محمد رضا اهوارکی در
0

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

ریش و سبیل هر چند کم و کوتاه از جمله مواردی هستند که باید همیشه منظم و خوش تراش دیده شوند. آقایان خوش تیپ هم این نکته را می‌دانند و در رعایت آن همه تلاش خود را می‌کنند. اما در این میان دانستن چند نکته حین تراشیدن ریش به شما کمک می‌کند که این کار را تمیز‌تر و اصولی‌تر انجام دهید. در این مقاله ما اشتباهات رایج تراشیدن ریش را بیان می‌کنیم و برای آن‌ها راهکار ارایه می‌دهیم.

۱- درست آماده نمی‌شوید

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

مهمترین نکته‌ای که قبل از تراشیدن ریش باید به آن توجه کرد آماده کردن بستر مناسب برای تراشیدن موهای بدن است. اگر موی روی صورت شما زمخت است و تراشیدن آن به راحتی ممکن نیست این را بدانید که آب سرد نه تنها اوضاع را بهتر نمی‌کند بلکه آن را بدتر نیز می‌کند و مقاومت موهای شما در برابر تیغ اصلاح را بیشتر می‌کند و درد بیشتری را احساس خواهید کرد. استفاده از یک حوله گرم و انداختن آن روی صورت شما به مرطوب کردن و نرم‌تر کردن ریشه موی صورتتان کمک می‌کند. اگر در منزل هستید می‎توانید این کار را بعد از خارج شدن از حمام انجام دهید. همچنین توصیه می‌شود از روغن‌های طبیعی قبل از تراشیدن ریش استفاده کنید و صورت خود را با آن‌ها به خوبی ماساژ دهید تا سلول های مرده روی آن حذف شوند.

۲- از ابزار درست استفاده نمی‌کنید

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

ریش تراش‌های شما نهایتا از سه تیغ و یا در بهترین حالت از ۵ تیغ تشکیل شده است و فاصله میان تیغ‌ها در برخورد با موهای زبر‌تر و سخت‌تر نتیجه جالبی ندارد و باعث می‌شود موهای جدید روییده مثل ستون عمل کنند و موهای قبلی به خوبی تراشیده نشوند. برخی از آقایان از ماشین‌های چند تیغه استفاده می‌کنند و برخی ترجیح می‌دهند در مواقع بحرانی از لبه‌های تیز تیغ استفاده کنند. روش جالب‌تری که بهتر است با آن آشنا شوید استفاده از تیغ‌های دو سر است. وقتی از این تیغ‌ها (که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید) استفاده کنید دیگر مشکل گیر کردن و یا منظم نبودن تراشیدن ریش را نخواهید داشت.

البته این را نیز می‌دانیم که کار کردن با این مدل ریش تراش‌ها سخت‌تر است و اگر حس می‌کنید نمی‌توانید با آن‌ها مدل دلخواه خودتان را روی صورتتان اعمال کنید نیازی نیست حتما این نوع تیغ اصلاح را تهیه کنید و به تراشیدن ریش با ژیلت و یا تیغ معمولی (البته با دقت بیشتر) ادامه دهید.

۳- بر خلاف جهت رویش مو آن را می‌تراشید

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

شاید تراشیدن ریش بر خلاف جهت رویش آن به شما حس خوبی بدهد و حس کنید که ریش را کامل و از ته تراشیده‌اید ولی انجام این کار در واقع غلط است. البته استثنائی هم وجود دارد و آن هم موقعی است که با ریش تراش الکتریکی ریش خود را می‌تراشید. در این زمان تراشیدن بر خلاف جهت رویش ریش کار اشتباهی نیست.

طبق دستور العمل‌ها حین استفاده از تیغ باید در جهت رویش ریش آن را بتراشید در غیر این صورت ریش شما دچار کشیدگی می‌شود و بعد از تراشیدن شاهد خارش و پدید آمدن نقاط قرمز روی صورت خود خواهید بود.

۴- از خمیر ریش استاندارد استفاده نمی‌کنید

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

غالب خمیر ریش‌ها با پوست و موی شما سازگاری دارند ولی توصیه ما این است که قبل از خرید آن‌ها مواد استفاده شده در آنها را چک کنید. از خمیر ریش‌هایی که در آن ها موادی چون پارافین، سولفات و الکل بکار رفته است دوری کنید زیرا این ها مواد شیمیایی هستند و برخورد مستقیم آن‌ها با پوست خوب نیست.

۵- کارهای لازم بعد از تراشیدن ریش را فراموش می‌کنید

رایج ترین اشتباهات آقایان حین تراشیدن ریش

این که بلافاصله بعد از تراشیدن ریش و خشک شدن صورتتان به سراغ کارهای دیگر بروید کار درستی نیست. هر چه باشد شما یک تیغ تیز را روی پوست خود کشیده‌اید و اولین عکس العمل شما با ورود میکرب‌ها به پوست‌تان نباید بیخیال شدن این قضیه باشد. همین کاری نکردن می‌تواند عامل خارش‌ها و سوزش‌های روی پوستتان شود. در این مرحله ما به شما استفاده از After Shave ها را توصیه می‌کنیم.

مطالب مرتبط:

۱- خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

۲- آقایان از شر جوش صورت خلاص شوید

۳- هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

4- چطور مثل تام هاردی لباس بپوشید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :