هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

این روزها استایل مردانه به سمت و سویی می رود که ریش و مدل آن نقش مهمی در زیباتر شدنش دارد. در این مقاله می خواهیم به صورت جامع به ویژگی های و مدل های مختلف آن بپردازیم. و بهترین مدل متناسب صورت شما را معرفی کنیم. 

۱- ته‌ ریش

یکی از ساده ترین و بی دردسرترین مدل هایی که می توانید روی صورتتان اعمال کنید همین مدل است. اگر از تازه وارد ها در این زمینه هستید کافیست یکی دو روزی به ریشتان دست نزنید تا کمی بلند شود. سپس ماشین موزر خود را برداشته و با شماره های بین ۱ الی ۲ میلی متر شروع به کوتاه کردن کنید. با این مدل می توانید یک مدل مثبت و موجه روی صورت خود داشته باشید و ضمنا این مدل قابل استفاده در اکثر موقعیت ها نیز هست. ته‌ ریش زیبایتان را با پیراهن های فلانلی ست کنید و جذاب تر به نظر برسید. ضمنا این مدل از مدل های مورد علاقه خانم های نیز هست.

هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

چگونه آن را اعمال کنیم؟

یکی دو روزی صورت خود را اصلاح نکنید. سپس ماشین موزر خود را برداشته و با پایین ترین شماره های آن شروع به تراشیدن کنید.

هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

۲- ر‌یش کامل

شاید از آن دسته افرادی هستید که به قدر کافی ته ر‌یش را امتحان کرده اید و برایتان دیگر جذابیت خاصی ندارد و به دنبال تنوع هستید. از طرفی نمی خواهید ر‌یش را به صورت کامل هم بتراشید. در این مواقع پیشنهاد ما به شما این است که گذاشتن ر‌یش به صورت کامل روی صورت خودتان را نیز امتحان کنید. این مدل یک مدل کلاسیک است و مدتی طول می کشد تا به آن عادت کنید.

هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

چگونه آن را اعمال کنیم؟

کافیست اجازه دهید ریشتان بلند شود و با وسوسه تراشیدن و یا تمیز کردن آن مقابله کنید تا به طول دلخواهتان برسد. در مرحله بعد یک شماره متوسط برای ریش تراشتان انتخاب کنید و کل صورتتان را یکبار با آن بتراشید. شماره ریش تراش را تیز تر کنید و زیر چانه‌تان را با آن بتراشید. ضمنا بالای گونه هایتان که موی کمی روییده است را نیز تمیز کنید.

هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

۳- ریش مدل دار

شاید از آن دسته آقایانی هستید که نمی توانید ریش بلند کنید. هربار بعد از چند روزی که از بلند کردن ریشتان می گذرد متوجه می شوید که چقدر ریش شما پرز و کرک دارد و قادر نخواهید بود آن را بلند کنید. بهتر است با واقعیت کنار بیایید و سعی کنید از آنچه روی صورت شما روییده است بهترین استفاده را بکنید. شما می توانید خط ریش‌های زیبایی روی صورت خود اعمال کنید. مدل های مختلف را در اینترنت جستجو کنید و آن ها را روی صورت خود اعمال کنید. بسته به فرم صورت شما انتخاب هایی مثل ریش بزی، سبیل به تنهایی، سبیل دسته دار و … را خواهید داشت.

هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

چگونه آن را اعمال کنیم؟

بگذارید ریش شما به مدت یک هفته یا بیشتر بلند شود. همه جای صورت به غیر از مکان هایی که می خواهید در آن ها مو باقی بماند را بتراشید و با استفاده از تیغ، وضوح خاصی برای قسمت های تراشیده شده قرار دهید.

نکات :

  • استفاده از روغن ریش و کرم ریش را حین تراشیدن آن به شما پیشنهاد می کنیم.
  • با دقت تمام و با حوصله شروع به تراشیدن ریش بکنید.
  • ریشتان را مانند سنگی ببینید که قرار است از آن مجسمه زیبایی بسازید. پس به همه جزییات به خوبی توجه کنید.

هر آنچه که باید در مورد ریش بدانید

مطالب مرتبط:

۱- تاثیر خواب بر سلامت پوست

۲- مدل مو بلند مردانه مناسب پاییز

۳- مدل موی مردانه مناسب پاییز

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :