طراحی کتانی با الهام از معماری؟ این میزان از خلاقیت واقعا زیباست!

ونی فیگ، بنیانگذار برند کیث به عنوان یک برند فعال در زمینه‌ی طراحی مد ، پوشاک و لوازم جانبی (که در سال ۲۰۱۱ میلادی در شهر نیویورک پایه‌گذاری شده است) در جدیدترین فعالیت خود به همکاری با بنیاد فرانک لوید رایت پرداخته است!

کفش نیوبالانس

اما درباره این همکاری مشترک جالب است بدانید رونی فیگ به طراحی و عرضه‌ی کفش ورزشی جدیدی (به عنوان محصول زیرمجموعه‌ای از برند تولیدکننده‌ی پوشاک و کفش ورزشی آمریکایی نیوبالانس) اقدام نموده است که برگرفته از طرح‌های آرمان‌شهری (یوتوپیایی) فرانک لوید رایت می‌باشد.

‎این کفش جدید که New Balance Made in USA 998 – Broadacre City نام دارد ، اشاره‌ای است مستقیم به مفهوم بروداِکر سیتی (بافت و رنگ این کفش، منعکس کننده‌ی ایده‌های این معمار معروف آمریکایی برای بروداِکر سیتی است)! بروداِکر سیتی یک مفهوم توسعه شهری است که توسط فرانک لوید رایت در کتاب شهر ناپدید (The Disappearing City) در سال ۱۹۳۲ میلادی مطرح شد. فرانک لوید رایت در این کتاب، نیاز به تمرکززدایی و دوری از شهرهای شلوغ و آلوده و به طبع آن، حرکت به سمت مناطق برون شهری را مطرح کرده بود!

‎لازم به بیان است عکاسی از این کفش در تلیه‌سین وِست (Taliesin West) در نزدیکی شهر اسکاتس‌دیل در آریزونا به عنوان آخرین خانه فرانک لوید رایت و مقر فعلی بنیاد فرانک لوید رایت وظیفه‌ی مدیریت از میراث فکری آن معمار فقید را بر عهده دارد، انجام شده است. تلیه‌سین وِست (به عنوان میراث جهانی یونسکو) سازه‌ای است که با استفاده از مواد و متریال‌های بومی و ارزان قیمت نظیر سنگ ، شن و ماسه ساخته شده است (که به وفور در محیط بیابانی اطراف پروژه یافت می‌شد). این سازه توانسته است هارمونی و هماهنگی بی‌نظیری را با محیط اطراف خود برقرار نماید…

تلیه‌سین وست یکی از نمونه‌هایی است که فرانک لوید رایت براساس فلسفه معماری طبیعت‌وار ساخته‌ است! او به هنگام طراحی این ساختمان گفته بود آریزونا به معماری اختصاصی خود احتیاج دارد. در انتها بایستی گفت این کفش ورزشی از امروز یعنی ۱۴ ماه آپریل سال ۲۰۲۳ میلادی از طریق اپلیکیشن برند کیث (و همچنین فروشگاه برند کیث مستقر در شهر توکیو) برای فروش در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

منبع: چیدانه

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :