راهنمای خرید کفش ورزشی زیبا و راحت برای پیاده روی

انتخاب کفش ورزشی مناسب آنقدر که به نظر می‌رسد هم کار آسانی نیست. برای اطمینان از راحتی کفش در هنگام ورزش و دویدن باید به ویژگی‌های کیفی مثل مواد اولیه، رنگ بندی، طراحی و راحتی آن  توجه کنید. به همین دلیل چی بپوشم نکاتی که برای خرید کفش ورزشی مناسب باید بدانید را، امروز به شما ارائه می‌کند. همراه باشید:

ad banner

توجه به سطحی که روی آن ورزش می‌کنید

سراغ کفش‌هایی بروید که مخصوص پیاده‌روی باشند و بدین منظور کفی‌های کفش را بشناسید و مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید. همچنین، به این که روی چه سطحی قرار است ورزش یا پیاده‌روی کنید توجه داشته باشید. مهم است که کفشی با کفی نازک انتخاب نکنید زیرا این نوع کفش در دراز مدت به مچ پا آسیب می‌زند. اگر دچار  کمر دردهای مکرر هستید،‌ سراغ کفش‌های طبی بروید زیرا معمولا اغلب این کمردردها به دلیل استفاده از کفش‌هایی با کفی غیر استاندارد رخ می‌دهد.

توجه به پاشنه کفش

از کفش‌هایی با پاشنه بلند و بدون ارتفاع استفاده نکنید. ارتفاع زیاد کفش، ممکن است باعث پیچ خوردن پا و آسیب به مچ شود. همچنین هنگام خرید کفش ورزشی ، دقت کنید که کفی کفش انعطاف بالایی داشته باشد تا حرکت پا در هنگام پیاده روی، از پاشنه به سمت پنجه به راحتی انجام گیرد.

راهنمای خرید کفش ورزشی زیبا و راحت برای پیاده روی

 

توجه به سایز کفش

در هنگام خرید کفش ورزشی دچار این اشتباه نشوید که چون کتانی بعد از مدتی جا باز می‌کند اگر کمی کوچک بود عیب ندارد، بلکه درنظر داشته باشید که در صورت کوچک بودن کفش ورزشی امکان تغییر حالت انگشتان وجود دارد. همچنین توجه داشته باشید، جنس و مدل کفش باید طوری باشد که هوا در آن جریان داشته باشد. بهتر است در پایان روز که پا در بزرگترین حالت خود قرار دارد، همراه با جوراب مناسب که نه بسیار نازک و برای خرید کفش اقدام کنید. بهترین کفش پیاده‌روی کفشی است که کاملا از پا محافظت کند و انعطاف بالایی داشته باشد. همچنین کفش ورزشی باید انقدر سبک باشد که پاهایتان در آن کاملا راحت باشد و وزن کفش را حس نکند.

راهنمای خرید کفش ورزشی زیبا و راحت برای پیاده روی

 

 

مشکلات کفش نامناسب

اگر به مدت طولانی و به طور مداوم پیاده‌روی می‌کنید، کفش‌ ساق‌دار انتخاب کنید تا به پاهایتان فشار وارد نشود. اگر دچار بیماری چون دیابت هستید، انتخاب‌هایتان محدود است و لازم است با اطلاعات کافی از شرایط بیماری یک کفش مناسب انتخاب کنید. کفشی بیماران دیابتی، کفش راحتی است که فشار زیادی بر پاشنه و کمر وارد نکند و کفی منعطفی داشته باشد.

راهنمای خرید کفش ورزشی زیبا و راحت برای پیاده روی

 

مطالب مرتبط:

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :