راهنمای ست کردن لباس و کفش مجلسی

همه ما وقتی برای شرکت در مراسم یا مهمانی دعوت می‌شویم اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد انتخاب لباس مناسب است. بعد از این مرحله و انتخاب لباس مجلسی باید در مورد کفش تصمیم بگیریم. اکثرا پس از صرف چندین ساعت برای پیدا کردن کفش هماهنگ با لباس متوجه می‌شویم که کار ساده‎ای نداشته‌ایم. نگران نباشید ما در این مقاله راهنمای ست کردن لباس و کفش مجلسی را برای شما آماده کرده‌ایم. 

 

کفش زنانه مجلسی و پیراهن اسپرت 

وقتی عبارت “پیراهن اسپرت” را می‌شنویم لباس‌های ورزشی اولین چیزی است که به ذهنمان می‌رسد هستند. ولی به یاد داشته باشید که پیراهن‌های جین زنانه و حتی پیراهن‌های بافت هم اسپرت محسوب می‌شوند. گاهی اوقات این لباس‌ها اولین گزینه ما برای انتخاب شدن خواهند بود چون با پوشیدن آن‌ها احساس راحتی بیشتری خواهیم داشت. هرچند که در گذشته ترجیح کارشناسان مد ست کردن این لباس‌ها با کفش‌های پاشنه بلند بود ولی در ترندهای امروز شما می‎توانید این پیراهن‌ها را با اسنیکر هم ست کنید. پوشیدن پیراهن‌های اسپرت زنانه با صندل‌های پلتفرم، کفش‌های تخت و یا بوت‌های بدون پاشنه هم انتخاب مناسبی است.

 

پیراهن کژوال، کفش زنانه مجلسی کژوال

راحت بودن لباس برای خیلی از افراد در درجه اول از اهمیت قرار دارد. در عین حال پوشیدن پیراهن کژوال به این معنی نیست که پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند هم ممنوع است. شما می‌توانید از این کفش‌ها در صورتی که با پوشیدن‌شان احساس راحتی و اعتماد به نفس می‌کنید استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید کفش پاشنه بلند کفش شما نیست می‌توانید از کفش‌های پاشنه بلوکی که هم راحت‌تر هستند و هم باعث کشیده‌تر دیده شدن شما می‌شوند استفاده کنید، اما نه به قیمت درد گرفتن پا. کفش‌های تخت از جمله کفش باله، صندل‌های بدون پاشنه و نیم بوت‌ها همه میتوانند انتخاب شما برای تکمیل پیراهن مجلسی کژوال باشند.

 

رمانتیک و دوست داشتنی

لباس‌های خانمانه و شیرین و ظریف را با کفش‌های مجلسی ست نکنید. چکمه‌های بلند یا کفش‌های براق و صندل‌های مجلسی باعث می‌شوند بیش از حد جلب توجه کنید. برای این لباس‌ها بهتر است بوت‌های ساق کوتاه یا کفش‌های پاشنه بلند معمولی را انتخاب کنید.

راهنمای ست کردن لباس و کفش مجلسی

کفش زنانه مجلسی

لباس‌های مجلسی سنگین و رسمی

برای این نوع لباس‌ها بهتر است انتخابی هوشمند و دقیق داشته باشید. کفش‌های پر زرق و برق مناسب این مدل لباس‌ها نیستند. کفش‌های مجلسی جلو بسته و با پاشنه‌هایی کمتر از ۱۰ سانت مناسب این لباس‌ها هستند.

لباس شب و کفش زنانه مجلسی

با توجه به مدل لباسی که انتخاب می‌کنید انتخاب شما می‌تواند متفاوت باشد. اگر لباس‌های دکلته و باز را انتخاب کرده‌اید می‌توانید از صندل‌های پاشنه بلند بنددار استفاده کنید. اگر جوراب شلواری به پا می‌کنید و یا یقه لباس شما گرد یا هفت است آن‌ها را با کفش‌های جلو بسته ست کنید.

راهنمای ست کردن لباس و کفش مجلسی

با کفش زنانه مجلسی چی بپوشیم

کفش رنگی زنانه، انتخاب رنگ کفش زنانه مجلسی

رنگ‌ها فاکتور مهمی در انتخاب کفش هستند. اولین و مهم‌ترین قانون این است که اگر کفش و لباس را از یک رنگ انتخاب می‌کنید باید دقت داشته باشید که دقیقا تناژ یکسانی داشته باشند. تضاد رنگ لباس و کفش در صورتی که رنگ مورد نظر در اکسسوری‌ها به کار رفته است مانعی ندارد. برای لباس‌های سفید کفش‌های سفید، بژ یا کفش‌های طرح‌دار رنگی را انتخاب کنید. برای لباس‌های مشکی آزاد هستید از هر رنگی کفش انتخاب کنید. اگر لباس شما رنگارنگ است کفش خود را متناسب با یکی از رنگ‌های به کار رفته در لباس در نظر بگیرید. کفش مشکی هماهنگی بیشتری با لباس‌های رنگ تیره دارد و کفش سفید هم مناسب لباس‌های رنگ روشن است.

همه خانم‌ها در انتخاب کفش وسواس دارند(برخی کمتر و برخی بیشتر) ولی کمتر کسی پیدا می‌شود که به این مسئله اعتراف کند. بهرحال امیدواریم با نکاتی که مطرح شد توانسته باشید برای خرید کفش‌های دوست داشتنی خود تصمیم‌گیری کنید.

مطالب مرتبط:

۱- کفش مناسب برای شلوار جین زنانه

۲- راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس

۳- چه کنیم که با کفش پاشنه بلند احساس راحتی کنیم؟

۴- با هر رنگ کفش زنانه چه لباسی بپوشیم؟

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

maryam در تاریخ 14 مارس 2017

لباس مجلسی سبز تیره با چه رنگ کفشی بهتره ست بشه؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :