راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس

پیدا کردن کفش مناسب برای عروس خانم طوری که به اندازه کافی زیبا و راحت باشد، کمی مشکل است. امیدواریم با این راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس این انتخاب را برایتان ساده‌تر کنیم.

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس

جنس کفش

ابریشم، ساتن و کِرپ، انتخاب‌های رایجی هستند؛ چون اغلب جنس لباس عروس یکی از این‌هاست. با این وجود این‌ها انتخاب حتمی نیست و جنس کفش‌تان می‌تواند متفاوت از جنس لباس‌تان باشد.

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس

رنگ کفش

می‌توانید کاملا کلاسیک و بدون ریسک کفش‌تان را همرنگ لباس عروس‌تان انتخاب کنید. انتخاب کفش از رنگ‌های هم‌خانواده‌ رنگ لباس عروس هم فکر خوبی است. همچنین می‌توانید کفش‌تان را همرنگ اکسسوری‌ها انتخاب کنید؛ طلایی یا نقره‌ای. کفش عروس می‌تواند با مروارید، سنگ، منجوق، مهره و… هم تزئین شده باشد.

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس

راحتی کفش

کفش عروس باید حتما راحت باشد؛ این نکته حتی از زیبایی کفش هم مهم‌تر است. شما قرار است در تمام شب این کفش را به پا داشته باشید، با آن راه بروید، عکس بگیرید، برقصید و.. پس نباید پاهای شما را اذیت کند.

راهنمای انتخاب کفش مناسب برای عروس

پاشنه کفش

اولین نکته‌ای که در مورد پاشنه وجود دارد این است که با کفش عروسی نباید همقد یا بلندتر از داماد شوید. پاشنه کفش باید به اندازه‌ای باشد که بتوانید با آن به راحتی راه بروید و پای شما با آن پیچ نخورد. ضمن اینکه مثلا برای عروسی‌هایی که در ساحل گرفته می شود بهتر است کفشتان پاشنه نداشته باشد و اگر عروسی شما در باغ است، بهتر است برای راحتی خودتان پاشنه کفش‌تان کوتاه باشد.

انتخاب کفش و لباس با توجه به فصل

کفش عروسی باید با لباس و فصل عروسی متناسب باشد. مثلا یک کفش جلوباز نقره‌ای همراه یک پیراهن دکلته و پشت باز برای یک عروسی در فصل تابستان فوق العاده است یا اینکه یک کفش ابریشمی جلوبسته شیری رنگ، با یک پیراهن ساده حریر با دامن پفی برای عروسی‌های پاییز و زمستان مناسب‌تر است.

مطالب مرتبط:

۱-انتخاب لباس عروس بر اساس ماه تولد

۲-انتخاب سرویس طلا و جواهر برای عروس

۳-ایده های طراحی ناخن عروس

۴- با کتانی مشکی چی بپوشیم ؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :