اول کرم‌پودر بزنیم یا چشم‌ها را آرایش کنیم؟ ترتیب درست آرایش را یاد بگیرید!

برای اینکه زیباتر شوید، لوازم آرایشی مختلفی در دسترستان است. این روزها، شمار و نام‌های مختلف این وسایل بیشتر از گذشته هم شده است. فقط باید بدانید و یاد بگیرید که ترتیب و شیوه استفاده از هریک از این لوازم چیست تا بتوانید زیباتر بدرخشید. یادگرفتن نکات مهم درباره ترتیب استفاده از مواد آرایشی در ایجاد خروجی تمیز و جذاب نقش پررنگی دارد. برای همین، می‌خواهیم در این مقاله از ترتیب استفاده از مواد و لوازم آرایشی برایتان بگوییم. با ما همراه هستید؟

ad banner

ترتیب لوازم آرایش

۱.آماده‌کردن پوست

ترتیب لوازم آرایش

پیش از هر اقدامی باید پوسستان را تمیز و آماده کنید. مرطوب‌کردن پوست و پاک‌سازی آن از ذرات غبارآلود و چربی‌های احتمالی از واجبات است. حتما پوست را با لایه‌بردارها یا تمیزکننده‌ها پاک کنید تا مواد آرایشی بعدی به راحتی روی آن بخوابند و جلوه خوبی پیدا کنند. بعد از اینکه پوست را تمیز کردید، نوبت به مرطوب‌سازی و استفاده از سروم‌های تقویتی می‌رسد. نگذارید که پوستتان خشک شود و چروک. به آن کرم مرطوب‌کننده بزنید و از سروم‌های تقویتی هم غافل نباشید. اگر بتوانید از مرطوب‌کننده‌ای بهره ببرید که حاوی spf است، عالی می‌شود. چنین چیزی از پوستتان در مقابل اشعه‌های خورشید هم حفاظت به عمل می‌آورد.

۲.پرایمرها

ترتیب لوازم آرایش

از پرایمر برای اهداف متنوعی استفاده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین نقش‌های این ماده آرایشی، ایجاد بستری مهیا برای آرایش‌های بعدی است. یعنی با وجود پرایمر روی پوست صورتتان، آرایش بهتر روی آن جلوه می‌کند. پرایمرها می‌توانند درخشش و شفافیت خاصی هم به پوستتان بدهند و در ضمن، در پوشاندن لکه‌ها و کک‌ومک‌ها هم به کمکتان می‌آیند. البته یادتان باشد که این روزها، کک‌ومک به ترندهای آرایشی دنیا بدل شده است و بسیاری از کسانی که چنین چیزی روی پوست ندارند هم سعی می‌کنند که با ایجاد آن با مداد و لوازم آرایشی خاص‌تر جلوه کنند. در هر حال، پرایمرها راهی برای پوشاندن لکه‌ها و نقاطی روی پوست هستند که بعضی‌ها دوست ندارند روی صورتشان نمود داشته باشد. بنا به اینکه رنگ پوستتان چگونه است، امکان خرید انواع رنگ‌های پرایمر را هم دارید.

۳.فاندیشن

یکی دیگر از مواد آرایشی پرطرفدار در این روزها هم فاندیشن است. بعد از اینکه پرایمر را استفاده کردید و بستر پوستتان را برای مواد آرایشی دیگر مهیا ساختید، نوبت به فاندیشن می‌رسد تا پوستی صاف و بی‌ایراد به شما تحویل بدهد. اگر پوستی چرب دارید، باید به سراغ فاندیشن‌های مات بروید که به مدتی طولانی روی صورت باقی می‌مانند. در صورتی هم که پوستتان خشک است از فاندیشنی استفاده کنید که مدت زمانی طولانی روی پوست قرار می‌گیرد و پوشش‌دهی خوبی دارد. دقت کنید که برای مالیدن فاندیشن مایع، بهتر است از اسفنج‌های آرایشی کمک بگیرید و برای به‌کاربردن فاندیشن پودری هم استفاده از براش توصیه می‌شود. ابزارهایی که با آنها آرایش می‌کنید هم به اندازه خود ماده و لوازم آرایشی مهم‌اند. منظور از ابزارها، همین براش‌ها و پدها یا اسفنج‌ها است. اگر این‌ها را به درستی انتخاب نکنید یا حواستان به نظافت و بهداشتشان نباشد، هم بیماری و ناراحتی پوستی برایتان به وجود می‌آید و هم نتیجه خروجی آرایشتان خوب نخواهد شد.

۴.کانسیلر

ترتیب لوازم آرایش

از مهم‌ترین لوازم آرایشی در این روزها باید به کانسیلر هم اشاره کنیم. این لوازم که بعد از فاندیشن مورد استفاده قرار می‌گیرند به پوستتان حالت جذاب‌تری تقدیم می‌کنند. چطور؟ با کانسیلر می‌توانید نقاط تیره پوستی و ناصافی‌ها را بپوشانید و از سوی دیگر، بخش‌های جذاب و برجسته صورت را شاخص‌تر از همیشه کنید. بنا به اینکه نوع و رنگ پوستتان چگونه است، امکان خرید انواع کانسیلر برایتان فراهم است. پس به جنس پوست و از سوی دیگر، رنگ آن در هنگام تهیه کانسیلر دقت داشته باشید.

۵.برونزر، هایلایتر و بلاش

ترتیب لوازم آرایش

این لوازم از جذاب‌ترین بخش‌های ترتیب آرایش هستند. با وجود آنها می‌توانید ابعاد تازه‌ای روی پوست صورت به وجود بیاورید و زیباتر شوید. بعد از کانسیلر می‌توانید از این مواد و لوازم استفاده کنید. البته لازم نیست که به سراغ هر سه بروید اما اگر بتوانید از همه این‌ها به درستی استفاده کنید، نتیجه جذابی خواهید گرفت. برونزرها یا همان لوازمی که می‌توانند پوستتان را برنزه و براق کنند، به بخش‌هایی از صورت جلا و بُعد می‌دهند. هایلایترها هم همان‌طور که از نامشان پیدا است، می‌توانند بخش‌هایی از صورت را هایلایت یا شاخص کنند. اگر از هایلایتر مایع استفاده می‌کنید، برای مالیدنش روی پوست از انگشتان خود کمک بگیرید. این کار باعث پخش یک‌دست هایلایتر روی پوست می‌شود. در صورتی هم که هایلایترتان پودری است از براش برای پخش آن روی نقاطی مانند گونه‌ها استفاده کنید. بلاش هم همان رژگونه است که می‌تواند به پوستتان حالتی شفاف و سالم بدهد. اگر قرار است که از نوع پودری آن استفاده کنید، بهتر است که بعد از برونزر و هایلایتر به سراغش بروید. اگر هم که رژگونه‌تان حالت مایع دارد، باید از آن پیش از دو گزینه دیگر بهره ببرید.

۶.ابروها

ترتیب لوازم آرایش

سعی کنید که موهای اضافی بالا و زیر ابروها را با موچینی مناسب بردارید. نگذارید که شکل و حالت ابروهایتان به خاطر موهای اضافی به هم بریزد. البته دقت کنید که بیهوده، موهای مهم و حالت‌دهنده ابرو را نچینید  و قیچی نکنید. بعد از اینکه به حالت دلخواه رسیدید از ژل ابرو و فیکساتورهایی برای حفظ ابرو به حالت مطلوب کمک بگیرید. این روزها، لیفت ابرو و حالت‌دادن موهای آن به سمت بالا بسیار رایج است. دیگر مدل‌های نازک ابرو هم طرفداری ندارند. پس به این نکات دقت کنید و سعی‌تان این باشد که ابروهایی مناسب و خوش‌حالت برای خود ترتیب بدهید.

۷.سایه چشم

ترتیب لوازم آرایش

از پالت سایه‌ای با رنگ‌های خنثی استفاده کنید. چنین رنگ‌هایی هم برای آرایش شب مناسب‌اند و هم روز. ضمن اینکه آن‌قدر شاخص و چشمگیر هم نیستند و باعث نمی‌شوند که برای حضور در موقعیت‌هایی مانند ادارات و محل کار معذب شوید. اگر دوست دارید که سایه چشمتان نمود بیشتری داشته باشد از رنگ‌های اسموکی و تیره در شب استفاده کنید. برای مالیدن سایه پشت پلک‌ها هم باید به سراغ براش‌های توپر بروید تا راحت‌تر بتوانید رنگ را در ناحیه پشت چشم‌ها پخش کنید.

۸.خط چشم و ریمل

ترتیب لوازم آرایش

بعد از سایه‌زدن، نوبت به خط چشم می‌رسد. بنا به اینکه حالت چشمتان چگونه است و چه سلیقه‌ای دارید، باید خط چشم بکشید. بعضی‌ها پلک‌هایی افتاده دارند، به این دسته از افراد توصیه می‌شود که فقط در ناحیه پلک، روی خط چشم‌کشیدن کار کنند. بهتر است که تمام بخش‌های چشم را خط نکشند تا پلکشان افتاده‌تر به نظر نرسد. کسانی که پلک‌هایی پهن و واضح دارند هم می‌توانند بنا به میل و سلیقه‌شان، تمام بخش‌های چشم را خط بکشند. بعد از اینکه خط را کشیدید، نوبت به ریمل می‌رسد. مژه‌ها را با ریملی مناسب حالت بدهید. اگر مژه‌هایتان کوتاه است از ریمل‌هایی به کار ببرید که آنها را بلندتر می‌کنند. در صورتی که مژه‌هایتان کم‌حجم هستند هم از ریملی استفاده کنید که حجم‌دهندگی بالا دارد.

۹.لب‌ها

ترتیب لوازم آرایش

شاید برایتان جالب باشد که هیچ آرایشی بدون رژ و بخش لب‌ها تکمیل نیست. رنگ لب‌ها است که می‌تواند خروجی نهایی آرایشتان را مشخص کند. از رژی براق استفاده می‌کنید یا به سراغ رژهای مات می‌روید؟ رنگ و نوع رژ را بنا به سلیقه‌تان انتخاب کنید. حواستان باشد که پیش از رژزدن باید روی سلامت لب‌ها کار کنید. منظور چیست؟ یعنی اگر لب پوسته‌پوسته شده یا خشک است، پوسته‌ها را از بین ببرید و بعد مرطوب‌کننده را فراموش نکنید. در مرحله آخر هم از رژی استفاده کنید که مناسب لبتان و رنگ‌های دیگر آرایش صورتتان است.

در آخر

آگاهی از روند آرایش‌کردن بسیار مهم است. باید بدانید که از هر لوازم و ماده آرایشی با چه ترتیبی استفاده کنید. اگر نظم این فرایند را بلد باشید، قطعا نتیجه خیلی بهتری می‌گیرید. اگر ترفند و تکنیکی در نظر دارید که فکر می‌کنید به بهبود روند آرایشتان کمک می‌کند، ما را هم در جریان بگذارید.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :