انتخاب سرویس طلا و جواهر برای عروس

0

یکی از اصلی ترین خریدهای عروسی خرید سرویس طلای عروس است و برای خرید آن گزینه‌های زیادی پیش رو است که ممکن است گیج کننده باشد. مهم‌ترین چیز سلیقه شخصی است اما نکاتی هم هست که بد نیست به آن‌ها توجه شود. انتخاب سرویس طلا و جواهر برای عروس را در چی بپوشم بخوانید.

 

خرید سرویس طلای عروس

قبل از هر چیز به خاطر داشته باشید که انتخاب و خرید سرویس طلای عروس باید با توجه به سلیقه کامل شما صورت گیرد اما هنگام خرید سرویس طلا مورد نظرتان باید به چندین نکته توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب شایسته‌ای داشته باشید. به طور مثال اگر به جواهرات سنگی مانند فیروزه، زمرد یا یاقوت علاقه‌مند هستید  حتما باید با توجه به فرم اندام خودتان ظرافت آن را مشخص کنید و از طرفی بایستی لباس عروس خود را نیز متناسب با سرویس طلا انتخابی هماهنگ کنید. همچنین سعی کنید هنگام خرید سرویس طلای عروس یک ست کامل از دستبند، گردنبند و گوشواره را انتخاب کنید زیرا هر کدام از آن‌ها هر چند جزئی به زیبایی صورت شما در شب عروسی می‌افزایند.

سرویس طلا و جواهر برای عروس

بیش از حد از طلا استفاده نکنید

متاسفانه برخی از افراد گمان می‌کنند که هرچه طلا و جواهرات بیشتری آویزان کنند بهتر و زیباتر است. در صورتی که استفاده بیش از حد از طلا و جواهرات درخشنده برای شب عروسی مناسب نیست و تمام زیبایی چهره و لباس شما را از بین می‌برد. بنابرین سعی کنید تنها از یک گردنبند، یک جفت گوشواره و یک دستبند و حلقه استفاده کنید و در کنار آن می‌توانید از یک ساعت شیک نیز استفاده کنید.

در واقع شکوه و زیبایی عروس در شب عروسی به جواهرات و سرویس طلا بسیار بزرگ و درخشنده نیست بلکه گاهی با یک سرویس طلا بسیار ساده و ظریف حتی شما می‌توانید در عین زیبایی بدرخشید. علاوه بر این سعی کنید متناسب با نوع و رنگ پارچه لباس عروس خود سرویس طلا و حلقه خود را انتخاب کنید. از آن‌جا که بیشتر لباس‌های عروس به رنگ سفید است معمولا هنگام خرید سرویس طلای عروس، سرویس طلا سفید را انتخاب می‌کنند تا هماهنگی خاصی با لباس داشته باشد.

بیش از حد از طلا استفاده نکنید

انتخاب سرویس طلا بر اساس لباس عروس

همانطور که می‌دانید برای خرید سرویس طلای عروس شما چندین گزینه مختلف مانند طلا زرد، طلا سفید، طلا رزگلد و پلاتین پیش رو دارید. حال اگر در انتخاب نوع و رنگ سرویس طلا دچار تردید هستید بهتر است نگاهی به پارچه لباس عروس خود بی‌اندازید. به طور مثال اگر پارچه لباس عروس شما جنس مات دارد و یا رنگی ترکیب با صورتی دارد بهتر است طلای زرد را انتخاب کنید و یا اگر رنگ لباس عروس شما رنگ‌های ملایم‌تری مانند صدفی یا یاسی  دارد ترکیب آن با سرویس طلا سفید و یا مرواریدی بسیار ایده‌آل است.

انتخاب سرویس طلا بر اساس لباس عروس

یقه لباس عروس خود را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین مواردی که حتما هنگام خرید سرویس طلای عروس باید به آن توجه کرد مدل لباس عروس و یقه آن است. شما بایستی با توجه به مدل لباس عروس خود میزان کوتاهی یا بلندی گردنبندی که انتخاب می‌کنید را تعیین کنید حتی در برخی موارد لباس شما یقه ایستاده و پوشیده‌ای دارد که تمام گردن شما را می‌پوشاند. در چنین مواردی دیگر شما نمی‌توانید از گردنبد استفاده کنید در نتیجه باید تمرکز خود را روی انتخاب گوشواره‌ها خود بگذارید تا بتواند به لباس و چهره‌تان درخشش بخشد و یا می‌توانید از اکسسوری‌های درخشان زیبا در لابه‌لای موهای خود نیز کار کنید.  همچنین اگر یقه لباس عروس شما به صورت یقه هفت است می‌توانید از گردنبندهای دو زنجیره و گوشوارهای آویز استفاده کنید.

از جواهرات درخشان استفاده کنید

از جواهرات رنگارنگ پرهیز کنید

استفاده از سرویس طلا و جواهراتی که سنگ‌های بسیار زیاد رنگارنگ دارد برای شب عروسی زیبا و برازنده نیست. بهتر است تا حد امکان از یک سرویس طلا یک رنگ و نهایتا دو رنگ در شب عروسی استفاده کنید. انتخاب جواهرات رنگارنگ باعث می‌شود آرایش چهره و لباس شما در میان رنگ‌های سرویس طلا شما گم شود و جلوه خود را از دست دهد.

از جواهرات رنگارنگ پرهیز کنید

فقط از یک مدل طلا استفاده کنید

همانطور که قبل‌تر هم به آن اشاره کردیم شما می‌توانید برای خرید سرویس طلای عروس از انواع جنس‌ها و رنگ‌های مختلف طلا انتخاب کنید اما به خاطر داشته باشید که تنها از یک جنس استفاده کنید. به طور مثال اگر سرویس طلای خود را طلا سفید انتخاب می‌کنید، حلقه خود را دیگر پلاتینی انتخاب نکنید بلکه آن را نیز طلا سفید انتخاب کنید. استفاده بیش از حد از انواع جنس‌های مختلف هماهنگی و هارمونی را از ظاهر شما می‌گیرد پس سعی کنید یک برند معتبر انتخاب کنید و از مجموعه طلاهای آن یک سرویس طلای بسیار شیک و زیبا برای خود انتخاب کنید.

فقط از یک مدل طلا استفاده کنید

 

 

نکات خرید سرویس طلای عروس

۱- رنگ سرویس طلا عروس

الف- گزینه های پیشِ روی شما، زرد، سفید و رزگلد است و توصیه می‌شود که رنگ طلا را با رنگ پوستتان تطبیق دهید.

ب- اگر رنگ پوستتان خیلی روشن است، طلای سفید با نگین‌های ریز یا ترکیب طلای سفید با مروارید به شما توصیه می‌شود.

پ- اگر رنگ پوستتان گندم گون است (نه سفید و نه برنزه) می‌توانید هر رنگی را انتخاب کنید ولی بهترین انتخاب شما رزگلد است.

ت- اگر رنگ پوستتان سبزه یا برنزه است، توصیه ما به شما طلای زرد و یا ترکیب زرد و سفید است.

سرویس طلا و جواهر برای عروس

سرویس طلا و جواهر برای عروس

۲- اندازه جواهرات سرویس طلای عروس

الف- اگر عروس خانم فیزیک بدنی ظریفی دارد استفاده از جواهرات ظریف را توصیه می‌کنیم و به هیچ وجه نباید از جواهرات درشت‌تر استفاده کند. اما اگر جثه بزرگتری دارید، توصیه می‌شود که از جواهراتی که نگین‌های بزرگتری دارند، استفاده کنید.

ب- ضمن اینکه حواستان باشد که گردنبند و دستبند کاملا اندازه گردن و دست شما باشد.

پ- گردنبندی که اندازه شما نباشد، جلوه لازم را ندارد. برای انتخاب بهتر گردنبند به این لینک مراجعه کنید: انتخاب گردنبند بر اساس فرم و اندازه گردن

ت- دستبند اگر برایتان کوچک باشد، دستتان را تپل نشان می‌دهد و اگر بزرگ باشد هم نمای نامناسبی دارد و هم ممکن است از دستتان بیفتد!

سرویس طلا و جواهر برای عروس

سرویس طلای عروس

سرویس طلا و جواهر برای عروس

۳- نگین سرویس طلا عروس

سومین نکته برای انتخاب سرویس طلا و جواهر برای عروس نگین است. سرویس‌های طلا در ایران معمولا برلیان هستند اما اگر از نظر مالی محدودیت دارید، می‌توانید از نگین‌های اتمی استفاده کنید. تفاوت برلیان با نگین اتمی در درخشش آن‌ها است. برلیان دارای رنگی کدر و غیر شفاف است که بازتاب تیره‌ای از نور را به چشم می‌رساند اما نگین های اتمی شفاف بوده و طیف رنگی کامل منشور را بازتاب می‌دهند (نمای رنگین کمانی). جز این‌ها می توانید با توجه به سلیقه و طیف انتخاب خود از نگین‌های دیگری مقل الماس، الماس سیاه و… هم استفاده کنید.

سرویس طلا و جواهر برای عروس

نکات انتخاب طلا عروس

۱- دلیل رغبت مردم به طلای خارجی هم بیشتر در تنوع مدل و طراحی زیبای آن است. متاسفانه با ظواهری فریبنده طلایی با عیار پایین و کیفیتی به مراتب پایین‌تر از طلای ایرانی به راحتی در بازارهای طلا خودنمایی می کند. همچنین به دلیل بالا بودن دستمزد ساخت در طلای خارجی، قیمت این نوع طلا به مراتب از طلای هم وزن ایرانی بالاتر است. پس به دلیل عیار نامرغوب و دستمزد بالا، خرید طلای خارجی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست.

۲- سرویس طلا عموما از یک گردنبند، یک جفت گوشواره و دستبند تشکیل می شود و در بعضی سرویس‌ها دارای انگشتر نیز است.

۳- هنگام خرید به قفل گردنبند، دستبند، گوشواره دقت کنید. محکم بودن قفل را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. چون ممکن است در اثر یک بی احتیاطی طلای ارزشمند خود را از دست بدهید.

۴- سرویس های سنگین و شلوغ برای هر فردی با هر نوع ظاهری مناسب نیست. نسبت به گردی یا درازی صورت، کوتاهی یا بلندی گردن و عواملی از این دست ممکن است نوع سرویس خریداری شده متفاوت باشد. پس در هنگام خرید این موارد را مد نظر داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۴ قانون ساده برای انتخاب جواهرات عروس

۲- راهنمای خرید ساعت مچی عروس و داماد

۳- تور و اکسسوری‌های مو برای عروس

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :