مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند تیفانی

نگاهی به برند تیفانی

برند تیفانی یک برند لاکچری مشهور امریکایی است که در زمینه جواهرات و برخی اکسسوری ها فعالیت می کند. این برند مطرح حدود 180 سال قدمت دارد و تاثیر زیادی روی فرهنگ عمومی جهانی داشته است. در این مطلب نگاهی به برند تیفانی و تاریخچه و سیر تحول آن می اندازیم.

نگاهی به برند تیفانی

چارلز لوییس تیفانی و جان بی یانگ در سال 1837 در بروکلین، کنتیکات امریکا این برند را با عنوان “بازار بزرگ لوازم مجلل و نوشت افزار” تاسیس کردند. در ابتدا نام برند آن ها تیفانی، یانگ و الیس بود که در سال 1853 به تیفانی و کمپانی خلاصه شد چون چارلز تیفانی کنترل کمپانی را به دست گرفت و روی تولید جواهرات تمرکز کرد. به تدریج این برند در شهرهای مختلف شعبه تاسیس کرد. در دوران جنگ داخلی امریکا برند تیفانی برای ارتش شمشیر تولید می کرد و تنها شرکتی بود که از طریق نامه سفارش مشتری ها را قبول و ارسال می کرد.

نگاهی به برند تیفانی

در سال های بعد برند تیفانی جوایز متعددی برای لوازم نقره ای و جواهرات خود برنده شد و بزرگترین فروشگاه آن زمان را در منهتن تاسیس کرد که به قصر جواهرات معروف شد. در سال 1902 با مرگ لوییس تیفانی پسرش لوییس کامفورت تیفانی مدیریت کمپانی را بر عهده گرفت. در سال 1919 طراحی و تولید مدال افتخار نیروی دریایی امریکا به عهده برند تیفانی بود. در سال 1956 طراح افسانه ای ژان شلومبرگر به تیفانی پیوست و اندی وارهول نیز برای طراحی کارت های تبریک تیفانی با آنان همکاری کرد.

نگاهی به برند تیفانی

در سال 1978 تیفانی به شرکت محصولات آوون به قیمت 104 میلیون دلار فروخته شد و 6 سال بعد به کمپانی ویلیام آر چینی به قیمت 135 میلیون دلار فروخته شد. در سال 1987 برند تیفانی به سهامی عام تبدیل شد و از آن زمان روی تولید انبوه محصولات تمرکز دارد. امروزه برند تیفانی در شهر ها و کشور های مختلف جهان دارای فروشگاه و شعبه است و به یک نماد جهانی تبدیل شده است و نشانه زندگی لوکس در فرهنگ غربی ست. شاید بتوان شهرت برند تیفانی را مدیون کتاب ترومن کاپوتی با نام صبحانه در تیفانی و فیلم اقتباسی از آن با بازی اودری هیپورن دانست.

نگاهی به برند تیفانی

مطالب مرتبط:

1- 5 برند جواهرات که شايد نمي شناسيد

2- تاريخچه برند سواروفسکي

3- ده برند مشهور جواهرات

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :