نکاتی ساده و کاربردی برای داشتن تیپ اداری مردانه بی نقص

پیشنهاد لباس برای افراد کارمند به دلایل زیادی همچون تنوع شرایط و محیط های کاری، کمی سخت است. ولی اگر دوست دارید که همکاران و دوستانتان را در محل کار با سبک پوشش منحصر به فرد خود تحت تاثیر قرار دهید و تیپ اداری مردانه بی نقصی داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم این مطلب را به دقت بخوانید. معمولا آقایان در محل کار لباس‌های رسمی می‌پوشند یا از قوانین سبک اسمارت کژوال پیروی می‌کنند. به‌طورکلی سبک اسمارت کژوال همه‌ی لباس‌های کاملاً شیک و درعین‌حال راحت را در برمی‌گیرد.

ad banner

نگرش خود را تغییر دهید

شیک بودن در ظاهر لباس‌های شما مهم‌تر از سبک آن است. کفش‌های براق و پیراسته، شلوارهای اندامی و گره‌ی صحیح کراوات عوامل ضروری برای یک ظاهر شیک هستند. یک تی‌شرت، شلوار جین و کفش ورزشی همیشه مناسب نیستند اما سبک کژوال بیشتر سعی دارد ترکیبی از قطعات مختلف لباس را در کنار هم قرار دهد.

اگر می‌خواهید غیر رسمی بپوشید

همان‌طور که دیدید ارائه‌ی یک تعریف از سبک اسمارت کژوال غیرممکن است. یک راه عملی‌تر و مفیدتر این است که کار را با یک ظاهر غیررسمی شروع کنید و سپس یک یا دو مورد را به‌عنوان جایگزین‌های شیک‌تر تغییر دهید مثلاً یک ژاکت خلبانی، تی‌شرت، شلوار جین و کفش ورزشی می‌توانند گزینه‌های موردنظر باشند.

نکاتی ساده و کاربردی برای داشتن تیپ اداری مردانه بی نقص

برخی رنگ‌ها را کنار بگذارید

رنگ‌های تیره‌تر رسمی‌تر هستند بنابراین برای نزدیک شدن به این سبک می‌توانید لباس‌های با رنگ روشن بپوشید مثلاً ژاکت خلبانی با رنگ سبز زیتونی، تی‌شرت سفید، شلوار جین ساده کفش ورزشی سفید می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

از ترکیب پارچه‌های متفاوت استفاده کنید

یک عامل مهم دیگر پارچه است. اکثر گزینه‌های رسمی در لباس مردانه صاف و براق هستند. برای داشتن تیپ اداری این پارچه‌ها را با فلانل یا پشم راه‌راه عوض کنید و به معنای واقعی حس لباس را متفاوت کنید. این کار اغلب اندازه‌ی لباس را بزرگ‌تر نشان داده و جلوه‌ی غیررسمی آن را بیشتر کرده و ظاهری شیک‌تر ایجاد می‌کند.

نکاتی ساده و کاربردی برای داشتن تیپ اداری مردانه بی نقص

از بلیزر استفاده کنید

استفاده از یک بلیزر روی تی‌شرت به همراه شلوار جین و کفش ورزشی یک حرکت ساده و موفقیت‌آمیز به سمت داشتن تیپ اداری شیک است. اما همه‌ی بلیزرها یکسان نیستند. یک بلیزر با برخی پارچه‌ها اگر به شیوه‌ی درست با شلوار جین پوشیده شود نمای بهتری خواهد داشت. بلیزرهای با سرشانه‌های آزاد ظاهری غیررسمی‌تر دارند.

تی‌شرت با یقه‌ی دکمه‌دار

یک تی‌شرت یقه دار ظاهری آراسته و غیررسمی ایجاد می‌کند. یک هودی یا سویشرت کش‌باف با یک بافت خوش اندازه‌ی پشمی، گزینه‌ای مناسب، غیررسمی و اسپرت است که ظاهر شما را پیراسته‌تر می‌کند. همچنین می‌توانید یک بلوز یا ژاکت کش‌باف روی تی‌شرت بپوشید.

نکاتی ساده و کاربردی برای داشتن تیپ اداری مردانه بی نقص

شلوارهای متفاوت استفاده کنید

برای اکثر موارد و محیط‌های کاری شلوارهای جین کاملاً قابل‌قبول هستند. در کنار این مورد شلوارهای پارچه‌ای مناسب در کنار شیک بودن، به‌روز نیز هستند. یک شلوار با پارچه‌ی فلانل یا لینن می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهری غیررسمی داشته باشید.

کفش‌های مناسب بپوشید

چه چیزی یک کفش شیک را غیررسمی‌تر و راحت‌تر می‌کند؟

  • رنگ: رنگ مشکی شیک‌ترین گزینه است، رنگ قهوه‌ای و عسلی غیررسمی است.
  • مدل کفش: پنجه‌ی گرد یا بادامی‌شکل غیررسمی‌تر از پنجه‌ی نوک‌تیز است.
  • جنس کفش: چرم جیر مات و زبر غیررسمی‌تر از چرم صاف و براق است.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۵ راه حل برای داشتن تیپ غیر رسمی در محل کار

۲- سرمایی ها در محل کار چی بپوشند؟

۳- قانون های جدید لباس پوشیدن در محل کار

۴- جیسون استاتهام هنرپیشه بریتانیایی چگونه یک مرد جذاب و شیک پوش است؟

حمید شمس الهی
نویسنده: حمید شمس الهی


دیدگاه شما

زهره در تاریخ 29 سپتامبر 2017

مرسی چی بپوشم
عالی و کاربردیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :