کراوات مناسب هر استایل کدام است؟ خوشتیپ بودن اکتسابی‌ست!

کراوات‌ مخصوصا از سال 2020 به بعد به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است. چه به دنبال ظاهری رسمی و کت و شلوار باشید چه بیشتر به سمت سبک کژوال و نیمه رسمی تمایل داشته باشید، کراوات می‌تواند نقش مهمی در استایل شما داشته باشد.

کراوات مناسب هر استایل

گذشته از این کراوات اغلب اولین آیتمی است که دیگران در مورد ظاهر شما به آن توجه می‌کنند، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید اما نگران هم نباشید هماهنگ کردن کراوات با بقیه لباس‌هایتان چندان هم کار سختی نیست.

راز لباس خوب: تناسب

راز تناسب درست: انداره کراوات

هر بزرگسال خوش‌پوشی می داند که یکی از رازهای لباس خوب تناسب است. اما در حالی که بیشتر افراد می‌دانند باید کت و شلواری را انتخاب کنند که با فرم بدن آن‌ها همخوانی داشته باشد در مورد کراوات این نکته را فراموش می‌کنند. عرض کراوات‌های مختلف با شکل‌های بدن متفاوت است. مثلا مردی با شانه‌های پهن باید کراوات کمی پهن‌تر انتخاب کند تا با شانه‌های پهنش همخوانی داشته باشد.

کراوات مناسب هر استایل

کراوات‌های باریک به مردان لاغرتر می‌آیند چون مکمل تیپ بدنی آن‌ها هستند. ولی به طور کلی می‌شود گفت که کراوات‌های باریک چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. منظورمان کراوات‌های باریک‌تر از 6و 7 سانتی متر هستند که اغلب قدیمی به نظر می‌رسند. البته استفاده از آنها با کت و شلوارهای کاملا فیت که یقه باریکی دارند اشکالی ندارد اما برای کت و شلوار کلاسیک کراوات پهن‌تر از 7.5 سانتی متری انتخاب کنید.

رنگ عامل اصلی تصمیم‌گیری انتخاب کراوات

مثل خیلی از آیتم‌های دیگر، رنگ عامل اصلی تصمیم‌گیری در مورد انتخاب کراوات است. همیشه باید در نظر داشته باشید که کراوات حداقل یک درجه تیره‌تر از پیراهنی باشد که با آن ست می‌شود اما می‌توانید با در نظر گرفتن چند گزینه کلاسیک، کل فرآیند را آسان‌تر کنید.

کراوات مناسب هر استایل

مدیر طراحی یکی از برندهای معروف می‌گوید: «من همیشه سایه‌های عمیق‌تر مثل آبی یا شرابی را توصیه می‌کنم. کراوات‌ها نقطه تمرکز هستند، بنابراین بلافاصله توجه را جلب می‌کنند و مردم اغلب شخصیت شما را بر اساس آنها قضاوت می کنند.» اگر تازه کار هستید بهتر است با رنگ‌های اصلی مثل سرمه‌ای و خاکستری شروع کنید بعد با ترکیب رنگ‌های اشباع‌شده‌تر مثل سبز، زرد و قرمز بروید.

کراوات مناسب هر استایل

کراوات‌های طرح‌دار

در ابتدا سراغ طرح‌های ساده دو رنگی مثل خال‌خال یا راه‌راه بروید. اینها راحت‌تر با لباس‌های شما هماهنگ‌ می‌شوند. به عنوان مثال، کت و شلوار سرمه‌ای با پیراهن آبی روشن و یک کراوات خال‌خال آبی تیره بپوشید.

کراوات مناسب هر استایل

در قدم بعدی انتخاب کراوات‌های راه‌راه به شما پیشنهاد می‌شود چون همیشه حداقل دو سایه برای کار وجود دارد. سراغ یک پایه تیره با نواری به رنگ متضاد بروید. مثلا می‌توانید کراوات راه‌راه آبی و زرد را امتحان کنید.

کراوات مناسب هر استایل

البته منطقی است که برخی از الگوها را به کلی نادیده بگیرید. انتخاب پیچیده‌تر مثل شطرنجی و ترمه اگرچه معمولاً در اکسسوری‌های مردانه دیده می‌شوند اما ترکیب رنگی آنها سخت است و وقتی با دیگر لباس‌هایتان درست جفت و جور نشوند، می‌توانند فاجعه‌بار باشند.

کراوات برای رویدادهای نیمه رسمی

ما عاشق کراواتی هستیم که به‌صورت معمولی برای تمام موقعیت‌ها از جمع‌های دوستانه تا قرار ملاقات و آخر هفته یا در دفتر کار مورد استفاده قرار گیرد.

کراوات مناسب هر استایل

یک کت اسپرت راحت انتخاب کنید و آن را با یک پیراهن غیررسمی، شلوار جین و کفش‌های ورزشی تمیز بپوشید و کراوات مورد علاقه‌تان را با این لباس‌ها ست کنید.

حضور در محل کار

اگر شغل شما به کت و شلوار نیاز دارد یک ترکیب آسان برای حاضر شدن در محل کارتان کت و شلوار سرمه‌ای یا خاکستری با یک یک پیراهن سفید یا آبی است که در این صورت انتخاب کراوات تقریباً نامحدود است.

کراوات مناسب هر استایل

ابریشم یک انتخاب مطمئن در تمام طول سال است، اما می‌توانید پشم یا ترمه را در زمستان یا کتان را در تابستان امتحان کنید. بهتر است از کراوات های بافتنی که برای دفتر خیلی معمولی هستند خودداری کنید.

کراوات برای رویدادهای رسمی

در  رویدادهای خیلی رسمی  با یک کت و شلوار مشکی یا زغالی یک پیراهن سفید و یک کراوات شیک و تیره حاضر شوید. کراوات 100٪ ابریشمی به شما درخشندگی لازم را می دهد.

کراوات مناسب هر استایل

چند نکته کراواتی

  • می توانید یک پیراهن راه‌راه و یک کراوات با طرح ریز یا یک پیراهن با طرح ریز و یک کراوات راه راه پهن بپوشید. اگر هنوز مطمئن نیستید کراوات تک رنگ انتخاب کنید.
  • کراوات های ابریشمی در تمام طول سال مناسب هستند و بسته به بافت و الگوی آن، تقریباً برای هر مناسبتی قابل پوشیدن هستند. برای رویدادهای رسمی، همیشه ابریشم را انتخاب کنید که براق باشد.
  • کراوات های پشمی می‌توانند کاملا حرفه‌ای به نظر برسند و برای لباس‌های بیزینس و کسب و کار در ماه‌های سردتر عالی هستند. این کراوات‌ها هرچه بافت بیشتری داشته باشد، بیشتر به سمت استایل کژوال تمایل خواهند داشت. آنها را با کت و شلوارهای پشمی سنگین‌تر بپوشید.
  • کراوات‌های ترمه خواصی مشابه کراوات های پشمی بافت دارند و می‌توان آن‌ها را با تیپ‌های معمولی اداری یا در قرار ملاقات‌ها به‌ویژه در پاییز و زمستان پوشید.
  • کراوات‌های بافتنی غیررسمی هستند و نباید در مراسم رسمی یا دفتر استفاده شوند.
  • کراوات‌های کتانی و نخی را باید در ماه‌های تابستان با کت و شلوارهای اسپرت راحت پوشید.
  • هیچ چیز مثل یک کراوات بد یک کت و شلوار خوب را خراب نمی کند. از پارچه های مصنوعی ارزان قیمت مانند پلی استر خودداری کنید زیرا می توانند درخشندگی ظاهری تقلبی داشته باشند و زیبایی پارچه‌های با کیفیت را پایین می‌آورند.
  • وقتی کراوات را بستید و به حالت معمولی ایستادید باید پایین‌ترین قسمت کراوات شما نزدیک وسط سگک کمربندتان قرار بگیرد.
  • وقتی کراوات می‌زنید همیشه به دستمال جیبی نیاز ندارید، اما اگر می‌توانید بهتر است آن را انتخاب کنید. کراوات و دستمال جیبی شما هرگز نباید مثل هم باشند اما باید رنگ یا طرحی در هر دوی آنها آمده باشد و مشابهتی داشته باشند.
  • کراوات مشکی بهتر است برای رویدادهای رسمی استفاده شود.

کراوات مناسب هر استایل

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :