تحریریه چی بپوشم در
239

لباس مناسب برای سفر به وان ترکیه

لباس مناسب برای سفر به وان ترکیه

آیا قصد سفر به وان ترکیه را دارید و چمدان‌هایتان را بسته‌اید؟ آیا به آب‌وهوای شهر توجه کرده‌اید و لباس مناسب برای سفر به وان را در چمدان گذاشته‌اید؟ در واقع هنگام سفر به وان مانند هر مکان دیگری باید آب‌وهوای آن در فصل‌های مختلف توجه کرد. شرایط آب‌وهوایی وان نیز به گونه‌ای است که باید حتما نسبت به انتخاب لباس مناسب برای وان ترکیه دقت کرد. وان ترکیه در ۱۶۸۹ متری سطح دریا قرار دارد، این بدان معنی است که وان شهر نسبتا معتدلی است که هوای آن به سرما گرایش بیشتری دارد.

لباس مناسب برای سفر به وان ترکیه

میانگین سالانه دمای هوا در این شهر 9 درجه سانتیگراد است. بنابراین می‌توان در نظر گرفت که آب‌و‌هوای چندان گرمی انتظار شما را نمی‌کشد. اصولا کشور ترکیه آب‌وهوای معتدلی دارد که رو به سرما می‎رود. در شهر وان نیز چنین است و هر چند زمستان‌های سختی ندارد، اما تابستان‌های آن نیز خیلی گرم نیست. پس باید برای این که در سفر به وان هوا غافلگیرتان نکند، به نکاتی برای انتخاب لباس مناسب برای سفر به وان توجه کنید. همچنین با توجه به شرایط اجتماعی این شهر، به گونه‌ای لباس بپوشید با فرهنگ و شرایط جامعه تناسب داشته باشد.

لیست لباس های ضروری برای سفر به وان

نوشتن یک لیست از وسایل و لباس های ضروری هنگام سفر، یکی از راه‌های مفید به منظور پرهیز از سردرگمی است. اگر لیست لباس مناسب برای سفر به وان را یادداشت کرده و در هنگام بستن چمدان بر طبق آن عمل کنید، قطعا در سفر راحت‌تر خواهید بود و در چمدانتان به دنبال چیزی که با خود نیاورده‌اید ولی به آن نیاز دارید، نخواهید گشت. اطلاع از این که آب‌وهوای وان در بهار نسبتا سرد همراه با بارندگی، در فصل تابستان به ویژه در ماه‎های تیر و شهریور آب‌وهوای خوب با میانگین دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه است، گرم‌ترین ماه سال مرداد با میانگین دمای ۲۷ درجه است و دی و بهمن با میانگین دمای ۱ درجه سردترین ماه‌های سال هستند، می‌توان برای انتخاب لباس مناسب هنگام سفر به وان دقت بیشتری به خرج داد.

لباس مناسب برای سفر به وان در بهار

وان در بهار و به ویژه هنگام نوروز هوای خنکی دارد. بنابراین اگر با خرید بلیط هواپیما وان قصد دارید در تعطیلات نوروز به این شهر سفر کنید، باید به یاد داشته باشید که هوا هنوز کمی زمستانی است و باید در لیست لباس‌های مناسب برای این زمان، حتما لباس گرم را لحاظ کنید. با توجه به این که بهار در وان مانند شمال ایران احتمال بارش باران زیاد است، باید حتما یک بارانی مناسب به همراه داشت که حتی اگر هوا زیاد سرد هم نباشد، مانع از خیس شدنتان بشود.

لباس مناسب برای سفر به وان ترکیه

لباس مناسب برای سفر به وان در تابستان

در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که گرمای هوا را زیاد دوست ندارند و تمایل دارید که در سفر تابستانه به وان، لباس آزاد بپوشید، حتما به قوانین مربوط به پوشش در وان ترکیه توجه کنید. اینها قوانین نانوشته‌ای هستند اما رعایت نکردنشان باعث می‌شود که در شهر، وجهه خوبی نداشته باشد. با توجه به این که شهر وان یک مکان نسبتا سنتی است و مردم این شهر، بعضا حجاب دارند، بهتر است که هنگام انتخاب لیست لباس برای سفر تابستانه به وان، پوششی مناسب و معقول با لباس‌هایی نه چندان باز را در نظر گرفت. بدین ترتیب در شهر با آرامش بیشتری تردد می‌کنید و کسی به شما بد نگاه نمی‌کند.

لباس مناسب برای سفر به وان در پاییز

پاییز وان فصل گرمی نیست و بهتر است که لباس‌های مناسب برای هوای نسبتا خنک را به همراه داشته باشید. بافتنی‌های سبک، بارانی و لباس‌های نسبتا گرم را در کنار لباس‌های معمولی‌تان لیست کنید که حتما به همراه ببرید چون شرایط هوایی در پاییز می‌تواند متغیر باشد. از سوی دیگر به یاد داشته باشید از آنجا که بعضی از جاهای دیدنی وان مکان‌های مذهبی هستند، حتما لباس مناسب برای بازدید از اماکن مذهبی در وان را به همراه ببرید زیرا پاییز فصلی است که بیشتر مسافران به دلیل هوا، گردش در جاهای بسته را ترجیح می‌دهند. بنابراین بهتر است به منظور دیدن اماکن مذهبی، به قوانین آن مکان‌ها احترام گذاشت، خانم‌ها شال یا روسری بپوشند و آقایان هم حتی‌الامکان شلوار بلند و پیراهن مرتب به تن داشته باشند تا از ورود آنها به این اماکن ممانعت به عمل نیاید.

لباس مناسب برای سفر به وان ترکیه

لباس مناسب برای سفر به وان در زمستان

با توجه به این که میانگین دمای وان در فصل زمستان بالای صفر است، می‌توان گفت لزومی ندارد لباس مناسب برای سفر به وان در زمستان بیش از اندازه گرم باشد. به همراه داشتن لباس‌های گرم کافی است و لازم نیست کاپشن‌های خیلی گرم، لباس‌های پشمی و مواردی از این دست را در چمدانتان گذاشته و بار خود را سنگین کنید. البته اگر سرمایی هستید، برای احتیاط به همراه داشتن یک دست لباس خیلی گرم ضرری ندارد اما مطمئن باشید که رطوبت هوای ناشی از همجواری با دریا، مانع از سرمای خیلی شدید مانند مناطق کوهستانی می‌شود.

لباس مناسب برای گشت و گذار در وان

وان شهری است که جاهای زیادی را برای دیدن و گشت و گذار دارد  پس باید لباس مناسب برای گشت و گذار در وان را حتما به همراه داشت. بهترین لباس‌هایی که می‌توان در یک گشت و گذار شهری بر تن داشت، لباس‌های سبک و غیررسمی مانند جین است. همچنین باید در انتخاب کفش مناسب برای سفر به وان نیز توجه کرد زیرا با توجه به این که امکان گشت و گذار در شهر وجود دارد، به همراه داشتن کفش‌های راحت و ترجیحا کتانی، سبب می‌شود که بتوانید به راحتی در شهر و مناطق دیدنی آن تردد کنید و پایتان از پوشیدن کفش‌های تنگ و رسمی خسته نشود.

لباس مناسب برای سفر به وان ترکیه

لباس مناسب برای تفریحات ساحلی در وان

یکی دیگر از گزینه‌هایی که هنگام رزرو بلیط لحظه آخری هواپیما و انتخاب لباس برای سفر به شهر وان باید در نظر گرفت، لباسی مناسب تفریحات ساحلی در این شهر است. این شهر دارای محیط ساحلی است و امکان شنا کردن، آفتاب گرفتن و گشت و گذار کنار ساحل برای مسافران وجود دارد اما باید توجه داشت که فضای این شهر تا حدی سنتی است و مردم عادت به رفتارهای بیش از حد راحت ندارند. پس بهتر است هنگام انتخاب لباس مناسب برای تفریحات ساحلی در وان، به سلایق مردم این شهر نیز توجه کرد تا خدای نکرده مشکلی هنگام حضور کنار ساحل و تفریحات دریایی برایتان رخ ندهد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :