چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

0

کمد کپسولی چیست؟ چگونه یک کمد کپسولی تابستانی بسازیم ؟ برای کمد کپسولی تابستانی به چه لباس‌هایی نیاز داریم؟ چند مدل از انواع لباس‌ها را در کمد خود دارید؟ اگر جواب شما بالای پنجاه‌درصد باشد، باید فکری به حال کم کردن تنوع جالباسی خودتان بکنید اما اگر جواب شما غیر از این باشد در این قسمت به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید لباس‌های بیشتری به کمد لباس خودتان اضافه کنید. نکته اساسی این است که باید سعی کنید لباس‌هایی که برای ساختن یک استایل اساسی هستند را داشته باشید. همراه «چی بپوشم» باشید.

 

کمد کپسولی تابستانی

در مقالات قبلی برای شما شرح دادیم که کمد کپسولی چیست؟ کمد لباس خوب و کارآمد به شما کمک خواهد کرد تا برای موقعیت‌های مختلف، لباس برای پوشیدن داشته باشید. نظارت بر روی لباس‌هایی که دارید نه‌تنها به شما کمک خواهد کرد که لباس‌های مناسب دیگری خریداری کنید بلکه باعث کاهش هزینه‌های خرید لباس هم خواهد شد. بعد از مدتی که هر بار کمد لباس‌هایتان را بررسی کردید، تصمیم خواهید گرفت که کیفیت را بر کمیت ارج بدانید. به خرید لباس‌های پایه و اساسی روی خواهید آورد و فریب مدهای جدید را نمی‌خورید.

بر اساس نظر فعالان مد و طراحان لباس، برخلاف بانوان، لباس‌های مردانه جای مانور برای ساختن استایل های زیاد ندارند و در فصلی همانند تابستان، پرداختن به جزئیات لباس‌ها می‌تواند برای داشتن استایل خوب بالباس کمتر کارساز باشد. چند مورد از لباس‌هایی که لازم است هر مردی برای داشتن یک استایل خوب در جالباسی خودش داشته باشد را در ادامه پیشنهاد و بررسی خواهیم کرد.

 

شلوار کتان رنگ روشن

 

شلوارهای کتان نازک و سبک جایگزین مناسبی برای شلوارهای پشمی است که در طول فصل زمستان پوشیده‌اید. نکته انتخاب این لباس‌ها رعایت کردن اندازه و خارج نشدن از اندازه‌ها برای خودتان است. کتان خوب همانند یک شلوار ساده تا پهلوی شما کشیده می‌شود ولی از پایین می‌توانید کمی از مچ بالاتر نگه دارید. ازجمله برندهای پیشنهادی به شما: لوییس، گپ، ماسیمو دوتی، لویس، کانالی است.

کمد کپسولی تابستانی : چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

شلوار جین

 

مدهای مختلف مهمان چندروزه مجله‌ها هستند و پس از مدتی فراموش می‌شوند اما اگر شما شلواری داشته باشید که وابسته به زمان نباشد، می‌توانید در کل فصل سال خوش‌اندام دیده شوید. شلوار جین را می‌توانید همانند کتان انتخاب کنید اما در نظر داشته باشید که شلوار جینی که بالای پهلو باشد، از پایین‌تنه مچ پای شما را بیرون خواهد گذاشت. اگر بودجه اضافی دارید می‌توانید روی شلوار جین سفید هم سرمایه‌گذاری کنید.

کمد کپسولی تابستانی : چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

تی‌شرتی با رنگ خنثی

 

تی‌شرت خوب می‌تواند بهترین دوست شما در طول تابستان باشد. تی‌شرت را می‌توانید روی و داخل شلوار بگذارید. به شما پیشنهاد می‌دهیم که جالباسی خودتان را با تی‌شرت‌های یقه-گرد سفید و خاکستری، پوشش دهید. همچنین می‌توانید از تی‌شرت یقه وی-شکل در این مورد استفاده کنید.

چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

تی‌شرت‌های طرح دار

 

تی‌شرت‌هایی با طرح گل و حال و هوای استوایی سبکی است که از سال ۲۰۱۵ ادامه دارد و قدیمی نشده است. داشتن طرح‌های استوایی بر روی تی‌شرت‌ها، حس خوبی به اطرافیان شما می‌دهد. اگر همه تی‌شرت را روی لباس خود قرار دهید، دیده شدن طرح باعث خواهد شد از چند متری، در چشم بقیه مهمان شوید. برندهای پیشنهادی ما به شما می‌تواند منگو مردانه، لویس، تد بیکر، تاپ من، ASOS باشد.

کمد کپسولی تابستانی : چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

پیراهن و بلوزهای برتون

 

مد جاودانه و فرانسوی برتون را فراموش نکنید. استایلی با بلوز و پیراهن‌های راه‌راه افقی که یکی از ماندگارترین و کلاسیک فرانسوی است. گرچه این طرح شما را یاد ملوانان دریایی خواهد انداخت اما جای استفاده صحیح از این طرح لباس‌ها، در خیابان‌ها است. می‌توانید برای اسپرت دیده شدن، این لباس را روی تی‌شرت خودتان بپوشید یا زیر یک کت آن را پنهان کنید. برندهای پیشنهادی: تاپ من، زارا، رالف لوران.

کمد کپسولی تابستانی : چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

ژاکت و کاپشن بهاری

 

یکی از متنوع‌ترین انتخاب‌هایی که شما می‌توانید داشته باشید در قسمت ژاکت‌ها است. ژاکت بهاری یا همان کاپشن بهاری، برای درست کردن ست به همراه شلوار راسته و کفش‌های مجلسی چرمی ساخته شده‌اند. اگر هزینه کمی می‌خواهید کنید به شما توصیه می‌کنیم به سراغ قفسه لباس‌های از این دست نروید. اما اگر می‌خواهید که لباسی داشته باشید که باگذشت سال‌ها بازهم تازه و پوشیدنی باشد، چند مدل از آن‌ها را بخرید.

کمد کپسولی تابستانی : چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

پیراهن آستین‌بلند جین

 

پیراهن جین می‌تواند یکی از اساسی‌ترین آیتم‌های کمد کپسولی تابستانی شما باشد. این پیراهن را می‌توانید به‌تنهایی به تن داشته باشید و یا می‌توانید بین تی‌شرت سفید و کاپشن چرمی خودتان بپوشید. حتی این پیراهن را می‌توانید با یک تک کت به تن کنید و کمی اسپرت تر دیده شوید. برندهای پیشنهادی به شما: رالف لوران و مانگو است.

چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

پیراهن آستین‌کوتاه پولو

 

اگر از طرفداران مد هستید، باید یکی از این  پیراهن‌ها را برای آخر هفته خودتان داشته باشید. نکته قابل توجهی که در انتخاب این لباس‌ها وجود دارد این است که آستین همیشه باید بالای کمر شلوار تمام شود و ادامه‌ای نداشته باشد. رنگ و طرح آن را هر چقدر می‌توانید ساده انتخاب کنید. برندهای پیشنهادی ما به شما می‌تواند: مانگو من، رالف لورن باشد.

چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

پیراهن طرح دار آستین‌کوتاه

 

پیراهن‌های طرح دار مدتی بود که از زمینه مد مردان حذف شده بود؛ اما اخیراً دوباره راه خودش را به میان لباس‌های مردانه باز کرده است و آرام‌آرام تبدیل به یک مد می‌شود. برای روزهایی که از دست لباس‌های گرم، خسته شدید می‌توانید از پیراهن آستین‌کوتاه طرح دار خودتان استفاده کنید؛ اما در پوشیدن این نوع لباس زیاده‌روی نکنید.

 

پیراهن سفید آستین‌بلند

 

کمتر مردی پیدا می‌کنید که پیراهن سفید در میان لباس‌هایش نداشته باشد، اما اگر شما از معدود کسانی هستید که پیراهن سفید ندارید بهتر است دست به کار شوید، زمان مناسبی است. سعی کنید جنس پیراهن مانند پنبه و نخ را انتخاب کنید که شما را از گرمای تابستان در امان نگه دارد.

چگونه یک کمد کپسولی بی‌نقص برای تابستان بسازید

کت‌ و شلوار تابستانی

 

کت‌ و شلوار را می‌توانید جدا از هم بپوشید و یا در کنار هم از آن‌ها استفاده کنید. برای روزهای گرم تابستانی سعی کنید از کت‌ و شلوارهای نخی و پشمی استفاده کنید تا از شر گرما در امان باشید و خوش‌لباس دیده شوید. اگر کت‌ و شلوار پوش هستید این استایل را از دست ندهید و سعی کنید آن را برای بهار و تابستان خودتان آماده کنید.

کمد کپسولی تابستانی

امیدوار هستیم توانسته باشیم پیشنهادهای کارآمدی برای آماده کردن کمد کپسولی تابستانی شما، برای روزهای بهاری و گرم تابستان داده باشیم.

 

مطالب مرتبط:

۱- معرفی بهترین و خوش‌بوترین عطر مردانه برای فصل بهار

۲- با بهترین مدل پولوشرت مردانه برای تابستان ۱۳۹۷ آشنا شوید

۳- باید و نباید مدهای بهار و تابستان برای آقایان

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 26 آوریل 2018

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :