چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

بهار و تابستان فصل رنگ‌هایی است که هنگام رویش درختان، شکوفه دادن گل‌ها و طراوت گرفتن طبیعت مشاهده می‌کنیم. رنگ‌هایی چون سبز، قرمز، زرد، بنفش و صورتی همه و همه در این مقطع از سال به چشم می‌خورند. چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی را در این مقاله بخوانید.
از آن جایی که همه‌ی ما دوست داریم تا از این رنگ‌ها، در پوشش بهاری و تابستانی خود استفاده کنیم، لازم است تا نکته‌ای را خاطر نشان شویم. به یاد بسپارید که استفاده از این دسته رنگ‌ها به عنوان عنصر اصلی پوشش، به دلیل تم و پس‌زمینه‌ی تندی که دارند تا حدی باعث جلب توجه می‌شود. در نتیجه بیشتر متخصصان حوزه‌ی مد و فشن، پیشنهاد می‌کنند که این طیف از رنگ‌ها را به عنوان عنصری فرعی، در استایل خود به کار بگیرید.

چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

به کار بردن طرح و رنگ در لباس مردانه تابستانی

به عنوان مثال یک شلوار کتان به رنگ سبز پر رنگ، ترکیب خلاقانه‌ای را با یک بلوز آبی ایجاد می‌کند. اما اضافه نمودن یک کت تک قرمز دیگر زیاده‌روی است. این به معنی آن نیست که کت سرمه‌ای از گزینه‌های شما حذف شود، بلکه یک مرد جنتلمن و شیک‌پوش، نباید بر روی اقلامی سرمایه‌گذاری کند که تنها در مواقع خاصی قادر به پوشیدن آن‌ها است.

 

هماهنگ کردن رنگ‌های بهاری در لباس‌های مردانه

برای الهام گرفتن در باب چگونگی هماهنگ کردن رنگ‌های فصل‌های بهار و تابستان، باید به تصویری که از طبیعت که در این زمان از سال می‌بینید، توجه زیادی داشته باشید. به درختان و ترکیب انواع مختلف رنگ سبز، که در برگ گیاهان مختلف دیده می‌شود دقت داشته باشید.
همچنین به فاکتور‌های دیگر حاضر در محیط، چون آسمان آبی، خاک قهوه‌ای و شکوفه‌های صورتی و قرمز نیم‌نگاهی داشته باشید. مانند یک نقاش هنگام به دست گرفتن پالت، به ترکیب بندی‌های متفاوتی که می‌توان خلق کرد، فکر کنید و جسورانه، رنگ‌ها را انتخاب کنید. بهتر است برای اقلام بزرگ‌تر و اصلی‌تر مانند ژاکت و سوئیشرت، از رنگ‌های متمایل به قهوه‌ای بهره بگیرید. در صورتی که لباس‌های فرعی‌تر چون کیف پول و دستمال گردن، قادرند رنگ‌های خلاقانه‌تری را به خود بپذیرند.

چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

به کار بردن طرح و رنگ در لباس مردانه تابستانی

در فصل بهار، رنگ‌های سرحال و باطراوات به پیراهن، کراوات و دستمال جیبی محدود می‌شوند. زیرا در تمام زمان‌های سال رنگ‌های سرمه‌ای و طوسی، را می‌پوشیم. این موضوع انتخاب رنگ برای لباس مردانه را ساده می‌کند. به طور نمونه یک کراوات رنگی براق، منظره‌ای چشم‌نواز را بر روی یک پیراهن سفید پدید می‌آورد.
اما اگر شما به پوشیدن پیراهن‌های راه‌راه و یا طرح‌دار، عادت دارید باید در گزینش کراوات، به انواع تک‌رنگ روی آورده و به تبع آن، از شلوغی بیش از اندازه تیپ خود جلوگیری به عمل آورید. برای خرید کراوات همیشه اقلام ابریشمی را مد نظر قرار دهید. این جنس صاف و خوش‌حالت با این که ساده است، اما زیبایی خاص خود را هم دارد. حال بهتر است به پرسش اصلی خود پاسخی بدهیم، این که چگونه می‌توانیم رنگ‌ها را با یکدیگر هماهنگ کنیم.

چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

اصول و قواعد هماهنگ کردن رنگ‌ها

احتمالاً شما هم مثل من در بین دوستان خود، افرادی را دیده‌اید که به طور ذاتی توانایی عجیبی، در انتخاب و هماهنگ کردن رنگ‌ها دارند. اگر شما از این قابلیت بی‌بهره هستید، بد نیست که کمی از قوانین و اصول این تکنیک یاد بگیرید.

اصل شماره‌ی ۱: از طیف‌های مختلف یک رنگ برای ایجاد تضاد و هارمونی، در پوشش خود استفاده کنید.
برای القای تصور هارمونیک و فکر شده بودن استایل خود به دیگران، یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ خاص، در پوشش شما است. به عنوان مثال اگر یک پیراهن آبی روشن زیبا خریده‌اید، بهتر است آن را با یک کت سرمه‌ای، و یک کراوات راه‌راه سرمه‌ای و آبی ست کنید. شما می‌توانید همین کار را با رنگ بنفش نیز تکرار کنید. یک کت اسپرت بنفش ترکیب خوبی را با تی‌شرتی از همان رنگ، اما متمایل به آبی ایجاد می‌کند.

چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

یکی دیگر از نمونه‌های موفق این شیوه، چینش رنگ‌های در یک طیف برای پیراهن، کراوات و دستمال جیبی، و انتخاب رنگی پرقدرت برای کت و شلوار می‌باشد. یک پیراهن آبی روشن به همراه یک کراوات آبی تیره، که رگه‌هایی از آبی روشن را نیز در خود داشته باشد، هماهنگی خیلی خوبی با یک کت و شلوار سرمه‌ای تیره از خود نشان می‌دهد.

در صورت هماهنگ کردن رنگ‌های آبی و قهوه‌ای، استایل یک فرد به چند سطح بالا‌تر ارتقاء می‌یابد. به خصوص زمانی که به مبحث انتخاب کفش می‌رسیم. درست است که کفش مشکی جلوه‌ی بسیار خوبی، در محیط‌ها و جلسات کاری دارد. اما در اولین فرصت بهتر است آن را با رنگ قهوه‌ای تعویض کنید.

چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

اصل شماره‌ی ۲: برای ایجاد کنتراست و تضاد، یک رنگ به پوشش خود اضافه کنید.
همیشه هارمونی آن چیزی نیست که ما در استایل خود، به دنبالش می‌گردیم. به خصوص در فصل بهار که زمان سرزندگی و شادابی است، حال و هوای شما در طبیعت خود، اندکی ضدیت و تضاد را به عنوان نوعی تنوع، طلب می‌کند. در محیط‌های اداری که اکثر همکاران‌تان همان کت‌های همیشگی را می‌پوشند، ظاهر شدن با یک کت و شلوار روشن‌تر کما این که رنگش متفاوت با قبل نباشد، می‌تواند شیک‌پوشی شما را برای همگان واضح و روشن نماید.
اما عمده‌ی این تضاد، می‌تواند به کمک کراوات‌های رنگارنگ پدیدار شود. همچنین یک راه خلاقانه برای محیط‌های غیر رسمی، ست کردن رنگ جوراب با کراوات و یا دستمال گردن خواهد بود. اگر هم قصد دارید تا در متفاوت بودن جدی‌تر عمل کنید، از چند رنگ دیگر برای ایجاد کنتراست تصویری بهره بگیرید.

چگونگی همراه کردن طرح و رنگ در لباس‌های مردانه با سبک و سیاق تابستانی

اصل شماره‌ی ۳: از چرخه‌ی رنگ برای انتخاب رنگ‌های مکمل کمک بگیرید.
وقتی قرار است که با رنگ‌ها سر و کار داشته باشید، سخت است که بدون تصور کردن تصویری که تیپ و ظاهر‌تان به وجود می‌آورد، دست به انتخاب رنگ‌ها و از آن مهم‌تر خرید لباس بپردازید. در این مواقع و برای جلوگیری از سردرگمی‌های احتمالی، چرخه‌ی رنگ تنها سه رنگ آبی، زرد و قرمز را در خود جای می‌دهد. اما نوعی از چرخه‌ی رنگ که مد نظر من است، آن است که رنگ‌هایی را که از ترکیب سه رنگ اصلی ذکر شده، پدید می‌آید را هم نشان می‌دهد. رنگ‌هایی که رو‌به‌روی هم قرار گرفته‌اند، مکمل هم هستند و در ترکیب رنگ‌ها، بهتر است از آن ها استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- بیوگرافی و سبک لباس پوشیدن ایان سامرهالدر

۲- اشتباهات رایج آقایان در لباس پوشیدن و راهکارهایی برای رفع آن‌ها

۳- ۱۸ مدل کت و شلوار دامادی به همراه نکات مهم در انتخاب آن

  • به نظر مطلب جامع و کاملی بود…
    ممنون از همه چی بپوشم ها

  • خیلی بهم کمک کرد با تشکر از سایت خوبتان

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است