما مناسب‌تر هستند. فریم‌های زاویه دار به شما کمک می‌کنند فرم صورت مشخص‌تری داشته باشید و در عین حال ظاهری مردانه‌تر به شما می‌بخشند. عینک‌های ویفرر و مربعی شکل مناسب صورت شما هستند.

کدام عینک آفتابی به من می‌آید؟

عینک‌های آفتابی مناسب صورت‌های کشیده 

فریم‌های بلند مناسب این مدل صورت است. این مدل عینک‌ها فضایی ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود کشیده بودن صورت شما متعادل به نظر برسد.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

عینک‌های آفتابی مناسب صورت بیضی شکل

صورت‌های بیضی شکل طول بیشتری نسبت به عرض‌شان دارند و پیشانی نسبت به استخوان فک کمی عریض‌تر است. اگر فرم صورت شما بیضی شکل است می‌توانید خوشحال باشید چرا که انواع عینک‌های آفتابی را می‌توانید امتحان کنید. عینک‌های گرد، عینک خلبانی، ویفرر و حتی عینک با فریم مربع شکل برای شما مناسب هستند.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

نحوه انتخاب عینک آفتابی

عینک‌های آفتابی مناسب صورت‌های کوتاه 

فریم‌های ظریف مناسب صورت‌های کوتاه هستند زیرا فضای زیادی از صورت را نمی‌گیرند. یک تکنیک دیگر برای انتخاب فریم مناسب صورت‌های کوتاه این است که رنگ‌های روشن را انتخاب کنید که نزدیک رنگ پوست صورت شما باشند.

عینک‌های آفتابی مناسب صورت قلبی شکل

صورت‌های قلبی شکل چانه مشخص‌تری دارند و پیشانی و فاصله گونه‌ها نسبت به چانه عریض‌تر هستند. اگر مدام از اطرافیان می‌شوید که به شما می‌گویند چشم‌های زیبایی دارید احنمالا فرم صورت شما قلبی شکل است. بهترین عینک‌های آفتابی برای شما عینک‌هایی هستند که توجه را از چشم‌ها منحرف و به قسمت‌های دیگر صورت شما جلب کنند. سعی کنید فریم های نازک‌تر و ظریف‌تر را انتخاب کنید. عینک‌های خلبانی، چشم گربه‌ای و گرد هم مناسب صورت شما هستند به این شرط که تزئینات زیادی نداشته باشند و فریم آن‌ها طرح‌دار نباشد.

عینک‌های آفتابی مناسب صورت مربعی شکل 

طول و عرض صورت‌های مربعی شکل معمولا با هم برابر است و چیزی که در صورت شما به چشم می‌آید زاویه‌های مشخص استخوان فک است. برای تعدیل کردن این زاویه‌ها می‌توانید از عینک‌هایی که فریم منحنی دارند استفاده کنید. عینک آفتابی خلبانی، عینک‌های آفتابی با فریم گرد گزینه‌های مناسبی برای شما هستند. معمولا کارشناسان توصیه می‌کنند که این افراد عینک‌هایی را انتخاب کنند که بالای بینی قرار بگیرند. سعی کنید از فریم‌های ظریف‌تر استفاده کنید و از رنگ‌های برنزی، نقره‌ای و طلایی برای تعدیل فرم صورت خود استفاده کنید.

انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

فریم‌های گرد معمولا ظریف‌ترین مدل‌های عینک‌ هستند و طراحان معمولا این عینک‌ها را در کلاسیک ترین حد ممکن طراحی می‌کنند. همچنین این عینک‌ها پد بینی قابل تنظیم دارند که مناسب صورت‌های آسیایی است.

 

مطلب مرتبط: 

۱- ویژگی‌های یک عینک آفتابی مناسب چیست؟

۲- چگونه عینک آفتابی ویفرر مناسب انتخاب کنم؟

۳- کدام عینک آفتابی به من می‌آید؟

۴- انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

 • با عرض سلام واحترام.اصل برخی مطالب سایت مانند این مطلب متعلق به سایت چی نپوشیم ونگاراست….لطفا لطفا لطفا و خواهشا حق ایشون رو به جا بیارین و ازشون اجازه بگیرین…واقعا از این قضیه ناراحتن و بابت این مطالب زحمت کشیدن…با تشکر فرااوااان.مطمعنم اخلاق و فرهنگ اصیل شما این حق رو به جا خواهد اورد

  • کاربر گرامی
   مطالبی که شما لینک آن را قرار دادید، تنها از نظر مفهوم شبیه این مطلب بوده است. تمامی عکس ها و مطالب این وب سایت Unique بوده و چنانچه مطلبی از جایی برداشت شود حتما ذکر منبع می شود.
   خواهشی که از شما دارم اینکه بدون اطلاعات کامل و دقیق از اظهار نظر و طرفداری از فرد و یا گروهی جدا خودداری نمایید.
   همچنین قدمت این وب سایت به مراتب بیشتر از وب سایتی است که شما فرمودید است. همچنین اگر شخصی در مقام شکایت باشد بنده هستم که با تغییر نام برند بنده اقدام به راه اندازی آن وب سایت کرده اند.
   شایان ذکر است وب سایت ایشان اواخر اردیبهشت ماه سال جاری راه اندازی شده است و شما و سایز هواداران ایشان با کمی تحقیق کاملا متوجه خواهید شد که این وب سایت چی بپوشم قدیمی تر است.

 • همچنین کیفیت مطالب، عکس ها، اهمیت دامنه و خیلی موارد دیگه بیانگر ارزشمند تر بودن این وب سایت است. این مواردی که بنده عرض کردم تنها از طریق ابزارهای تخصصی حوزه فناوری اطلاعات قابل اندازه گیری است. لذا خواهشمند است از این پس بعد از تحقیقات کامل و دقیق اقدام به ارایه نظر نمایید.

 • با عرض احترام ایشون چندین ساله که وبلاگ دارن و به تازگی وبسایت ساختن و تمام مطالب وبلاگ رو به وبسایت اوردن.خیلی قبل تَر از رآه اندازی این سایت که به أواخر ٩٣ مربوط است.قدمت مطلب ایشون راجع به عینک مربوط به بیشتر از ١سال پیشه و مطلب شما کمتر از ١ماه.من به هیچ عنوان قصد دعوا ندارم.فقط مشخص و مبرهن است که منبع اصلی برخی نوشته هاتون نویسنده موردنظر بنده است.بحث بزند هم با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که برند چی نپوشیم متعلق به چندین سال پیش است نه ١ سال یا ۶ ماه پیش.من به مطالبتون نگاه کردم .همه نه .اما برخی به طور حتم متعلق به …… .شما میتوانید کمی تحقیق کنید……. بسیار معروف است.خیلی ها میشناسنشون.قرن ٢١ است.امیدوارم به خودمان بیاییم و به خاطر چند مطلب دعوایی وجود نداشته باشد

  • ناهید جان
   ۱- همانگونه که قبلا توضیح دادم تیم تحریریه چی بپوشم هیچ گاه مطلبی تکراری و کپی قرار نداده مگر با ذکر و لینک منبع
   ۲- وبلاگ مد نظر شما اردیبهشت ۱۳۹۲ و وب سایت ایشان اردیبهشت ۱۳۹۴ تاسیس شده است در حالی است که چی بپوشم ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ حال کدام یک قدیمی تر است؟؟؟ کافیست از دامنه whois بگیرید.
   ۳- قرار دادن مطلب کپی باعث ایجاد پنالتی از گوگل خواهد شد؛ لذا تیم ما به عنوان یکی از قوی ترین تیم های حوزه تجارت الکترونیکی هرگز چنین اشتباهی را انجام نخواهند داد.
   ۴- این وب سایت اولین وب سایت تیم ما نبوده و به حتم آخرین آن نیز نخواهد بود، انشاله در آینده نزدیک نیز بسیار بیشتر از آن خواهید شنید.

 • ممنون مطلب خوبی بودش

 • سلام من یکی از دنبال کنندگان همیشگی چی بپوشم هستم، چی بپوشم همیشه مطالب درجه یک و عالی میزاره که نشون دهنده نبوغ نویسنده هستش و با کمی فکر کردن و سنجیدن میشه فهمید که مطالب کپی شده نیست و حاصل کار خودشونه. (-:

 • سلام لطفا راه تشخیص عینک زنانه و مردانه را هم بگویید

 • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است