خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

برخی از ما آقایون یک بار در ماه و یا کمی بیشتر و کمتر به آرایشگاه مراجعه می کنیم اما اگر خیلی دیر به دیر موهایتان را اصلاح می کنید، ولی مرتب کردن ریش و خط ریش الزامی است. خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟ در ادامه به روش های مناسب برای داشتن خط ریش اشاره خواهیم نمود. 

۱- مدل دادن به خط ریش مردانه

مدل‎های زیادی را می‌توانید داشته باشید. کم ریسک ترین و مناسب ترین مدل، مدل کوتاه و کم عرض است. این مدل کلاسیک است و تقریبا با هر مدل موی کلاسیکی هماهنگ می‌شود. برای آقایانی با صورت‌های مستطیلی شکل پیشنهاد ما این است که به سراغ دم خط های با طول بلند بروند. این مدل خط ریش صورت زاویه‌دار شما در اطراف فک را به خوبی تقسیم بندی می‌کند. آقایانی که صورت‌های گرد تر دارند ایجاد توهم طول در صورتشان الزامی نیست و می‌توانند مدل های خط ریش متوسط را اعمال کنند.

خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

۲- مدل‌های محو شونده

اگر مدل موی شما به گونه ای است که دور موهایتان را خالی می‌کنید، بهتر است خط ریش شما هم به مرور محو شود. پس سعی کنید هرچه به سمت پایین تر می‌آیید محو شوندگی آن‌ها بیشتر باشد.

خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

۳- انتخاب هوشمندانه بر اساس مدل مو

وقتی آرایشگرتان می‌پرسد که خط ریش معمولی می‌خواهید یا مدل‌دار باید این انتخاب را هوشمندانه انجام دهید. این موضوع را بدانید که منظور از معمولی، دم خط های زاویه‌دار ساده نیست بلکه معمولی مدلی است که بر اساس رشد عادی موی شما روی صورت تعیین می‌شود و آرایشگر مدل خاصی به آن نمی‌دهد. در خط ریش‌های مدل‌دار شاهد مدل‌های عجیب و غریب با طول ها و عرض های مختلف روی صورت هستیم که قرار است با مدل موی مدرن شما هماهنگ شوند.


خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

۴- زمان اصلاح 

به این توجه داشته باشید که مدل‌های معمولی و کوتاه خط ریش نیاز به مراقبت بیشتر دارند. موی دم خط نسبت به بقیه قسمت‌های صورت زودتر رشد می‌کند و به همین دلیل شما باید هر ۳ روز یکبار آن را بتراشید.

خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

۵- وسیله اصلاح

علاوه بر یک تریمر خوب یا ریش تراش مناسب که برای اصلاح نیاز دارید شما به یک ژل یا مرطوب کننده سطح پوستتان نیز نیاز پیدا خواهید کرد. آن را به مقدار کم و بسیار آرام بعد از هربار اصلاح روی پوست صورت خود اعمال کنید.

خط ریش مناسب صورت شما کدام است؟

مطالب مرتبط:

۱- ۱۰ خطای آقایان در لباس پوشیدن

۲- چگونه و از کجا خط موی گردن را تعیین کنیم؟

۳- روش درست تراشیدن دم خط

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :