تاثیرگذارترین فیلم‌ها و چهره‌های سینمایی در دنیای مد

0

صنعت سینما در بیش از یک قرن اخیر زندگی بشر را به کلی تحت تاثیر قرار داده که بخش عمده این تاثیر را پوشش مردم می‌توان مشاهده کرد. فیلم‌ها و سریال‌ها با خلق ستاره‌های محبوب و لباس‌های خاص آن‌ها مردم را دنباله‌رو خود کرده اند و گاهی ترندهای جدیدی به وجود آورده‌اند. اما در این میان نقش برخی از این فیلم‌ها و کاراکترها از بقیه پر رنگ‌تر بوده است که در این مقاله به معرفی تعدادی از آن‌ها می پردازیم: تاثیرگذارترین فیلم‌ها و چهره‌های سینمایی در دنیای مد

آلیشیا سیلوراستون در فیلم Clueless محصول 1995

تاثیرگذارترین فیلم‌ها و چهره‌های سینمایی در دنیای مد

21 سال پیش وقتی این فیلم  اکران شد شر دختر محبوب و خوش بخت این فیلم که مشکلی جز انتخاب عشق و لباس نداشت هم را عاشق خود کرد. این فیلم و شخصیت هایش با داستان هر چند ساده اما دوست داشتنی تاثیر شگرفی روی دنیای مد گذاشت. به خصوص لباس‌های چهارخانه زرد رنگی که نقش اصلی فیلم در اوج سردرگمی برای مدرسه انتخاب می‌کند.

اودری هیپورن در فیلم صبحانه در تیفانی محصول سال 1961

تاثیرگذارترین فیلم‌ها و چهره‌های سینمایی در دنیای مد

جدا از عالی بودن خود فیلم و داستان آن، لباس‌های اودری هیپورن در سکانس افتتاحیه این فیلم به یکی از تاثیرگذارترین لباس‌ها در تاریخ سینما بدل شد. لباس مشکی و شیک با آرایش خاص مو و عینک آفتابی اودری هیپورن زمانی که در حال خوردن صبحانه در منهتن نیویورک ویترین مغازه برند تیفانی را دید می زند دل هر عاشق مد را آب می‌کند.

دایان کیتون در فیلم آنی هال محصول سال 1977

تاثیرگذارترین فیلم‌ها و چهره‌های سینمایی در دنیای مد

لباس‌های آنی هال در این فیلم ترکیبی جالب و انقلابی از لباس‌های قدیمی و مردانه و زنانه است که باعث شد استایل دایان کیتون به همراه این فیلم برای همیشه ماندگار شود. در تاثیر این فیلم همین بس که دایان کیتون حتی امروز نیز در هفتاد سالگی این گونه لباس می‌پوشد.

کاترین دونوو در فیلم بل دوژور محصول سال 1967

تاثیرگذارترین فیلم‌ها و چهره‌های سینمایی در دنیای مد

کاترین دونوو یا زیبای روز در این فیلم فرانسوی لباس‌های متعددی به تن می‌کند که همگی زیبا و دوست داشتنی هستند اما یکی از تاثیرگذارترین آن‌ها لباس مشکی یقه سفیدی بود که دارای وزن معنایی با توجه به محتوای فیلم نیز بود. این لباس در 50 سال گذشته یکی از شیک ترین و ماندگارترین لباس‌ها به شمار می رود.

مطالب مرتبط:

1- رازهای استایل کیت ماس

2- رازهای استایل آنجلینا جولی

3- رازهای استایل اولیویا پالرمو

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :