چند نکته برای بستن چمدان سفر

اگر جزو افرادی هستید که به طور مکرر به سفر می‌روید یا برای سفرهای نوروزی آماده می‌شوید باید در انتخاب لوازم سفر دقت داشته باشید چرا که این موارد باعث می‌شود لوازم ضروری خود را به همراه داشته باشید و در نتیجه سفر آرام‌تری داشته باشید، در این مطلب چند نکته برای بستن چمدان سفر برای شما آماده کرده‌ایم که دانستن آن‌ها احتمالا لازم است. در هنگام بستن چمدان سفر باید همه چیز را مرتب کنید وسایل‌تان را طوری داخل چمدان قرار دهید که فضای کمتری را اشغال کند. همینطور افرادی که با قطار و هواپیما مسافرت می‌کنند باید به نکاتی اضافه بر این موارد دقت داشته باشند. 

ad banner

 

ابتدا لیستی از وسایل ضروری خود تهیه کنید و مطمئن شوید چیزی را از قلم نینداخته باشید. این وسایل شامل لباس‌ها، کفش‌ها، وسایل بهداشتی، مدارک، نقشه‌ها، کتابچه‌های راهنما و اطلاعات هتل هستند. سپس چمدان‌تان را پر کنید و اگر هنوز جا برای وسایل دیگر داشت، وسایل غیر ضروری که دوست دارید با خود به همراه داشته باشید را در آن قرار دهید.

چند نکته برای بستن چمدان سفر

وسایلی که اکثرا فراموش می‌شوند عبارتند از: خمیردندان، مسواک، جوراب، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه، لباس راحتی و دئودورانت. هرگز این نکته را فراموش نکنید که فضای چمدان به سرعت پر خواهد شد. آیا برای یک سفر سه روزه به پنج جفت کفش احتیاج دارید؟ یا چهار دست کت و شلوار؟ آب و هوای منطقه‌ای که به آن مسافرت خواهید کرد را در نظر بگیرید و به سایت‌های هواشناسی برای اطلاع کامل سربزنید. اگر از وضع آب و هوای منطقه کاملا اطلاع داشته باشید دقیق‌تر کار جمع آوری لباس‌ها را انجام خواهید داد. اگر مطمئن نیستید سعی کنید لباس‌هایی را انتخاب کنید که تطبیق پذیری بالایی دارند مانند ژاکت‌های سبک و لباس‌های بافتنی که با تعداد زیادی از تی شرت‌های شما قابل پوشیدن هستند، پیراهن‌های آستین سه ربع و شلوارهای جین هم به کار شما خواهند آمد. اطمینان حاصل کنید که هر تکه لباسی که داخل چمدان می‌گذارید با تعداد زیادی از لباس‌های شما همخوانی دارد.

چند نکته کلیدی برای بستن چمدان سفر

۱- اگر امکان شستشوی لباس‌هایی که پوشیده شده‌اند را در طول سفر خود ندارید چند کیسه پلاستیکی برای جدا کردن لباس‌های کثیف از تمیز در نظر بگیرید. سعی کنید پکیج لوازم بهداشتی سفری تهیه کنید. این پکیج شامل خمیردندان، مسواک، دئودورانت و لوازم دیگر می‌شود. حتما قبل از مسافرت خود، بررسی کنید میزان بار تا چه اندازه می‌تواند باشد، تا به چمدان‌تان بار اضافی تعلق نگیرد و مجبور به پرداخت هزینه نباشید.

۲- وسایل سنگین را پایین‌تر از بقیه لباس‌ها در داخل چمدان قرار دهید. دو یا سه تکه لباس را روی هم قرار داده و رول کنید، درست مانند جمع کردن کیسه خواب. این کار باعث می‌شود از فضای چمدان به صورت حداکثری استفاده کنید و از چروک شدن لباس‌ها جلوگیری می‌کند.

چند نکته برای بستن چمدان سفر

۳- وسایل شکستنی و یا جواهرات را داخل لباس‌ها بپیچید و داخل چمدان بگذارید.

۴- بهتر است اسنک و مواد خوراکی به همراه خود داشته باشید. اسنک سبک را برای سفرهای کوتاه و یا جاهایی که می‌توانید غذای سالم و مطمئن تهیه کنید به همراه داشته باشید ولی اگر مسیر سفر شما طولانی است و به مواد خوراکی خاصی آلرژی دارید باید مواد غذایی بیشتری به همراه خود داشته باشید.

۵- اشیایی مانند: شامپو، خمیر دندان، عطر و مایعات دیگر و حتی مواد غذایی باید در پلاستیک‌های مخصوص و محکم قرار بگیرند، زیرا امکان دارد بر اثر فشار بترکند.

۶- وسایل الکترونیکی مانند: لپ تاپ، دستگاه‌های ضبط ویدئویی، سیستم‌های بازی و …باید در بسته بندی‌های مخصوص قرار بگیرند تا در حمل چمدان‌ها و ضربه‌هایی که ممکن است به آن‌ها وارد شود، صدمه نبینند.

۷- برای اینکه در سفر این سوال را دائما از خودتان نپرسید، پیشنهاد می‌کنیم که هندزفری را داخل یک جعبه عینک آفتابی قرار دهید.

۸- اشیای شکستنی مانند تبلت، قاب عکس و … را در میانه چمدان و بین لباس‌ها قرار دهید.

۹- برای بسته بندی وسایل کوچک مثل گوشواره و انگشتر، از جعبه های مخصوص نگه داری قرص های طول روز یا طول هفته، استفاده کنید. می‌توانید آنها را از داروخانه، خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

۱- لباس‌های مناسب برای سفر در زمستان

۲- اشتباهات رایج در بستن چمدان سفر

۳- لباس های مناسب برای هر نوع سفر

حانیه محمد علی
نویسنده: حانیه محمد علی
علاقمند به دنیای مد و هنر. من آينده را دوست دارم، چون بقيه عمرم را بايد در آن بگذرانم.


دیدگاه شما

منیژه در تاریخ 11 مارس 2017

راجع به لباسهایی که در سفر باید انتخاب بشه بیشتر مطلب قرار بدهیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :