نکات ریز و کلیدی آرایش صورت و نحوه استفاده صحیح از لوازم آرایشی

0

بسیاری از خانم‌ها بدون آرایش صورت ، اعتماد بنفس کافی را ندارند، اما توجه به روش صحیح آرایش به طوری که مصنوعی به نظر نرسد، بسیار مهم است. آرایش کردن اگر اصولی انجام گیرد و روش درست انجام آن را بدانید، به زیبایی صورتتان کمک می‌کند. به همین خاطر چی بپوشم در این مقاله نکات آرایشی ضروری برای انجام یک آرایش خوب را که هر خانمی باید بداند، را بیان می‌کند.

نکات مربوط به آرایش چشم

ریمل زدن به مژه، به خاطر نداشتن تمرکز و تمرین کافی، باعث می‌شود که اطراف چشم سیاه گردد. برای جلوگیری از این مشکل، کافی است یک تکه کاغذ روی پلک خود نگه دارید و سپس شروع به ریمل زدن کنید.

نکات ریز و کلیدی آرایش صورت و نحوه استفاده صحیح از لوازم آرایشی

برای چشم‌های پف کرده قبل از آرایش از کمپرس آب گرم استفاده کنید.

برای درشت‌تر و جذاب‌تر شدن چشم‌ها از یک مداد روشن به رنگ صورتی، بژ یا سفید در داخل پلک پایین استفاده کنید.

قبل از استفاده از ریمل، ظرف آن را کمی گرم کنید تا مایع رقیق‌تر شود و به راحتی بر روی مژه‌ها بنشیند.

برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو از مداد ابرو به صورت ضربه‌ای استفاده کنید تا طبیعی به نظر برسد. هرگز مداد ابرو را به صورت خطی بر روی پوست نکشید، این کار ابرو رو غیرطبیعی جلوه می‌دهد.

اگر شما هم برای کشیدن یک خط چشم صاف و بدون بیرون زدگی بارها آن را پاک می‌کنید و دوباره می‌کشید، کافی است از یک تکه چسب کاغذی به عنوان خط کش در گوشه چشم استفاده کنید تا خط چشمی صاف و منظم داشته باشید.

نکات ریز و کلیدی آرایش صورت و نحوه استفاده صحیح از لوازم آرایشی

 

نکات آرایشی برای کرم زدن

اگر به اشتباه کرم پودری با رنگ تیره خریدید که هیچ هماهنگی با رنگ پوستتان ندارد، نگران نباشید با مخلوط کردن کمی کرم مرطوب کننده، می‌توانید کرم پودرتان را روشن کنید.

برای پوشاندن جوش‌های قرمز صورتتان از یک کانسیلر سبز و همچنین برای پوشاندن سیاهی دور چشم هم از کانسیلر رنگ نارنجی استفاده کنید. با این روش می‌توانید تعادل را به پوست صورت برگردانید.

اگر در هوای گرم به عروسی یا جشنی می‌روید که ممکن است خیلی عرق کنید، ممکن است آرایشتان پاک شود و ظاهر زشتی در صورتتان ایجاد کند، برای اجتناب از این مشکل از یک اسپری تثبیت کننده آرایش در پایان آرایشتان استفاده کنید.

نکات ریز و کلیدی آرایش صورت و نحوه استفاده صحیح از لوازم آرایشی

 

نکته آرایشی برای مو

معمولا افراد با موهای کم‌پشت برای باز کردن موهایشان از وسط یا کنار دچار تردید می‌شوند، برای پوشاندن این فاصله خالی از مو می‌توانید از یک سایه چشم مشکی به صورت ضربه‌ای لابه لای موهایتان استفاده کنید.

 

نکته: برای مات کردن یک لاک براق، اگر مات کننده لاک در دسترس ندارید، از کمی آرد ذرت استفاده کنید. به این روش که مقدار کمی آرد ذرت را درون لاک ریخته و به خوبه مخلوط کنید و سپس از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط:
نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :